Connect with Us

Princesha dhe ish missi japin mesazhe të rëndësishme për jetën: Çdo gabim do të ishte në dëmin e prindërve dhe të dashurve tanë

Showbizz

Princesha dhe ish missi japin mesazhe të rëndësishme për jetën: Çdo gabim do të ishte në dëmin e prindërve dhe të dashurve tanë

Publikuar

-

Emra të njohur të ekranit shqiptar kanë përcjellë mesazhe shumë pozitive teksa ndodhen në shtëpitë e tye pranë familjes të vetizoluar pas përhapjes masive në të gjithë botën të Coronavirusit.

Të shumtë kanë qenë personazhet e njohura që kanë folur për Report Tv duke dhënë mesazhin se duhet të ndërgjegjësohemi për të shmangur sa më shumë përhapjen e këtij virusi.

Një prej këtyre personazheve ka qenë edhe Valbona Selimllari, e cila  i është bashkuar nismës së ndërmarrë nga shumë artistë për të bërë video, ku sensibilizojnë njerëzit për rrezikun që kanoset nga Covid-19, nëse nuk ndjekin me përpikmëri masat e parashikuara nga autoritetet shtetërore.

Edhe pse në vetë-karantinim, Selimllari shfaqet e buzëqeshur dhe plot optimizëm se bashkë mund t’ja dalim. Në video mesazhin e publikuar për ndjekësit, ajo është shprehur se bashkë do ia dalim, nën sloganin “Kujdes po, frikë jo!, duke rikujtuar se çdo gabim i bërë, do të ishte në dëm të shëndetit tonë, prindërve dhe të dashurve tanë.

Një tjetër personazh i njohur si Elia Zaharia ka dhënë gjithashtu një mesazh shumë të rëndësishëm. E mbyllur pranë nje biblioteke gjigande, me imazhin e një princeshe përrallash edhe Elia Zaharia është shprehur: E kemi ne në dorë që kjo të mos kthehet në një dramë kombëtare.

Ajo bën thirrje që të ndiqni rregullat në dukje të thjeshta, por shpëtimtare në një situatë të tillë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

U martua me miliarderen kineze/ Modeli shqiptar në ndihmë të Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

Modeli shqiptar Rolando Lekaj ka vendosur të ndihmojë Shqipërinë në këto ditë të vështira ku të gjithë po përballen me Coronavirusin. I martuar prej dy vitesh me biznesmenen shumë të fuqishme miliardere nga Kina, me të cilën ka edhe një djalë, ka treguar se të dy kanë vendosur të dërgojnë 200 mijë maska drejt Shqipërisë […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ditët plot dashuri të Ajkës dhe Xhensila Myrtezajt në karantinë/ Këngëtarja publikon videot e ëmbla me të bijën

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar Xhensila Myrtezaj, ka treguar se si po e kalon këtë periudhë izolimi në shtëpinë e saj së bashku me Besin dhe Ajkën. Xhensila ka publikuar disa video ku shihet duke luajtur me Ajkën e vogël e cila duket se argëtohet shumë me prindërit e saj. Në njërën nga […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ditëlindja e veçantë e Turjan Hyskës në karantinë/ Orinda Huta i bën urimin romantik

Publikuar

-

Nga

Sot, moderatori dhe producenti Turjan Hysko feston 35 vjetorin e tij të linjdes dhe në këtë ditë të vecantë për të ka marrë shumë urime e surpriza nga miqtë e familjarët e tij. Edhe pse në karantinë, Turjani ka publikuar një video në Instastory ku tregon se si miqtë e familjarët i kënduan këngën e […]

LEXO TE PLOTE