Connect with Us

Pse binjakët, peshorja dhe ujori kanë etikë të fortë në punë

Life Style

Pse binjakët, peshorja dhe ujori kanë etikë të fortë në punë

Publikuar

-

Peshorja

Të gjithë në zyrë e duan këtë shenjë për shkak të hijeshisë dhe gjallërisë së saj. Peshorjet janë vazhdimisht në kërkim të ekuilibrit në jetë, dhe kjo mund të transferohet mirë në vendin e punës. Edhe pse janë shumë të pasakta, Peshorjet janë shumë krijuese dhe mund të tejkalojnë çdo pritje që u është imponuar atyre. Ju mund të jeni parakalues, por ky mund të jetë një mjet i shkëlqyeshëm ndërsa jeni duke punuar sepse rezultati do të jetë i detajuar dhe i plotë.

Binjakët

Binjakët janë shenja më komunikuese e grupit. Ashtu si Ujori, mendjet tuaja janë në lëvizje 24/7 dhe kanë nevojë për stimulim të vazhdueshëm. Ju pëlqen të takoni njerëz të rinj në vendin e punës dhe jeni të shkëlqyeshëm për të punuar në ekipe. Për sa kohë që ngarkesa juaj e punës është argëtuese dhe interesante, Binjakët, ju do të merrni punën në stil!

Ujori

Ujori, ju pëlqen të përjetoni gjëra të reja në të gjitha sferat e jetës. Ju gjithashtu doni të merrni përsipër përgjegjësi të shumta sepse ndihmon në rritjen e vetëvlerësimit tuaj! Ju jeni punëtor por nuk iu pelqen puna me të tjerët dhenuk pranoni ndihmë. Kujdes, do të mërziteni lehtë nëse do t’ju jepen detyra të së njëjtës natyrë ditë pas dite. Nëse një punëdhënës mund të vazhdojë me ju, ata do të kenë një nga punëtorët më të mirë!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: