Connect with Us

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm/ Kujdes me marrëdhëniet në çift

Kuriozitete

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm/ Kujdes me marrëdhëniet në çift

Publikuar

-

Dashi

Situatë interesante kur Mërkuri hyn në shenjë. Në mjedisin familjar ka më shumë qetësi dhe në këtë periudhë edhe çiftet më problematike mund të flasin, të merren me qetësinë e nevojshme dhe të gjejnë një pikë marrëveshjeje.

Demi

Me disponimin e Marsit dhe Saturnit, disa plane do të duhet të shtyhen. Zemrat e vetmuara duhet ta predispozojnë të duan më shumë veten pa dashur të gjejnë një bashkëshort shpirtëror menjëherë dhe mbi të gjitha pa një konfirmim të menjëhershëm. Nga e enjtja nga një këndvështrim pune, disa çështje të rëndësishme do të duhet të merren në shqyrtim.

Binjakët

Situata astrologjike është intriguese sepse Venusi do të jetë në këtë shenjë deri në fillim të gushtit. Së shpejti do të keni mundësi të kapeni nga disa emocione dhe ndjesi shumë të veçanta. Java e ardhshme do të jetë e mbushur me disa takime që mund të lindin virtualisht në internet dhe pastaj të kthehen në diçka konkrete deri në verë.

Gaforrja

Këto ditë është e lehtë të ndjehesh e çuditshme dhe e pakëndshme, veçanërisht pasi situatat e muajve të fundit sigurisht që nuk kanë favorizuar kërkimin e dashurisë. Tani, megjithatë, Saturni nuk do të jetë më i kundërt dhe në disa muaj idetë do të jenë edhe më të qarta.

Luani

Dashuritë që lindin në këtë periudhë janë intriguese, gjithashtu sepse ata që lindin nën këtë shenjë duhet të provojnë emocione të sinqerta.
Hëna është e favorshme në fillim të javës, por midis ditës së mërkurë dhe të enjte do të jetë e nevojshme t’i kushtohet vëmendje mënyrës sesi flasim: nëse ndonjë histori nuk ka funksionuar, ndoshta nuk është vetëm faji i partnerit.

Virgjëresha

Nuk është e thjeshtë të qëndrosh i qetë, gjithashtu sepse prania e Venusit disonant mund të shkaktojë pakujdesi dhe dikush mund të ndjehet i pallogaritur dhe pa energji. Edhe në çiftet më me përvojë duhet pak durim për të kapërcyer një krizë të vogël edhe për shkak të kushteve të periudhës në emergjencë të plotë të koronavirusit .

Peshorja

Eshtë e vështirë t’i rezistosh tensionit, i cili mund të jetë në gjithçka dhe për këtë arsye edhe në marrëdhëniet e lindura rishtas. Sa i përket profesionit, ka shumë për të bërë dhe për tu rikuperuar dhe për ata që punojnë vetë brenda verës, do të vijnë disa mundësi.

Akrepi

Javë e favorshme për ata që duan të afrohen: gjithashtu mund të përballeni me probleme praktike dhe dikë që shqetëson shtëpinë.Dita e mërkurë dhe e enjte do të sjellë shqetësime.

Shigjetari

Eshtë një periudhë në të cilën mund të shpërthejnë tensione të mëdha që gjithashtu mund të kushtëzojnë dashurinë. Problemi është se i mungon pak gjallëri dhe do të duheshin më shumë stimuj: në çdo rast, këshilla është të shmangni kontrastet, veçanërisht në fundjavë.

Bricjapi

Mërkuri bën thirrje për kujdes, veçanërisht nëse kohët e fundit keni takuar një person gjithashtu përmes mediave sociale. Ekziston një nevojë në rritje për të gjetur dikë me të cilin të ndajë idealet dhe dashurinë, por pikërisht për këtë arsye rreziku është që të idealizoni dikë që është larg vetvetes.

Ujori

Vetëm këtë javë Mërkuri fillon një tranzit interesant dhe të mërkurën hëna do të jetë në shenjën tuaj. Fundi i muajit do të forcojë takimet e lindura rishtas dhe pritet që të prishin defektet.

Peshqit

Nuk ka mungesë konfuzioni dhe këtë javë. Edhe çiftet më të mirë mund të kenë diskutime por do të ishte e përshtatshme që ato të kufizohen sepse Venus do të jetë tinëzar deri në fillim të gushtit. Prandaj, më mirë të shmangni kontrastet që mund të ndikojnë në çift për një kohë të gjatë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: