Connect with Us

Përhapja e coronavirusit ndikon dhe tek industria e modës/ Shtyhet eventi i rëndësishëm Met Gala

Showbizz

Përhapja e coronavirusit ndikon dhe tek industria e modës/ Shtyhet eventi i rëndësishëm Met Gala

Publikuar

-

Një nga eventet më të mëdha në kalendarin e modës, Met Gala, nuk do të zhvillohet me 4 Maj ashtu siç ishte planifikuar. Lajmi pason një valë ngjarjesh kulturore të anuluara dhe të shtyra në të gjithë botën për shkak të koronavirusit.

Ngjarja vjetore e tapeteve të kuqe , e organizuar nga kryeredaktori i Vogue-së, Anna Ëintour, është një fond me vlera të mëdha për Institutin e Kostumeve në Muzeun Metropolitik të Artit. Që nga viti 2005, ngjarja është mbajtur, pa dështuar, të hënën e parë të majit, ajo shënon edhe fillimin e ekspozitës së saj pranverore.

Ekspozita e këtij viti, “Rreth kohës: Moda dhe Kohëzgjatja”, sponsorizohet nga shtëpia luksoze e modës Louis Vuitton. Është faturuar si një udhëtim nëpër historinë e modës nga 1870 e deri më sot.

“Për shkak të vendimit të pashmangshëm dhe të përgjegjshëm të Muzeut Metropolitane për të mbyllur dyert e saj, “Rreth Kohës”dhe hapjen e mbrëmjes gala, do të shtyhet për një datë të mëvonshme,” shkroi ajo, duke shtuar se revista gjithsesi do të parapërgatiste “ekspozitën e jashtëzakonshme “në numrin e saj të majit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: