Connect with Us

Dashuria, financat dhe puna/ Të papriturat që ka rezervuar horoskopi për ju këtë javë

Life Style

Dashuria, financat dhe puna/ Të papriturat që ka rezervuar horoskopi për ju këtë javë

Publikuar

-

Dashi

Megjithëse tensionet në punë po vijnë menjëherë, përpiquni të lini stresin në zyrë dhe t’i jepni përparësi kujdesit për veten. Duke filluar nga data 21, befas do t’ju kërkohet të merrni shumë përgjegjësi në grupin e miqve tuaj.

Demi

Rinovimet e mëdha fillojnë në karrierën tuaj ndërsa Saturni zhvendoset në Ujor në datën 21. Pavarësisht nëse jeni duke ndërruar gjërat ose thjesht duke marrë më shumë përgjegjësi, gjithçka po ndodh tani. Me diellin në Dash dhe sektorin tuaj të pavetëdijes, bëhet e qartë se faza e parë e riparimit ka të bëjë me atë që duhet të bëhet prapa skenave.

Binjakët

Mërkuri komunikues zhytet përsëri tek Peshqit në 16 Mars dhe më në fund do bëni prezantimin ose caktoni takimin me shefin tuaj që u shty për shumë kohë për shkak të Mërkurit në prapavijë. Shijoni këtë moment me bashkëpunëtorët tuaj. Me fillimin e sezonit të Dashit në 19 Mars, ju jeni më të përqendruar se zakonisht në rrjetet sociale, kështu që filloni t’i jepni përparësi atyre daljeve të punës dhe ngjarjeve në komunitet. Një bisedë këtë javë mund të ndryshojë plotësisht jetën tuaj.

Gaforrja

Nëse grupi juaj po luan një shfaqje për herë të parë ose jeni duke shkuar në ditën e parë në punën tuaj të ëndrrave, në 19 Mars është koha që ju të zotëroni qendrën e vëmendjes. Ndërsa Saturni zhvendoset në Ujori më 21 Mars dhe tensioni në marrëdhëniet tuaja ndërnjerëzore më në fund fillon të venitet, në vend të kësaj do të preokupoheni për paratë dhe kreditë. Gjatë muajve të ardhshëm, ka të ngjarë të keni mundësi të përmirësoni rezultatin tuaj të kredisë. Angazhohuni për këtë.

Luani

Është koha të merreni seriozisht me angazhimet tuaja, Luani. Këtë javë ju po ndjeheni të sigurt për planet tuaja të ardhshme dhe ju mahnitni me aftësinë tuaj për të kontrolluar gjithçka. Në fakt, në 20 Mars, ju do të trajtoni një problem të madh. Por ndërsa Saturni hyn në Ujori në datën 21, disa nga vendimet me të vërtetë të mëdha që duhet të merrni, fillojnë t’ju peshojnë.

Virgjëresha

Gjithçka që del nga goja juaj këtë javë është poezi ndërsa Mërkuri rindërton Peshqit në 16-të. Pse t’i dërgoni një tekst të thjeshtë partnerit tuaj kur mund të shkruani një sonet në pentametrin iambic? Shijoni datat tuaja të ëndërruara dhe diskutimet introspektive ndërsa zgjasin, sepse ndërsa Saturni hyn në Ujori në 21, ju bëheni të vetëdijshëm për dhimbjet për të gjitha veprimet dhe punët që keni injoruar. Për muajt e ardhshëm, detyra juaj është të ristrukturoni rutinën tuaj të përditshme.

Peshorja

Për vite me radhë , fjalë për fjalë , ju keni qenë kaq të përqendruar në përparimin në karrierën tuaj dhe vendosjen në shtëpinë tuaj, saqë nuk ka pasur kohë për takime ose romancë apo kënaqësi fare. Që të gjitha ndryshojnë këtë javë. Pavarësisht nëse jeni super beqarë filloni të shihni veten përsëri në shoqërinë e të tjerëve. Në datën 21, ndërsa jeni në një datë magjike me të dashurin tuaj – ju kujtohet sesa e mirë ndjehet me përparësi në argëtim.

Akrepi

Ndoshta ju duhet të telefononi motrën tuaj dhe të kërkoni falje për diçka që ndodhi Krishtlindjen e kaluar. Ndoshta ju duhet të pastroni sirtarin tuaj nga mbeturinat. Pavarësisht se çfarë, ka diçka që nuk mund ta shtyni më në shtëpi. Me diellin që zhvendoset në Dash në 19 Mars ndriçoni sektorin tuaj të të të ardhurave. Bëni hapin e parë këtë javë në mënyrë që të mos bini më tej prapa.

Shigjetari

Ju keni qenë të stresuar për të qenë në gjendje të përballoni diçka që është shumë e rëndësishme për ju me muaj dhe në 20, problemi mrekullisht do të zgjidhet vetë. Ndërsa Saturni zhvendoset në Ujori më 21, ju keni për detyrë të vlerësoni dhe ristrukturoni rutinën tuaj.

Bricjapi

Me diellin që zhvendoset në Dash në 19, askund nuk ndjeheni më të sigurt sesa në shtratin tuaj. Në 21, Saturni më në fund lë shenjën tuaj për herë të parë në vite. Muajt ​​e ardhshëm kanë të bëjnë me përmirësimin e të ardhurave tuaj ndaj bëni kujdes me shpenzimet e panevojshme.

Ujori

Shijoni më shumë kohën me familjen dhe miqtë. Me zhvendojsen e Diellit, do të ndikojë në burimin tuaj të të ardhurave, por nuk është dicka që nuk mund të zgjidhet. Jini të vemendshëm.

Peshqit

Ju jeni kaq të dhembshur dhe empatikë dhe lehtësisht e humbni veten në problemet e të gjithëve. Por kur Saturni të hyjë në sektorin tuaj  në 21, ju keni për detyrë të gjeni struktura më të mira për mënyrat në të cilat meditoni dhe reflektoni. Merrni ca kohë larg emocioneve të të gjithë të tjerëve, në mënyrë që të mësoni më shumë për veten tuaj. Ndani ndjenjat tuaja dhe merrni shumë shënime./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: