Connect with Us

Si ndihet çdo shenjë e horoskopit në karantinë

Kuriozitete

Si ndihet çdo shenjë e horoskopit në karantinë

Publikuar

-

Dashi

Ju keni shumë sens humori dhe jeni impulsiv, kështu që iu është dashur pak kohë për tu përshattur me këtë situatë. Me shumë mundësi do të qëndrojnë në shtëpi duke menduar për të gjitha planet të cilat janë anulluar për shkak të karantinës.

Demi

Nuk do të mund të bini në kompromis me disa situata. Ju mundon shumë fakti që nuk po mundeni të frekuentoni vendet që keni dashur gjithmonë.
Përvec kësaj jeni shumë praktikë kështu që sapo të gjejnë mjedisin në të cilin ata janë mësuar do të rikthehen në jetë.

Binjakët

Binjakët definitivisht janë të bezdisshëm për distancimin shoqëror, por ata do të duan të marrin kohën e lirë për të bërë aktivitete argëtuese.

Për shkak të krijimtarisë së tyre, Binjakët ka të ngjarë të marrin këtë kohë për të krijuar diçka ose të mësojnë diçka të re (të mësojnë një gjuhë të re, të krijojnë art, të shkruajnë një libër, etj).

Gaforrja

Gaforret mund të jenë pesimist kur vihen në situata si kjo. Ata mund të supozojnë më të keqen për faktin se ata nuk mund të vlerësojnë se sa kohë do të jenë gjërat në këtë mënyrë.

Luani

Luani mund të ndiejë një ngazëllim dhe lehtësim për faktin se ata nuk do të kenë nevojë të shfaqen në shkollë, punë ose tubime shoqërore që ata nuk planifikuan të shkonin gjithsesi. Ata mund ta përdorin këtë mundësi për t’u çlodhur dhe për të arritur në shfaqjet e tyre.

Virgjëresha

Të lindurit e kësaj shenje janë të njohur si punëtorë ndaj këtë kohë do e shfrytëzojnë për të përfunduar projektet e tyre shkollore ose karrierën profesionale. Madje mund të fillojnë një eksperiencë të re të cilën mund t’ia bashkangjisin CV së tyre.

Peshorja

Peshoret janë udhëheqëse dhe për nga natyra e tyre janë njerëz që ndërmarrin iniciativa në një situatë si kjo.Ata do ta kalojnë kohën duke bërë furnizime të ndrshme si dhe duke ndihmuar njerëzit që nuk dinë se c’të bëjnë në një krizë si kjo.

Akrepi

Akrepët mund të kenë një kohë të vështirë të komunikojnë me miqtë dhe familjen gjatë kësaj kohe.
Të qenit rreth familjes së tyre 24/7 dhe të mos mund të shohin miqtë e tyre mund të jetë pjesa më e vështirë e distancimit shoqëror për këtë shenjë.

Shigjetari

Shigjetarët dinë gjithmonë si të bëjnë më të mirën nga çdo situatë në mënyrën e tyre. Ata me siguri do të jenë shumë aktivë në mediat sociale, do të kontaktojnë miqtë shumë shpesh, dhe në thelb do t’i përshtaten plotësisht komunikimit në distancë.

Bricjapi

Bricjapët janë jashtëzakonisht punëtorë, në mënyrë që të ndjehen shumë të bezdisshëm nga distancimi shoqëror.
Por për shkak të natyrës së tyre, dihet se ata zbulojnë një mënyrë për të zbritur në këmbë në tokë.

Ujori

Edhe pse nuk janë në gjendje të largohen nga shtëpia, natyra inovative e Ujorit u lejon atyre të bëjnë më të mirën.
Ata mund të dalin me dhe të marrin pjesë në sfidat e mediave sociale dhe të shikojnë shfaqje drejtpërdrejtë nga të famshëm në Instagram.

Peshqit

Peshqit ka të ngjarë të kenë kohën më të vështirë gjatë distancimit shoqëror. Ato nuk funksionojnë mirë vetëm për një kohë të gjatë. Presin shumë thirrje nga miqtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: