Connect with Us

Vendoset “fati” i Eurovizionit/ Merret vendimi përfundimtar

Showbizz

Vendoset “fati” i Eurovizionit/ Merret vendimi përfundimtar

Publikuar

-

Edhe festivali i “Eurovizion” ka patur të njëjtin fat si kampionati europian i futbollit për shkak të Koronavirusit. Organizatorët e festivalit, që do të zhvillohej në maj në Hollandë, kanë vendosur ta shtyjnë për vitin tjetër. Ata e kanë dhënë lajmin përmes rrjeteve sociale. Shqipëria do përfaqësohej këtë vit nga Arilena Ara që ka gati edhe versionin final të këngës në anglisht “Falling from the sky”. Mbetet akoma mister nëse vitin tjetër do zhvillohet me të njëjtët konkurrentë apo me përfaqësuesit e rinj që do nxjerrin festivalet.

“Me keqardhje të thellë ne duhet të shpallim anulimin e Eurovision Song Contest 2020 në Roterdam. Gjatë javëve të fundit ne kemi eksploruar shumë mundësi alternative për të lejuar konkursin e këngës në Eurovision të përparojë.

Sidoqoftë, pasiguria e krijuar nga përhapja e COVID-19 në të gjithë Evropën -dhe kufizimet e vendosura nga qeveritë e transmetuesve pjesëmarrës dhe autoritetet Hollandeze  do të thotë se Unioni Evropian i Transmetuesve (EBU) ka marrë vendimin e vështirë se është e pamundur të vazhdoni me ngjarjen live siç ishte planifikuar.

Jemi shumë krenarë që Eurovision Song Contest ka bashkuar audiencën çdo vit, pa ndërprerje, për 64 vitet e fundit dhe ne, si miliona tifozë në të gjithë botën, jemi jashtëzakonisht të pikëlluar që nuk mund të zhvillohet në maj.

EBU, NPO, NOS, AVROTROS dhe Qyteti i Roterdamit do të vazhdojnë një bisedë në lidhje me mbajtjen e konkursit të këngëve në Eurovision në vitin 2021

Ne do t’u kërkojmë njerëzve të mbajnë me vete ndërsa ne punojmë përmes shfajësimit të këtij vendimi të pashembullt dhe presim me durim ndonjë lajm të mëtejshëm në ditët dhe javët e ardhshme.

Ne do të donim të bënim homazhe për të gjithë ekipin e transmetuesit pritës në Hollandë dhe 41 Anëtarët tanë që kanë punuar kaq shumë në planifikimin e ngjarjes së këtij viti.

Ne të gjithë jemi aq të zemëruar sa janë ata që Eurovizioni nuk do të jetë në gjendje të vihet në skenë në maj dhe e dimë se e gjithë familja e Eurovizionit, në të gjithë botën, do të vazhdojë të sigurojë dashuri dhe mbështetje për njëri-tjetrin në këtë kohë të vështirë.

Ne do të donim të bënim homazhe për të gjithë ekipin e transmetuesit pritës në Hollandë dhe 41 Anëtarët tanë që kanë punuar kaq shumë në planifikimin e ngjarjes së këtij viti.

Ne të gjithë jemi aq të zemëruar sa janë ata që Eurovizioni nuk do të jetë në gjendje të vihet në skenë në maj dhe e dimë se e gjithë familja e Eurovizionit, në të gjithë botën, do të vazhdojë të sigurojë dashuri dhe mbështetje për njëri-tjetrin në këtë kohë të vështirë”, shkruhet ne postim./CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: