Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Mos merrni vendime të nxituara

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Mos merrni vendime të nxituara

Publikuar

-

Dashi

Është një fundjavë që ju fton të mendoni për atë që ju pret. Në këtë moment, është e përshtatshme të vendosni ndjenjat në plan të parë gjithashtu për të kuptuar dhe provuar mbajtjen e një marrëdhënie në çift. Ky moment i bllokimit të punës dhe veprimtarive shoqërore do të shërbejë gjithashtu për të rizbuluar gëzimin e ndjenjës dhe të qenit së bashku. Iftet që janë zvarritur për ca kohë mund të bëjnë një reflektim të sinqertë, ndërsa ato më të ngurta mund të rizbulonin veten më shumë në dashuri se kurrë.

Demi

 

Edhe nëse ky moment bllokimi mund të shkaktojë gjithashtu një pengesë në një projekt të rëndësishëm, ju jeni gjithnjë konstruktiv dhe do të përpiqeni të kapitalizoni në këtë moment për të tërhequr disa ide interesante. Disonanti i Saturnit do të sjellë ngadalësim por nuk do të shkaktojë bllokime serioze. Tani është koha të mos humbasim besimi  dhe të presim përpara me të njëjtin optimizëm me të cilin keni filluar projektet për të cilat punoni.

 

Binjakët

Transiti i gjatë i Venusit në shenjën tuaj ju fton të reflektoni dhe dialogoni me partnerin tuaj vecanërisht nëse diskutimet e pakëndshme kanë lindur kohët e fundit. Tani duhet të kuptoni se kush gabim dehe të bëni një reflektim të sinqertë. Do të duhet të jeni vetkritik nëse e kuptoni se keni qenë gabim.

Gaforrja

Tani jeni disorientuar dhe nuk e kuptoni se cila rrugëdalje. Gjithashtu për shkak të këtij momenti veçanërisht të komplikuar, është normale të kesh frikë të mos dish se si t’i plotësosh qëllimet ose si të menaxhosh projektet që sapo kanë filluar. Është i kuptueshëm një moment konfuzioni i madh që nuk ju ndihmon të gjeni rrugën e duhur.

Luani

Fakti që Saturni do të jetë në kundërshtim së shpejti mund t’ju shkaktojë shumë dhimbje koke. Do të ketë gjithashtu nga ata që do të mendojnë të shkurtojnë në mënyrë drastike shumë gjëra ose të ndryshojnë plotësisht jetën e tyre. Ju gjithashtu mund të braktisni një projekt në të cilin nuk keni besuar për ca kohë tani. Do të ketë edhe nga ata që mendojnë se nuk janë shlyer me monedhën e duhur ose që nuk janë vlerësuar nga kompania e tyre ashtu siç e meritonte. Në dashuri, do t’ju duhet shumë durim.

Virgjëresha

Në këtë moment është e rëndësishme të reflektoni për gjërat që duhet të bëni. Në përgjithësi jeni shumë të vendosur dhe të saktë dhe kur vendosni synime, bëni gjithçka për t’i arritur ato. Pas një momenti të parë të shqetësimit, këta yje do t’ju japin një ndihmë të madhe për ta bërë atë ndryshim ose atë kërcim në cilësinë që ju nevojitet absolutisht në jetën tuaj.

Peshorja

Përvec gjendjes së vështirë që po përjetoni të gjithë tani duhet të luani në mbrojtje dhe të mos bëni angazhime që nuk mund t’i respektoni. Yjet ju këshillojnë të prisni muajin prill për të bërë zgjedhje të rëndësishme.

Akrepi

Ngjarja kryesore e këtij viti po vjen. Do të bëni një zghedhje shumë të rëndësishme që do të ketë efekte të mëdha në të ardhmen tuaj. Me fundin e Marsit dhe fillimin e prillit do të ketë shumë gjëra për tu shqyrtuar.

Shigjetari

Është pikërisht në momentet kur ju duhet të tregoni guximin ose të kapërceni një pengesë që Shigjetari arrin të japë më të mirën. Në këto momente shumë të trishtueshme, ju jeni në gjendje të gjeni motivimet për të ecur përpara dhe të jepni më të mirën tuaj pa u shqetësuar për atë që mund të ndodhë. Ju jeni të pamatur dhe e doni aventurën dhe kjo ju garanton qasjen e duhur ndaj realitetit edhe në këto momente të ndërlikuara. Dhe pjesa më e mirë është që ju gjithashtu mund ta transmetoni këtë forcë të brendshme tek të tjerët.

Bricjapi

Në përgjithësi nuk ju mungon vendosmëria kur duhet të bëni një zgjedhje ose të merrni një vendim. Por për momentin ju jeni pak të lodhur dhe të çorientuar dhe nuk është e lehtë për ju të kuptoni se në cilën rrugë të shkoni. Të kesh projekte të mëdha që janë duke u zhvilluar që kanë pësuar një pengesë për gabimet tuaja, po ju bën nervoz. Do të duhet pak durim.

Ujori

48 orë kaos ju presin në jetën tuaj për shka të një situate shumë komplekse që kërkon pak durim.

Yjet ju këshillojnë të lini para mënjannë dhe të mos bëni shpenzime të rrezikshme.

Peshqit

Në këtë moment është e rëndësishme të kuptoni se cilën rrugë do të zgjedhë dashuria dhe të lëvizë në përputhje me rrethanat. Do të duhet  të përpiqeni të mos bëni asnjë hap në këtë moment./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: