Connect with Us

Tradhëti dhe dashuri në kohë pandemie/ Historia e pabesueshme e dy të rinjve që futën në karantinë dy qytete

Kuriozitete

Tradhëti dhe dashuri në kohë pandemie/ Historia e pabesueshme e dy të rinjve që futën në karantinë dy qytete

Publikuar

-

Edhe pse po jetojmë në ditë të vështira histori dashurie si këto nuk mungojnë. Në mes të rrezikut për tu infektuar nga Coronavirus, dy të rinj kanë guxuar të jetojnë dashurinë e tyre pa e ditur se njëri prej tyre ishte i infektuar me Covid-19.

Danilo H. 27 vjec nga Ceres shkoi në Kordoba për të takuar ish të dashurën e tij, tashmë e martuar. Së fundmi, ajo ishte kthyer nga Argjentina dhe jetonte në Spanjë. Vetëm disa ditë më vonë gruaja zbuloi se ishte e infektuar me Covid-19 ndërsa i dashuri i saj ishte kthyer në qytetin e tij, ku ishte takuar me miq, dhe në festa duke e përhapur pandeminë, të cilën nuk e dinte se e kishte.

Për shkak të tyre, të dy qytetet u futën në karantinë, ndërsa djali tentoi që të ikte nga vendi pasi historia e tyre kishte arritur deri tek guvernatori, Santiago del Estero./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: