Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Kjo është shenja që duhet të ketë kujdes ditën e sotme

Life Style

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Kjo është shenja që duhet të ketë kujdes ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi

Ditën e sotme hëna do të jetë e vendosur në shenjë n tuaj. Edhe pse do të favorizoheni nga forca të mëdha dhe shpresa, do të keni nevojë të mbaheni shumë fort.

Vonesat dhe ngadalësimet që janë të pashmangshme në këtë periudhë kërkojnë që ju të bëni gjëra pa nxitim . Deri të enjten do të ishte e preferueshme të merreni kujdes të veçantë , veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet me të tjerët.

Demi

Duket se ka diçka të gabuar në këtë periudhë, siç janë pengesat ose ngadalësimi . Nga natyra, megjithëse jeni një shenjë tokësore, ju jeni shumë të mirë për të qenë të durueshëm për të shmangur bërjen e gjërave keq për shkak të nxitimit.

Falë Jupiterit nga ana juaj një rikuperim i mirë është i mundur ; Sidoqoftë, Saturni është disonant dhe mund të shkaktojë vonesa.

Binjakët

Binjakët që në këtë periudhë duan të bëjnë njohje të reja mund të përfitojnë nga rrjetet sociale apo edhe marrëdhëniet e mëparshme. Me siguri që kjo periudhë nuk favorizon shumë kontaktet!

Kjo situatë e vështirë mund të ketë forcuar vlerën e familjes dhe ndjenjave , duke gjetur strehim te njerëzit përreth jush. Tani është e nevojshme të përvetësoni seriozitetin dhe këmbënguljen në marrëdhënie .

Gaforrja

Në këtë dite Saturni i vitit 2020 do të ndalojë përfundimisht të bëjë presion mbi ju. Tashmë këto ditë po ju japin emocione pozitive dhe një rikuperim të mirë , edhe nëse më e mira do të vijë me fundin e vitit.

Midis këtij muaji dhe tjetrit mund të vendosni të mbylleni me disa situata që nuk janë më të mira për ju ose që dëshironi të ndaloni të filloni projekte të reja.

Luani

Kjo është një periudhë që ju fton t’i kushtoni vëmendje të veçantë financave tuaja , mbi të gjitha sepse ka projekte që janë prapa ose që duhet të zvogëlohen, të ngadalësohen. Sipas horoskopit të Paolo Fox ka konfuzion .

Saturni dhe Marsi që kundërshtojnë shenjën tuaj të zodiakut mund t’ju shkaktojnë privime dhe kufizime , dhe kjo ju bën të ndjeheni të shqetësuar.

Virgjëresha

Viti 2020 është në anën tuaj dhe është bartësi i zgjedhjeve të rëndësishme që mund të revolucionarizojnë jetën tuaj. Edhe nëse në këtë periudhë jemi të detyruar në kufizime të shumta, së shpejti do të keni mundësi të merrni jetën tuaj dhe të vazhdoni më tej . Zgjidhjet e vitit të kaluar do të arrijnë gjithashtu në këtë vit domethënës. Sfera sentimentale duket se është në hije nga pjesa tjetër.

Peshorja

Ky është momenti kur ju mund të reflektoni në emocionet që do të përjetohen midis fundit të pranverës dhe verës, apo edhe në një projekt që do të zbatohet në muajt e ardhshëm .

Ata që e kanë parë veten të detyruar të shtyjnë bashkëjetesën ose martesën, për shembull, tani mund të fillojnë përsëri të mendojnë për këtë. Eshtë një kohë e mirë gjithashtu që njohuritë e reja të fillohen falë internetit; zhvillimi i mundshëm i nismave të reja.

Akrepi

Eshtë një periudhë e ndërlikuar për të gjithë, plot vështirësi dhe ngadalësime  Në fakt, në momentet më të vështira ju jeni në gjendje të jepni më të mirën tuaj ! Te  enjten Hëna do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut dhe për këtë arsye mund t’ju sjellë disa lajme të mira.

Shigjetari

Ju jeni veçanërisht intolerantë , sepse për nga natyra ju duhet të lëvizni dhe të jeni dinamik dhe të qenit brenda në shtëpi peshon shumë! Përveç kësaj, ju duhet të keni personin e duhur pranë jush.

Eshtë një periudhë e kontrolleve : nga tani deri në Qershor mund të kontrolloni natyrën dhe mbajtjen e disa marrëdhënieve. Tregimet e lindura të reja janë më të ndërlikuara. Ata që jetojnë marrëdhënie të shumta në të njëjtën kohë, do të duhet të sqarohen, veçanërisht me veten e tyre.

Bricjapi

Ju jeni kurioz nga natyra dhe gjithmonë dëshironi të eksploroni situata të reja; megjithatë, shumë çështje pune duhet të presin disa muaj për të zgjidhur.

Sidoqoftë, ka një përmirësim të shikimit për ju dhe madje edhe nëse shumë gjëra kanë ndryshuar në një nivel shoqëror, ju prapë mund të vazhdoni pa frikë nga gjykimi negativ i askujt. Konfirmimet që vijnë së shpejti për ju .

Disa probleme mund të zgjidhen shpejt, ndërsa një vëmendje e veçantë do t’u duhet kushtuar çështjeve ekonomike : pak hyrje dhe shumë dalje.

Ujori

Shumë Ujori në këtë periudhë po përjetojnë siklet dhe nuk ndjehen në paqe me veten e tyre . Në fakt, duhet të ndjeheni gjithmonë të lirë të bëni dhe të thoni atë që dëshironi dhe kjo periudhë kufizimesh vie kundër jush!

Në muajt e fundit ndoshta nuk keni bërë atë që keni dashur dhe keni mbajtur disa nevoja: fryma e rebelimit që po rritet është, pra, e pashmangshme dhe gjatë kësaj periudhe ajo mund të shndërrohej lehtësisht në polemikë .

Peshqit

Sfera sentimentale duhet të menaxhohet me vëmendje të veçantë në këtë periudhë . ë shtë e padobishme dhe joproduktive të ankohemi vazhdimisht për të mos pasur një histori të mirë, për të provuar një mbyllje ose për t’u rrethuar nga njerëz jokonkluzivë. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të tregoni kujdes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: