Connect with Us

Coronavirus/ Si të punoni nga shtëpia pa e humbur durimin

Kuriozitete

Coronavirus/ Si të punoni nga shtëpia pa e humbur durimin

Publikuar

-

Ndërsa koronavirusi vazhdon të përhapet në të gjithë vendin, kompanitë u kërkojnë punonjësve të punojnë nga distanca për të ndihmuar në kontrollin e ngjitjes.

Në fillim, të punosh nga shtëpia mund të duket si një ëndërr: asnjë rrugëdalje, pa bashkëpunëtorë shpërqendrues dhe mendo për të gjitha ato punët që do të kesh mundësi të vidhosësh!

Por pasi veshi risinë, gjërat bëhen realitet. Mund të jetë i vetmuar . Shtëpia juaj befas ndihet shumë më e vogël. Dhe nuk ka fund të vërtetë për ditën tuaj të punës.

“Unë mendoj se gjëja më e madhe që nënvlerësohet është ndikimi psikologjik i të qenurit vetëm,” tha David Hassell bashkëthemelues dhe CEO i 15Five, një ofrues i programeve të menaxhimit të performancës, ku 40% e punëtorëve janë të largët.

Këtu janë disa këshilla për të qëndruar mirë të ekuilibruar:

Bëni pushim

Jini të strukturuar por jo shumë.

Ndryshoni qëllimin tuaj.

Vendosni kufij.

Përqëndrohuni më shumë tek vetja.

Kaloni kohë në rrjetet sociale./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: