Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni surprizat që kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Trendi Sot

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni surprizat që kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi

Në këtë periudhë anormale, fillimi i javës përkon me nevojën për të bërë disa blerje shtesë, mund të ketë edhe dalje të papritura për tu adresuar. Së shpejti do të merrni disa lajme thelbësore. Ka ardhur koha për të vlerësuar shkrimet dhe letrat që do të vijnë gjatë ditëve në vijim.

Demi

Java fillon me një ndjenjë melankolie, gjithashtu ndjeheni pak të lodhur. Yjet ju ftojnë të shtyni angazhimet, gjë që është e pashmangshme nga rruga, por edhe për të shmangur çdo diskutim. E hëna dhe e marta do të jetë një afat pushimi për ju. Vëmendje në dashuri, ka të ngjarë që mund të keni mosmarrëveshje me partnerin tuaj për arsye përfundimisht të kota.

Binjakët

Ekzistojnë çështje të jashtëzakonshme për të cilat duhet të shqetësoheni, situata që prekin familjen ose shëndetin e njërit prej tyre. Sa për të gjithë, ky është një moment i pashmangshëm i tensionit, duke pasur parasysh periudhën e ndërlikuar, në këto raste është më mirë të mos bisedoni lirshëm me rrezikun e shkaktimit të polemikave sterile ose të dëmshme.

Gaforrja

E vetmja gjë që mund t’ju japë lehtësim në këtë fazë shumë të vështirë është dashuria. Mund të jetë gjithashtu e rëndësishme të mbështeteni në miqësi, në këtë drejtim, ju mund të rivlerësoni një. Mundohuni të jeni pozitiv sado të komplikuar të jetë, tensionet nuk ndihmojnë dhe mund të ndërhyjnë në marrëdhëniet ndërnjerëzore.

Luani

Pavarësisht nga situata aktuale globale, ka ardhur koha që ju të ndryshoni diçka, nëse është e nevojshme të sqaroni. Ju keni kaluar një fazë të vështirë në sferën sentimentale, tani duhet të veproni. Edhe në familje ka diçka për të diskutuar, por ju duhet të lëvizni me kujdes.

Virgjëresha

Përkundër vështirësive dhe agjitacionit që vjen kryesisht nga ajo që ne po përjetojmë të gjithë në këtë periudhë konvulsive, në këtë moment ju keni një ingranazh më të lartë se të tjerët. Ndjenja duket se hiqet, por personi tjetër nuk ka përgjigjen për të cilën po shpresonit. Mos u dorëzo.

Peshorja

Mundësia që dashuria të triumfojë në jetën tuaj nuk është të përjashtohet, por ajo që duhet të merreni tani është gjendja juaj fizike jo ideale. Ka sëmundje të vogla për t’u marrë parasysh, prandaj duhet t’i kontrolloni ato dhe të bëni diçka brenda kufijve të asaj që lejohet.

Akrepi

Ka shumë gjëra për të menduar dhe situata dhe projekte për të rivlerësuar. Natyrisht, duke pasur parasysh situatën e mundshme, vështirë se do të keni mundësi të arrini një marrëveshje përpara 12 prillit. Ka probleme dhe madje edhe më shumë keqkuptime që ju shtrëngojnë mendjen, është një periudhë e komplikuar vërtet për ju, më shumë sesa për të tjerët.

Shigjetari

Yjet krijojnë një situatë të veçantë në lidhje me sferën e ndjenjave. Këshilla është që të jeni shumë të kujdesshëm në këtë periudhë, sepse ka disa vështirësi sidomos për çiftet. Padyshim që, kufizimi i lirive tuaja, të cilat nuk janë vetëm tuajat, ndikon shumë, gjendje që ju e keni të vështirë ta pranoni dhe menaxhoni.

Bricjapi

Ju intereson një person nga një këndvështrim i dashur, një ndjenjë që mund të heqë këto ditë. Yjet janë në anën tuaj, veçanërisht nëse jeni duke mbajtur një dashuri. Këto janë ditë të rëndësishme për të fituar para, ju duhet të bëni një orar të mirë për t’u zbatuar gjatë verës.

Ujori

Në këtë ditë melankolia është mjeshtri, këshilla është që të keni shumë kujdes sidomos deri pasdite, për të mos lejuar që kjo ndjenjë të kthehet në agresion. Sa i përket punës, nëse keni një biznes mund të ndryshojë, por është diçka e raportuar tashmë që nga fillimi i vitit.

Peshqit

Është një e hënë e veçantë kur duhet të tregoheni të kujdesshëm në dashuri. Nëse kanë mbetur gjëra dhe ato duhet të dalin tani, marrëdhënia juaj mund të përballet me vështirësi, por gjithçka mund të ndodhë. Ju duhet të jeni edhe më të kujdesshëm nëse marrëdhënia juaj është e gjatë./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të shkëmbyer informacione rreth koronavirusit, i njohur gjithashtu si Covid-19, duke përfshirë pajisje personale mbrojtëse për profesionistët mjekësorë dhe rëndësia e distancës sociale, për 57,000 ndjekësit e tij dhe për […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Jeni të stresuar dhe hani pa kontrroll në këtë periudhë izolimi/ Zbuloni si duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Me pandeminë globale dhe  koronavirusin që na sfidon çdo ditë, në mënyra të ndryshme, duket se është bërë një problem me mundësi të barabarta, duke prekur edhe ata që zakonisht nuk hanë në përgjigje të ankthit ose emocioneve të tjera. Si ta menaxhoni ngrënien nga stresi? Pavarësisht nëse është hera juaj e parë që luftoni […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vajzat e jetimores marrin lajmin tronditës/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Ejlyl gjatë operacionit sheh në ëndërr të gjitha të këqijat që ka kaluar prej Kemalit. Doktori njofton Nazanin se Defne duhet të bëhet operacion. Nazan dhe Defne tronditen. Nazan i premton Defnes se do të bëjë të pamundurën që ajo të shërohet. Ejlyl dhe Songyli dalin nga operacioni. Shoqet e shokët i presin mes lotësh. […]

LEXO TE PLOTE