Connect with Us

Mesazhe shpresëdhënëse/ Statuja e Krishtit në Brazil ndriçohet me imazhet e mjekëve që po luftojnë Coronavirusin

Kuriozitete

Mesazhe shpresëdhënëse/ Statuja e Krishtit në Brazil ndriçohet me imazhet e mjekëve që po luftojnë Coronavirusin

Publikuar

-

Statuja e Krishtit Shpëtimtar në Brazil është ndriçuar mbrëmjen e kaluar nga imazhe të bluzave të bardha që po përballen me Coronavirusin në vijën e parë.

Flamujt e disa nga vendet më të prekura nga pandemia janë shfaur në trup të statujës me mesazhe mbështetëse dhe shpresëdhënëse.

Në statujë u shfaqën mesazhe falënderimi në gjuhë të ndryshme, ndërsa u treguan edhe fotografi të profesionistëve mjekësorë që mbanin pasta dhe vunë maska ​​për fytyrën. Slogani “Fique Em Casa” – që do të thotë “Qëndro në shtëpi” – u parashikua në krahun e statujës.

Kjo është hera e dytë që monumenti është ndriçuar në përgjigje të pandemisë.Brazili deri më tani ka regjistruar më shumë se 22,000 raste Covid-19 dhe 1.230 vdekje, sipas shifrave të Universitetit Johns Hopkins./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: