Connect with Us

U prek nga Covid-19/ Humb jetën muzikanti i njohur

Showbizz

U prek nga Covid-19/ Humb jetën muzikanti i njohur

Publikuar

-

Saksofonisti i famshëm afrikan, Manu Dibango, ka humbur jetën  pasi është infektuar nga Coronavirus. Saksofonisti nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të komplikacioneve shëndetësore që ka patur edhe më parë.

Ylli i muzikës Jazz ndërroi jetë në spital në moshën 86-vjeçare, pasi qëndroi për më shumë se 1 javë. Në Francë numri i të infektuarve është rritur ndjeshëm dhe gjendja është drejt përkeqësimit.

Karriera e saksofonistit filloi në vitet ’50 dhe ai u bë një muzikant i njohur në të gjithë botën. Muzika e tij ishte frymëzim për yjet e muzikës pop, duke filluar nga Michael Jackson te Rihanna./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: