Connect with Us

Susan Miller tregon shkakun e ardhjes së Koronavirusit/ Parashikon kur do largohet

Life Style

Susan Miller tregon shkakun e ardhjes së Koronavirusit/ Parashikon kur do largohet

Publikuar

-

Teksa Koronavirus është përhapur në të gjithë botën, shkencëtarët po bëjnë kërkime për të gjetur një kurë apo një vaksinë  për ta mposhtur.

Ndërkohë astrologia e njohur Susan Miller ka bërë një parashikim të kësaj situate në të cilën ndodhet bota sot dhe ka shkruar në faqen e saj Astrology zone një shkrim ku tregon shkaqet e shfaqjes së Coronavirus si dhe periudhën e mundshme kur mund të largohet.

“Ju më keni shkruar sepse keni qenë të shqetësuar për kohëzgjatjen e koronavirus. Sigurisht, Italia, dhe veçanërisht Milani dhe Venecia, dhe Kina, Koreja e Jugut, Irani, Franca, Gjermania dhe Spanja dhe janë goditur shumë. Njerëzit në të gjithë botën janë të bashkuar në luftën kundër këtij armiku. Tani po fillon të godasë vendin tim, Amerikën, dhe autoritetet tona po na udhëzojnë për atë që duhet të bëjmë. Unë jetoj në New York City, Manhattan, dhe është jashtëzakonisht i qetë, me shkolla, muze, kinema, kinema, Broadway dhe jashtë-Broadway, teatri, palestra, restorante, bare dhe dyqane të mbyllura. Na është thënë që të rrimë brenda, dhe ne të gjithë po bëjmë pjesën tonë, shkruan ajo.

Unë kam dhënë shumë mendime per koronavirusin dhe kam një parashikim për ju. Së pari, kjo krizë ka ardhur nga Plutoni, një planet i fuqishëm që merret me çështje të mëdha financiare, masa njerëzish dhe viruse. Këtë vit, Plutoni në Bricjap do të udhëtojë së bashku me Jupiterin në Bricjap brenda gjashtë shkallëve në një takim të rrallë, një herë në 13 vjet në të njëjtat shenja. Jupiteri është zakonisht një planet i lumtur, bujar, por në këtë rast, Jupiteri është duke e kompleksuar problemin. Jupiteri është i njohur për të zgjeruar gjithçka që prek, pavarësisht nëse kjo sjell më shumë pasuri ose më shumë fat të mirë, varet nga kushtet. Me fjalë të tjera, Jupiteri amplifikon atë që Plutoni zbulon dhe dëshiron të shumëfishohet.

Plutoni dhe Jupiteri, të dy planetët që lëvizin ngadalë, po udhëtojnë brenda shkallëve të ngushta, domethënëse drejt njëri-tjetrit gjatë gjithë vitit. Jupiteri është duke përhapur virusin që Plutoni ka zbuluar dhe të dy planetët po përhapin virusin në mënyrë eksponenciale. Siç u tha, Plutoni dhe Jupiteri janë në Bricjap, dhe Bricjapi rregullon, ndër të tjera, njerëzit e moshuar. Shkencëtarët thonë se të moshuarit, duket se janë më të ndjeshëm ndaj këtij virusi sesa të tjerët.

Plutoni dhe Jupiteri takohen çdo 13 vjet. Ne nuk kemi një virus vdekjeprurës çdo 13 vjet, natyrisht. Plutoni kërkon një problem për të sjellë në vëmendjen tonë. Nëse Plutoni (ose Marsi për atë çështje) nuk gjen asgjë të rëndësishme për të na treguar, ne lundrojmë nëpër atë periudhë me lehtësi.

Në mënyrë tipike, kur Jupiteri dhe Plutoni bashkohen, ato sjellin prosperitet të madh financiar, sepse ky aspekt është zakonisht një nënshkrim i suksesit. Bill Gates, Warren Buffet, Mick Jagger, Martha Graham, Robert DeNiro dhe Mohandas Gandhi në mesin e të famshëmve të tjerë, e kanë këtë lidhje në tabelat e tyre të lindjes.

Lidhja kalimtare e këtyre dy planeteve konsiderohet jashtëzakonisht me fat. Ndjej se prosperiteti do të pasojë pasi të përfundojë kjo krizë. Unë mendoj se masat që qeveritë në të gjithë botën do t’i zbatojnë do të funksionojnë mirë në kohë dhe se prosperiteti do të kthehet mjaft shpejt pasi të kapërcejmë koronavirusin.

Jupiteri dhe Plutoni do të takohen tre herë këtë vit, 2020, përpara se të tjerrin në drejtimet e tyre të veçanta në hapësirën e thellë. Ju nuk keni pse të jeni shumë të mbërthyer në datat e mëposhtme pasi Jupiteri dhe Plutoni po udhëtojnë gjatë gjithë vitit brenda gjashtë shkallëve, që është ajo që astrologët e quajnë “brenda rruzullit” ose, thënë ndryshe, do të jenë brenda fushës së rëndësisë matematikore.

Së pari, Jupiteri dhe Plutoni do të takohen në 4 Prill, kur të dy planetët do të jenë shumë të fortë dhe me ndikim.

Jupiteri dhe Plutoni do të takohen për herë të dytë kur të dy janë retrograde më 30 qershor (fundi i 29 qershorit në Amerikë), kështu që në atë kohë të dy planetët do të jenë të dobët. (Për ata që janë të interesuar, Jupiteri do të kthehet në retrograde nga 13 maji deri më 12 shtator. Plutoni do të rikthehet nga 25 Prilli deri në 4 Tetor. Edhe pse ata do të jenë retrograde, ata do të qëndrojnë tepër afër në orbitë.)

Hera e fundit që Jupiteri dhe Plutoni do të takohen do të jenë në 12 nëntor, dhe përsëri, të dy do të jenë tepër të fortë.

Kjo më thotë që virusi do të tërhiqet në pranverë, veçanërisht në mars, prill dhe gjysmën e parë të majit, por do të bëhet i dobët në verë duke filluar në qershor. Virusi do të qetësohet aq shumë sa shumë njerëz mund të supozojnë se COVID-19 është zhdukur. Nuk besoj se do të jetë kështu. Si një gjarpër i fshehur në bar dhe shkurre, virusi do të qëndrojë i fjetur, vetëm për të goditur përsëri në Shtator deri në Nëntorin, dhe ndoshta shtrihet deri në mes të Dhjetorit.

Ajo që e bën të ndryshëm orbitën e këtij viti të Jupiterit dhe Plutonit është se Saturni, planeti i karmës, do të orbitojë me ta gjatë gjithë vitit në një orbitë shumë të pazakontë. Shkencëtarët thonë se keqpërdorimi ynë i burimeve të tokës dhe mungesa e administrimit të duhur të planetit tonë kanë çuar në një çekuilibër që inkurajon viruset vdekjeprurëse në sipërfaqe.

Shikova përsëri Influenzën Spanjolle të vitit 1918, e cila ishte e rëndë, duke infektuar më shumë se një të katërtën e popullsisë së botës. Që në atë vit, 1918, Plutoni dhe Jupiteri gjithashtu po rrotulloheshin fort së bashku, ashtu si janë tani, në vitin 2020. Ju mund të lexoni në lidhje me të duke googluar Influenza Spanjolle të vitit 1918. Në atë kohë, komuniteti mjekësor dhe shkencëtarët nuk dinin aq shumë sa përhapen viruset sikurse ne tani dhe gjithashtu nuk dinin të kufizonin ndërveprimin shoqëror. Lufta e Parë Botërore ishte ende e ashpër, dhe ushtarët po jetonin në hapësira të ngushta,të cilat ne e dimë tani se ky grup ushtarësh nxiti sëmundje dhe vdekje të përhapur. Ndërveprimi i ngushtë i një numri të madh njerëzish (Plutoni, masa qeverisëse e njerëzve) punuan për të përhapur me shpejtësi virusin vdekjeprurës. (Plutoni është i lidhur edhe me vdekjen, kështu që ky virus nuk është shaka.

Unë e di që ju mund të jeni aq të mërzitur kur të dëgjoni se ne mund të merremi me këtë virus deri në dhjetor të vitit 2020, kështu që kjo më thotë që nuk duhet të supozoni se koronavirusi do të përfundojë shpejt. Ne duhet t’i përshtatemi kësaj gjendjeje të “normales së re”. E pranoj që mund të jetë i gabuar në lidhje me kohën e saktë të virusit – mund të jetë më i shkurtër. Shpresoj se kam gabuar dhe virusi do të përfundojë në rend të shkurtër. Megjithatë, ciklet matematikore të Jupiterit dhe Plutonit sugjerojnë se nuk duhet të kontrollojmë çdo minutë për të parë nëse është zhdukur. Ky është një virus shumë i virgjër që do të marrë kohë për të lënë.

Italia drejtohet nga Binjakët, për muajin Qershor është muaji kur qytetarët festojnë bashkimin e Italisë. Binjakët rregullojnë mushkëritë, prandaj edhe Italia është goditur aq shumë – ky virus sulmon mushkëritë. Në SH.B.A., ne sundohet nga Kanceri (ditëlindja jonë është 4 korriku 1776), dhe ekziston një polemikë midis astrologëve për shenjën e saktë në rritje të Amerikës. Disa thonë se është Shigjetari (siç është paraqitur nga e ashtuquajtura grafiku “Sibley”), por unë jam i bindur që Amerika ka Binjakët në rritje. Në atë rast, SHBA duhet të jenë po aq vigjilentë sa Italia për të luftuar virusin. Duket sikur autoritetet tona po ndërmarrin masat ekstreme që janë të nevojshme.

E tëra që mund të bëjmë është të marrim një ditë në të njëjtën kohë dhe të dëgjojmë lajmet. Të gjithë duhet të ndjekim këshillat e autoriteteve mjekësore, sepse duke bërë kështu do të jetë çështje e jetës dhe e vdekjes. Jo vetëm që duhet të mbetemi të shëndetshëm me ushqimin dhe shumë gjumë, por duhet ta bëjmë këtë për hir të njerëzve që i duam: familjet dhe të afërmit tanë të afërt (sidomos gjyshërit), miqtë, fqinjët, komunitetet, për vendin tonë dhe njerëzit e Bota. Shtë një virus që po na mëson ne të gjithë jemi të ndërlidhur në vëllazërimin e njeriut dhe që duhet të trajtojmë të tjerët me të njëjtën butësi, kujdes dhe respekt, për të cilin shpresonim se të tjerët do të na trajtojnë.

Unë besoj në fuqinë e lutjes dhe ndjej sikur të lutemi të gjithë, Zoti do të dëgjojë dhe lëvizë për të na ndihmuar. Ana e familjes time të babait tim emigroi në Nju Jork nga Italia, dhe nëna ime nga Gjermania, kështu që unë ndjej afërsi të veçantë për lexuesit që jetojnë në ato vende. Gazetarët në SHBA raportojnë çdo ditë gjendjen e vuajtjeve të atyre që jetojnë ndërkombëtarisht, kështu që ne jemi shumë të vetëdijshëm për gjendjen tuaj, dhe lutemi për ju. Një ditë, kjo do të mbetet pas nesh, dhe të gjithë do ta vlerësojmë jetën në një mënyrë të re dhe të qëndrueshme.

Tani për tani, telefononi të afërmit dhe miqtë tuaj shpesh – duke dëgjuar zërin tuaj të gëzuar dhe ndoshta duke folur mbi Skype ose Facetime do të thotë aq shumë për secilin prej atyre që janë në rrethin tuaj që janë në karantinë brenda. Të gjithë do të kenë nevojë për mirësi dhe dhembshuri.

Unë kam një mendim të fundit: Jupiteri është fuqimisht i përfshirë në këtë aspekt, dhe Jupiteri jo vetëm që zgjeron atë që prek, por Jupiteri konsiderohet edhe planeti i mrekullive. Albert Einstein dikur shkroi, “Ka vetëm dy mënyra për të jetuar jetën tuaj. Njëra është te mendoni se asgjë nuk është një mrekulli. Tjetri është sikur gjithçka është një mrekulli ”. Ai tha se zgjodhi këtë të fundit. Edhe unë. Jupiteri në pozicionin e tij aktual përgjatë vitit 2020 do të jetë në gjendje të krijojë mrekullinë që na duhen të gjithë. Kini besim, lexues i dashur, shkruan Susan Miller.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: