Connect with Us

Videot që po bëjnë xhiron në rrjetet sociale/ Mjekët sfidojnë koronavirusin me “valle”

Kuriozitete

Videot që po bëjnë xhiron në rrjetet sociale/ Mjekët sfidojnë koronavirusin me “valle”

Publikuar

-

Profesionistët e mjekësisë në Filadefia dhe disa vende të tjera të botës po marrin pjesë në sfidat e vallëzimit në mediat sociale. Kjo i ka ndihmuar ata për tu shkëputur sadopak nga gjendja e jashtëzakonshme që shohin çdo ditë në spitale.

Grupe mjekësh dhe infermierësh nga vende të ndryshme të botës kanë përdorur aplikacionin Tik Tok për të dhënë optimizëm njerëzve të cilët ndodhen në karantinë.

Kjo ka bërë që në llogaritë e tyre në rrjetet sociale të ketë një numër të madh ndjekësish, pasi tek shohin këto video arrijnë të çlirohen sado pak nga stresi i përditshëm.

Më poshtë keni mundësinë të shikoni disa prej videove më të ndjekura në rrjet./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ciara (@ciara) on

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by b r i g h t o n p e a c h y (@brightnpeachey) on

 

@drjcofthedcOnly SMEEZES allowed. No sneezes!##doctors ##doctorsoftiktok ##celebratedoctors ##goviral ##smeezechallenge ##smeeze ##fyp ##foryourpage ##distancedance♬ She Gon Go – Trill Ryan

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: