Connect with Us

Larg stresit nga vetizolimi/ Këshillat më të vlefshme që duhet të ndiqni

Kuriozitete

Larg stresit nga vetizolimi/ Këshillat më të vlefshme që duhet të ndiqni

Publikuar

-

Mos humb lidhjet me miqtë e tu.

Vetmia mund të ketë një ndikim shumë të madh në shëndetin tuaj mendor.

Ruani qetësinë.

“Meditimi, stërvitja dhe relaksimi i përgjithshëm mund të ndihmojnë në lehtësimin e ankthit tuaj.

Bëni gjëra që ju bëjnë të lumtur.

Zgjidhni diçka që ju mund të bëni në mënyrë të arsyeshme, ndërsa jeni duke distancuar shoqërinë, si gatimi i një recete që gjithmonë ju bën të ndjeheni të kënaqur dhe komod, ose duke shikuar shfaqjen tuaj të preferuar televizive.

Bëhuni sa më kreativ.

Mbani mendjen tuaj gjithnjë të zënë.

Vini kufi mes mediave dhe rrjeteve sociale ndaj jush.

Strukturoni ditën tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: