Connect with Us

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi.

Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e parkingjeve të mbyllura për të dekurajuar vizitorët jashtë dhe për të kufizuar turmat.

Autoritetet si në vendet e Ventura ashtu dhe në Orange raportuan sjellje të shkëlqyera nga plazhistët, të cilët thanë se po respektonin rregulla të distancimit shoqëror pasi për javë të gjata kishin ndjekur udhëzimet për të ngadalësuar përhapjen e virusit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk heqin dorë nga liria e tyre për dashuri/ Shenjat më të pavarura të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Bricjapi Do të hiqni dorë nga liria juaj për dashuri por pasi të kryqëzoheni, do të pendoheni sepse individualiteti juaj do të jetë i pari. Binjakët Ju nuk do të hiqni dorë nga liria juaj për dashuri edhe nëse merrni ryshfet. Ju keni nevojë të bëni gjithçka që dëshironi, pavarësisht se si ndjehen të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: