Connect with Us

Artisti italian krijon maskën kundër Coronavirus/ Jep mesazhin e rëndësishëm

Showbizz

Artisti italian krijon maskën kundër Coronavirus/ Jep mesazhin e rëndësishëm

Publikuar

-

Teksa Coronavirus po përhapet me shpejtësi të madhe në të gjithë botën, Italia është izoluar dhe duke marrë shkas nga kjo gjendje artisti i njohur i make up Italian, Emanuele Petrini ka krijuar një maskë me anë të make up. Nëpërmjet kësaj ai ka dhënë një mesazh shumë të rëndësishëm që shqetësimet tona për koronavirusin nuk mund të të përdoret si një justifikim për racizmin. Që kur filloi koronavirusi në Ëuhan, njerëzit aziatikë në të gjithë botën janë përballur me paragjykime.

Një grua aziatike u refuzua nga një restorant për shkak të supozimit se për shkak të garës së saj, ajo duhet të mbante koronavirus . Një shkrimtar ka përjetuar komente mizore ndërsa një mjek ka vërejtur njerëz në transport publik duke mbuluar fytyrat në momentin kur e shohin. Kur Emanuele vuri re që racizmi po ndodhte në qytetin e tij, ai vendosi të flasë në atë mënyrë siç e dinte – me anë të një look grimi.

Ai pikturoi me kujdes mbi iluzionin e një maskë fytyre koronavirus, pastaj e mbështeti atë me një shënim të Post-it, duke lexuar: ‘Ndaloni të përdorni shfajësimin e koronavirusit për të shprehur sh * t tuaj racist.’/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: