Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Surprizat që kanë rezervuar yjet sot për ju

Life Style

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Surprizat që kanë rezervuar yjet sot për ju

Publikuar

-

Dashi

Horoskopi sipas Paolo Fox sugjeron të lindurit e kësaj shenje të shtyjnë çdo mendim ose aktivitet që ju bën presion dhe ankth, sepse në këtë periudhë kufizimesh do të ishit i pafuqishëm në çdo rast. Ky ngërç ju bën të zymtë, melankolik, duke ju bërë të pashmangshme të jetoni momente të vështira.

Demi

Pas disa orësh Venusi do të hyjë në shenjë dhe do të filloni të ndjeni ndikimin e tij pozitiv. Ky tranzit do t’ju lejojë të lindni nga shenja të filloni të bëni plane për çifte, dhe në përgjithësi sentimentale, për shkak të verës. Do të ndiheni veçanërisht elektrike dhe të fortë sot.

Binjakët

Fakti që në dashuri ju tërhiqeni nga njerëz të komplikuar dhe të paqëndrueshëm , e bën veçanërisht të vështirë për ju të menaxhoni marrëdhëniet tuaja. Ju jeni, ashtu si të thuani, gjithmonë në mëshirën e ngjarjeve dhe nuk keni asnjë lloj garancie që e bën atë pa rrezik. Navigoni në shikim, në pasiguri.

Gaforrja

Po përjetoni një rimëkëmbje graduale edhe pse situata nuk është akoma më e mira dhe mund të jeni viktimë e ngjarjeve dhe tensioneve që ju dominojnë dhe akoma nuk mund të përballoni. Sa i përket dashurisë, përpiquni të veproni me kujdes në mënyrë që të mos bëheni pre e diskutimeve edhe në sferën familjare.

Luani

Fotografia juaj astrologjike tregon një fazë të tranzicionit ose ndryshimit në lidhje me ndjenjat. Astrologu Paolo Fox sugjeron që ata që po rri pezull midis dy tregimeve që fillojnë muajin tjetër mund të kenë ide më të qarta. Ata që janë në çift dhe kanë një pyetje për t’u përballur mund të përfitojnë nga dita e sotme për një konfrontim konstruktiv. Ju mund të përjetoni një emocion të mirë!

 

Virgjëresha

Në përgjithësi duke pasur parasysh se për prirjen tuaj natyrore që ju pëlqen të planifikoni gjëra afatgjata , tani mund të filloni të ndjeni kufizimet që ne po përjetojmë. Astrologu ju këshillon të mos “merrni përsipër” problemin e tjetrit, përpiquni të shmangni komplikimet.

 

Peshorja

Në këtë moment jeni të shqetësuar për të ardhmen tuaj të punës dhe emocionale por nuk hiqni dorë sepse me Saturnin të favorshëm mund të gjeni pak paqe mendore. Ju duhet të gjeni një ekuilibër dhe për ta bërë këtë do të duhet të luftoni kundër njerëzve të ndryshëm.

Akrepi

E premte stresuese në punë, një ngarkesë që do të mbani edhe gjatë fundjavës. Pra, nëse do të kishe një ditë për të pushuar, as ajo. Edhe nëse jeni mësuar të punoni pa ndalur kurrë, trupi juaj vuan nga lodhja. Financat janë keqbërëse dhe keni nevojë për më shumë të ardhura, shihni se si të menaxhoni situatën për të qenë në gjendje të rikuperohen sa më shumë që të jetë e mundur. Për ju, çdo shpenzim shtesë për momentin do të shmanget. përqendrohuni te dashuria që do ju bëjë të ndiheni emocione dhe ndjesi të reja.

Shigjetari

Për ju të shenjës së Shigjetarit kjo pranverë duket të jetë mjaft e ndërlikuar si nga një pikëpamje sentimentale ashtu edhe nga një punë. Armatoseni veten me vullnet të mirë dhe durim duke pritur kohë për të zgjidhur gjërat. Asgjë nuk mund të jetë e përjetshme por do t’ju duket sepse po nxitoni të shihni dritën në fund të tunelit. Procedoni me kujdes në projekte të rëndësishme sot që shumë prej tyre do të duhet të nënshkruhen.

 

Bricjapi

Lajmet që vijnë nga yjet duhet t’ju sigurojnë sepse ato janë pozitive. Sot, edhe nëse preket nga ndonjë tension, ajo mund të menaxhohet pa probleme të veçanta. Lërini të tjerët të zgjidhin pyetjet më të vështira për të mos ju kaluar një fundjavë në punë. Dashuria fillon të marrë një drejtim më të mirë dhe kjo ju lejon të gjeni një stabilitet më të madh dhe sigurues emocional.

Ujori

Mos harroni se sot ju jeni favorizuar në biznes, kështu që më mirë mendoni për këtë para se të shtyni një marrëveshje. Shtë e vërtetë, ne jemi në fundjavë por ajo që nuk do ta firmosni sot do të bëhet problem për ju javën tjetër. Jini të mençur në lidhje me zgjedhjet tuaja duke u përpjekur të zbatoni strategji që ju lejojnë të gjeni hapësirat për të qenë në gjendje të zbatoni idetë tuaja.

Peshqit

Asnjë zgjedhje në këtë ditë, veçanërisht sepse nuk jeni në humor të mirë. Përqendrohuni në punën që keni lënë pas. Do të zbuloni se ishte më mirë ta bëni atë në mënyrë të vazhdueshme sepse po bëhet një barrë e paqëndrueshme për ju. Shikoni fundjavën me partnerin tuaj për të gjetur një harmoni të harruar prej kohësh në çift. Yjet ju ftojnë të jeni të kujdesshëm dhe të bëni zgjedhjet e duhura vetëm pasi të keni menduar me kujdes se si të veproni dhe të ndërhyni në rast të problemeve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: