Connect with Us

Përfshihet në dietën e Hilary Clinton dhe Beyonce/ Ky është ushqimi më përfitime të mahnitshme shëndetësore

Shëndeti

Përfshihet në dietën e Hilary Clinton dhe Beyonce/ Ky është ushqimi më përfitime të mahnitshme shëndetësore

Publikuar

-

Kohët e fundit, disa erëza janë promovuar jozyrtarisht nga prodhimet e përditshme të kuzhinës dhe përfshihen tek ushqimet me shumë përfitime. Hillary Clinton thuhet se hante një spec djegës në ditë ndërsa ishte në gjurmët e fushatës në përpjekje për të shmangur sëmundjet. Shafran i Indisë, i cili është përdorur në Azi për mijëvjeçarë, kohët e fundit ka gjetur rrugën e tij në kafenetë nëpër botë në formën e “lateteve të artë” dhe, së fundmi, në mesazhe virale që pretendojnë se mund të “forcojë sistemin tuaj imunitar” dhe të mbrojnë nga sëmundja. Ndërkohë, speci kajan ende nuk është rikuperuar që nga “dieta e Beyoncës” e këshilluar në vitin 2013, e cila sugjeroi të konsumoni një spec të kuq djegës, shurup panje, limon dhe ujë për të humbur peshë.

Por, a kanë erëzat me të vërtetë ndonjë përfitim shëndetësor në ushqimin tonë, ose na ndihmojnë të largohemi nga sëmundjet? Dhe a mund të na dëmtojë ndonjë prej tyre? Një nga erëzat më të njohura dhe të përdorura gjerësisht janë specat djegës. Shumë studime kanë ekzaminuar efektet e tyre të mundshme në shëndetin tonë por kanë gjetur rezultate të dobishme dhe të pafavorshme.Disa studime tregojnë për idenë se capsaicin mund t’ju ndihmojë të jetoni më gjatë.

Erëzat kanë qenë një pjesë e dietave tona për mijëra vjet – është natyra e dytë të spërkasim patatet e skuqura me piper, të pihet çaji me xhenxhefil dhe të shtoni chillies në vaktet tona. Por kohët e fundit, disa erëza janë promovuar jozyrtarisht nga prodhimet e përditshme të kuzhinës, tek ushqimet me shumë shërime.

Hillary Clinton thuhet se hëngri një spec djegës në ditë ndërsa ishte në gjurmët e fushatës në përpjekje për të shmangur sëmundjet. Shafran i Indisë, i cili është përdorur në Azi për mijëvjeçarë, kohët e fundit ka gjetur rrugën e tij në kafenetë nëpër botë në formën e “lateteve të artë” – dhe, së fundmi, në mesazhe virale që pretendojnë se mund të “forcojë sistemin tuaj imunitar” dhe të mbrojnë nga sëmundja. Ndërkohë, speci kajan ende nuk është rikuperuar që nga “dieta e Beyoncës” e këshilluar në vitin 2013, e cila sugjeroi të konsumoni një spec të kuq, shurup panje, limon dhe ujë për të humbur peshë.

Por, a shtojnë erëzat me të vërtetë ndonjë përfitim shëndetësor në ushqimin tonë, ose na ndihmojnë të largohemi nga sëmundjet? Dhe a mund të na dëmtojë ndonjë prej tyre?

Një nga erëzat më të njohura dhe të përdorura gjerësisht janë specat djegës. Shumë studime kanë ekzaminuar efektet e tyre të mundshme në shëndetin tonë – por kanë gjetur rezultate të dobishme dhe të pafavorshme.

Shumë studime kanë parë se si specat e djegës mund të ndikojnë në shëndetin tonë, por rezultatet janë të përziera.

Kapsaicina është përbërësi kryesor aktiv në ftohjet. Kur hamë ftohtë, molekulat e capsaicin bashkëveprojnë me receptorët e temperaturës në trupin tonë, duke dërguar sinjale në tru për të krijuar ndjenjën e nxehtësisë.

Në vitin 2019, një studim italian zbuloi se njerëzit që hanin ushqim të kalitur me speca djegës katër herë në javë kishin një rrezik më të ulët vdekjeje në krahasim me ata që nuk hëngrën kurrë ftohtë. (Studiuesit e kontrolluar për faktorët e stilit të jetës, duke përfshirë pirjen e duhanit, stërvitjen dhe cilësinë e përgjithshme të dietës.) Dhe në vitin 2015, studiuesit në Kinë, të cilët ekzaminuan konsumin dhe shëndetin e ftohtë të afro 500,000 të rriturve kinezë, zbuluan se ngrënia e ftohtit shoqërohej me rrezik më të ulët të vdekjes . Ata që konsumonin ushqime pikante pothuajse çdo ditë kishin një rrezik 14% më të ulët të vdekjes sesa ata që hanin ushqime pikante më pak se një herë në javë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Ndikon në sistemin imunitar dhe lufton sëmundjet/ Përfitimet e jashtëzakonshme të vajit të farës së zezë

Publikuar

-

Nga

Vaji i farës së zezë është i njohur për përfitime të shumta shëndetësore.Vaji i farës së zezë (Nigela Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Përmirësimi i cilësisë së ajrit/ Ulja e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme

Publikuar

-

Nga

Përmirësimi i cilësisë së ajrit ka qenë e vetmja e mirë që ka sjellë Coronavirus dhe duhet të mbahet përmes çdo strategjie daljeje. Historitë e jetës së egër që kthehen në hapësirat e mëparshme të pabanueshme dhe dioksidi i azotit i cili është ulur deri në 60 përqind në disa qytete kanë siguruar një lehtësim […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Eksperimenti më i ri i studiuesve/ Vitamina D ul rrezikun e infektimit nga Covid-19?

Publikuar

-

Nga

Vitamina D është objektivi i fundit për studiuesit që hetojnë opsionet e trajtimit të koronavirusit . Hulumtimet e mëparshme kanë treguar që vitamina, e cila vjen kryesisht nga ekspozimi në diell dhe është thelbësor për një sistem të shëndetshëm imunitar, mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër infeksioneve të tjera të frymëmarrjes. Tani, studiuesit spanjoll kanë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: