Connect with Us

Vetëm për çiftet/ Facebook krijon aplikacionin më të ri

Teknologji

Vetëm për çiftet/ Facebook krijon aplikacionin më të ri

Publikuar

-

Facebook ka krijuar aplikacionin e ri për çiftet të cilët mund të shkëmbjenë mesazhe me njëri-tjetrin. Aplikacioni i ri i quajtur Tuned lejon çiftet të dërgojnë mesazhe, të shkëmbejnë muzikë dhe të krijojnë një scrapbook dixhital.

Tuned u krijua nga Ekipi Eksperimental i Neë Product i Facebook i cili përqendrohet në krijimin e mediave të reja sociale nga e para. Aplikacioni pretendon të jetë një “hapësirë ​​private” për çiftet që të bisedojnë, por duket se nuk ka encryption të shërbimeve si ëhatsApp.

Përkundrazi, Tuned ka të njëjtën politikë të të dhënave si Facebook, e cila lejon kompaninë të mbledhë komunikime dhe sjellje të tjera për të synuar reklamat te përdoruesi.

Kjo politikë e të dhënave mund të tregojë që përdoruesit janë më pak të prirur për të dërguar informacione personale apo foto private përmes aplikacionit.

Aplikacioni është në dispozicion vetëm për përdoruesit e iOS në SHBA dhe Kanada dhe nuk kërkon një llogari në Facebook për ta përdorur atë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: