Connect with Us

Maska në kushte shtëpie/ Si ta trajtoni lëkurën tuaj

Life Style

Maska në kushte shtëpie/ Si ta trajtoni lëkurën tuaj

Publikuar

-

Maskë hidratuese – Tërshërë + qumësht + mjalt + ujë

Kombinoni përbërzit në një tigan të vogël. Gatuaji me nxehtësi mesatare për 5 minuta. Lëre të ftohet, aplikoje në lëkurë dhe shpëlaje pas 15 minutash. Kjo maskë pastron fytyrën nga puçrat dhe hidraton lëkurën.

Maskë për pastrimin e poreve – Qumësht + xhelatinë pa shije + mjaltë + vaj tea tree

Kjo maskë ndihmon në largimin e pikave të zeza njësoj si fashat që shiten në supermarkete. Ekspertët besojnë se më efektive do të ishte të pinit qumështin, megjithatë mund ta provoni.

Maskë për të parandaluar puçrat – Mjaltë + kanellë + arrë moskati

Kjo maskë të njëtrajtëson ngjyrën e lëkurës dhe e pastron nga puçrat. Thjesht sigurohuni të testoni kanellën para përdorimit pasi mund të irritojë lëkurën. Mjalti do të zbusë lëkurën, kanella parandalon aknet, ndërsa arra e moskatit e bluar mund të shërbejë si scrub.

Maskë pastruese – Banane + vaj ulliri ose bajameje + e verdha e vezës

Kjo do t’ju pastrojë lëkurën nga qelizat e vdekura, do të tërheqë lëkurën për një afat të shkurtër dhe vaji do të zbusë lëkurën./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: