Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Tensione në punë, kujdes shëndetin

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Tensione në punë, kujdes shëndetin

Publikuar

-

Dashi

Gjatë kësaj dite do të ndjeheni më të relaksuar si nga ana fizike po ashtu edhe psikologjike. Pasdite gjeni energjitë e duhura por duhet t’i kushtoni vëmendje disa lidhjeve, veçanërisht me njerëzit e shenjës së Bricjapit ose shenjës së Peshores. Sidoqoftë, ndihma nga parajsa drejtohet në sferën sentimentale. Përkundër periudhës së kufizimeve, miqësi të reja dhe madje edhe dashuri të reja mund të lindin.

Demi

Në një ditë tjetër të vështirë të shkaktuar nga periudha e veçantë në të cilën po kalojnë të gjithë, ju duhet të jeni të durueshëm në familje por edhe në vendin e punës, njerëzit janë të gjithë pak të tensionuar dhe duhet pak për të hyrë në polemikë. Jupiteri është i favorshëm dhe do t’ju japë disa lajme interesante deri në verë. Nëse flasim për shëndetin në përgjithësi, duhet të keni pak më shumë kujdes.

Binjakët

Nuk ka mungesë tensioni pavarësisht situatës së përgjithshme. Ju duhet të mësoni t’i menaxhoni ato duke zhvilluar një kontroll më të madh. Në ditët në vijim do të jetë e rëndësishme që ju të dini se si të merrni masat paraprake të duhura për të mos shkaktuar dëme, veçanërisht në lidhje me çdo punë që, pa dyshim, duhet të shtyhet për javën në vijim.

Gaforrja

Ndjenja e mbrojtur zakonisht është siguruese, por në këtë rast ju ndjeni nevojën për të larguar dikë që e tepron këtë veprim mbrojtës. Duke marrë peng çështje praktike, ju e dini që Saturni është në kundërshtim dhe e bën të pashmangshme që ju duhet të rishikoni disa marrëveshje.

Luani

Nëse jeni sipërmarrës ose në çdo rast një person i vetëpunësuar, duhet të filloni të mendoni për disa ndryshime për të bërë që, në realitet, gjithashtu mund të jetë revolucionar dhe përfundimtar. Në dashuri ka pasur vështirësi të mëdha që nga fillimi i muajit, aq sa do të ishte më mirë të harrohesh çfarë ndodhi, por fatmirësisht faza e rikuperimit ka filluar.

Virgjëresha

Jini të kujdesshëm dhe mos merrni vendime të nxituara, ndoshta të diktuara nga impulsi ose zhgënjimi i përzier me zemërimin në dashuri. Reportshtë e qartë në raportin tuaj që problemet e mëdha burojnë nga mungesa ose mungesa e një partneri që ka ndodhur ditët e fundit. Ju e dini që nuk keni gabime dhe dëshironi të dilni me zgjidhje drastike. Unë ju këshilloj të vlerësoni situatën dhe të kuptoni nëse është e përshtatshme të merrni pak kohë para se të merrni masa.

Peshorja

Në këtë ditë, duket se duhet vetëm të buzëqeshni për të tërhequr vëmendjen e njerëzve përreth jush, padyshim që ju jeni të pajisur me një bukuri të caktuar. Kjo periudhë është shumë intriguese për sa i përket miqësive, edhe nëse ka kufizime të mëdha të lëvizjes për të gjithë, në rrjetet sociale jeni shumë aktiv dhe mund të bashkëveproni lehtë dhe në një mënyrë shumë interesante.

Akrepi

Këtë të martë, ju keni disa lajme që do t’ju godasin shumë, një ngjarje që ndoshta do të vijë para pasdites. Duhet t’i kushtoni vëmendje situatës ekonomike, pasi ta vlerësoni me kujdes, të vendosni se çfarë mund të bëni dhe çfarë të shmangni për të kursyer para, me siguri një shpenzim i rëndësishëm do të duhet të detyrohet me forcë.

Shigjetari

Nga një këndvështrim i caktuar mund ta konsideroni veten me fat. Në një situatë shumë të tensionuar për të gjithë, ku ankthi mbretëron suprem dhe qetësia mungon, ju ngarkoheni me energji pozitive të paktën për 4 ditët e para të javës. Unë gjithashtu ju ftoj ta kaloni atë tek njerëzit përreth jush. Sa i përket dashurisë, duhet të keni kujdes, më shumë se gjithçka tjetër, të kujdesshëm në ato që thoni dhe bëni.

Bricjapi

Nuk është një ditë pozitive pa marrë parasysh situatën e komplikuar të përgjithshme. Ka paqartësi në lidhje me gjendjen tuaj fizike për shkak të presionit tashmë të pranishëm për ca kohë. Në këtë periudhë duhet të kontrolloni ngushtësinë e një marrëdhënieje veçanërisht në këtë ditë, këshilla është të shmangni polemikat që do të çonin në diskutime për mashtrime.

Ujori

Yjet sigurisht që nuk janë të favorshëm dhe ju provojnë shpesh, pasi kufizimet që ju nënshtrohen për shkak të forcës madhore nuk do të ishin të mjaftueshme. Sidoqoftë, nëse e kaloni testin, mund të dilni më të fortë ose më të pjekur. Nëse marrëdhënia juaj e dashurisë është bërë rraskapitëse dhe mbase e dëmshme, duhet të merrni parasysh mbylljen e saj ose mos ta shihni përsëri.

Peshqit

Është e mundur që të ndjeni një tension që prek familjen, si dhe sferën e punës, e cila ju sjell më shumë shqetësime nga sa mund të parashikonit. Ndoshta do të duhet të debatoni me punëdhënësin ose dikë që dëshiron të ndërhyjë në veprimin tuaj profesional. Qëndroni dhe mbani qëndrimet tuaja, mos lejoni askënd të kontrollojë ose gjykojë veprimet tuaja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Takimi me shpirtin binjak/ Kjo është mosha kur do të njihni dashurinë e jetës tuaj sipas astrologjisë

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit rreth moshës 25 vjeç; një kohë kur ajo është e pjekur dhe po përpiqet të kuptojë veten. Kjo është gjithashtu një kohë thelbësore për shoqen e tij për ta parë saktësisht ashtu siç është. Demi Demi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit ne […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vajzat e jetimores marrin lajmin tronditës/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Ejlyl gjatë operacionit sheh në ëndërr të gjitha të këqijat që ka kaluar prej Kemalit. Doktori njofton Nazanin se Defne duhet të bëhet operacion. Nazan dhe Defne tronditen. Nazan i premton Defnes se do të bëjë të pamundurën që ajo të shërohet. Ejlyl dhe Songyli dalin nga operacioni. Shoqet e shokët i presin mes lotësh. […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi për ditën e parë të muajit Prill, dashuria në fokus

Publikuar

-

Nga

Dashi Dita e sotme do të jetë veçanërisht e ndërlikuar për të lindurit në këtë shenjë, jeni bërë shumë të padurueshëm, si të gjithë të tjerët në këtë periudhë. Në ditët qendrore të javës, astrologu rekomandon të qetësoheni. Sa i përket dashurisë, këshilla është të tregoheni të kujdesshëm. Demi Venusi në hapësirën tuaj zodiakale ushqen […]

LEXO TE PLOTE