Connect with Us

Forbes rendit listën e miliarderëve më të rinj në botë/ 3 emrat që arritën të krijojnë vetë pasurinë e tyre

Kuriozitete

Forbes rendit listën e miliarderëve më të rinj në botë/ 3 emrat që arritën të krijojnë vetë pasurinë e tyre

Publikuar

-

Forbes ka renditur të gjithë emrat e miliarderëve më të rinj në botë që i përkasin një grupmoshe nën 30 vjec. Pavarësisht se tregjet globale po bien për shkak të pandemisë COVID-19, tre persona nën 30 vjeç e kryesojnë listën për këtë vit. Pedro de Godoy Bueno , në moshën 29 vjeç, trashëgoi pasuritë nga babai i tij i miliarderit, Edson de Godoy Bueno, i cili vdiq në vitin 2017.

Pasuria e Pedro u rrit në vitin e kaluar në rreth 1.1 miliardë dollarë, pasi aksionet e firmës së shërbimeve laboratorike braziliane Diagnósticos da América SA u trefishuan. Pjesëmarrësi i dytë i ri është Lisa Draexlmaier , në moshën 29 vjeç, e cila zotëron dhe është bashkë-CEO (me babanë e saj Fritz) të kompanisë mbajtëse për prodhuesin gjerman të pjesëve të automjeteve Fritz Draexlmaier Co & KG.

Elizabeth Furtwaenger , 28 vjeç, tani është me vlerë 1.2 miliardë dollarë pasi babai i saj Hubert Burda i dha asaj një 37.4% të aksioneve në perandorinë e mediave të familjes.

Vetëm tre prej këtij grupi elitar e kanë vendosur vetë pasurinë e tyre.  Drejtori i Përgjithshëm i Ndërmarrësit Snap Evan Spiegel , John Collison dhe Kylie Jenner.

Në nëntor, ajo bëri një marrëveshje për të shitur një pjesë të 51% të Kylie Cosmetics te gjigandi i bukurisë Coty Inc. për 600 milion dollarë. Jenner kohët e fundit dhuroi 1 milion dollarë në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, spitali ku lindi vajzën Stormi në vitin 2018, për të blerë pajisje personale mbrojtëse si maskat.

Këtu janë 10 anëtarët më të rinj të listës së Milionerëve të vitit 2020, duke filluar nga më të rinjtë. Vlerat neto u llogaritën duke përdorur çmimet e aksioneve dhe kurset e këmbimit nga 18 Mars 2020:

1- Kylie Jenner
2-Alexandra Andresen
3-Katahrina Andersen
4-Gustav Magnar Witzoe
5-Faltwaenger Elizabeth
6-Jonathan Kwok
7-John Collison
8-Evan Spiegel
9-Pedro De Gogoy Bueno
10-Lisa Draexlmaier. / CNA.al

Marrë nga Forbes

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: