Connect with Us

Stories By "cna"

Kuriozitete 21:53 - 1 Gusht, 2019

Mos i përdorni më/ Zbuloni arsyet që zbutesit po ju “shkatërrojnë” buzët

Gjithmonë kur kemi buzë të thara ose të çara, përdorim zbutës duke menduar se do të jenë sërish të buta e pa kore si më parë....

Kuriozitete 15:10 - 1 Gusht, 2019

Zgjidh hënën që të pëlqen më shumë dhe zbulo të ardhmen tënde

Hëna përmban gjithnjë shumë mrekulli dhe mistere. Ka një influencë të madhe në jetët tona. Sipas kohës, Hëna ka forma dhe ngjyra të ndryshme. Zgjidh njërën...

Fashion 14:53 - 1 Gusht, 2019

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i...

Kryesore Show Biz 18:42 - 1 Maj, 2019

Shikoni shenjën dhe Horoskopin tuaj KINEZ për gjithë vitin

Horoskopi Kinez bazohet në një cikël 12 vjeçar ku çdo vit në atë cikël lidhet me një shenjë kafshe. Shenjat e horoskopit kinez përcaktohen nga viti...

Life Style 00:00 - 13 Mars, 2019

Arta Dade tregon historinë: Eksperienca ime si prezantuese

Të gjithë e  njohim si politikane, por duket Arta Dade ka patur edhe eksperienca të tjera në prezantim. Në emisionin ‘Opinio’n ku u diskutua sesi kanë...

Kultura 20:31 - 10 Nentor, 2018

Histori/The day after – Lufta e Parë Botërore

Armët e Luftës së I Botërore, makinerisë vdekjeprurëse të shekullit 20-të, heshtën si pasojë e armëpushimit në Compiegne pranë Parisit më 11 nëntor 1918. Katër perandori...

Kultura 20:17 - 10 Nentor, 2018

Histori/Revolucioni i mbetur në vend numëro

Gjermanët janë thirrur të kujtojnë historinë; jo me një aplikacion në celular, e as me ekspozita nëpër muze, por me aksion, si dikur: “Sillni katër flamuj...

Kultura 19:58 - 10 Nentor, 2018

HISTORIA / Si u bë Arabia Saudite aleate e Amerikës?

KUR NISI ALEANCA? Marrëdhënia shkon pas në kohë në fundin e viteve 1930, menjëherë pasi Abdul Aziz ibn Saud konsolidoi fiset ndërluftuese arabe në një Mbretëri....

Life Style 22:45 - 28 Tetor, 2018

Keshilla e prostitutes/Beni kaq minuta seks për të kënaqur femrën

Nga studimet e fundit del se kohëzgjatja ideale e një marrëdhënie te mire seksuale, ku kënaqe edhe mashkulli, edhe femra, është 13 minuta. Por mbi të...

Life Style 18:57 - 28 Tetor, 2018

Ja si ta rrisni penisin, sipas metodave arabe

Është e qartë që nevojitet kohë, mjaft lubrifikant dhe punë dore. Mirëpo ia vlen. Kur të përfundoni me këtë stërvitje do keni penisin i cili i...

Showbizz 00:26 - 4 Tetor, 2018

Dikur borxhlie, sot mbretëreshë e ekranit dhe me vila luksoze, Xhensila Myrtezaj bukuroshja që lindi nga hici

Xhensila Myrtezaj ka studiuar për kanto te Liceu Artistik ‘Jordan Misja’. Ajo për herë të parë u bë e njohur për publikun te “Ethet e së...

Kryesore Show Biz 00:10 - 11 Korrik, 2018

Sapo u fejua, Justin i dedikon partneres fjalët më të bukura që keni dëgjuar nga dikush

Ditën e djeshme u përhap me shpejtësi lajmi se vetëm pak kohë pasi u rikthye me ish-të dashurën, Justin Bieber i propozoi asaj për fejesë. E...

Kryesore Show Biz 00:00 - 11 Korrik, 2018

Mat: Rihanna fotografohet teksa zihet keqazi me të dashurin një muaj pas ndarjes!

Muajin e kaluar mediat e huaja raportuan se këngëtarja Rihanna ishte ndarë nga partneri i saj miliarder, Hassan Jameel, pas një viti së bashku. Por disa...

Kryesore Show Biz 23:45 - 10 Korrik, 2018

Një epokë e re nis për familjen Kardashian: E vogla North West zyrtarisht imazh i “Fendi”-t!

Është vetëm 5 vjeç, por vajza e Kim Kardashian dhe Kanye West nuk ka ndërtmend të presë asnjë minutë më tepër për të ndjekur hapat e...

Life Style 23:35 - 10 Korrik, 2018

Ju presin surpriza, shenjat që “do kënaqen” këtë verë

Duke filluar nga mesnata e sotme Jupiteri, planeti i zemërgjerësisë dhe dhuratave, do të sjellë një lumë energjish pozitive për të gjitha shenjat. Por a do...

Kryesore Show Biz 23:20 - 10 Korrik, 2018

Historia prekëse pas këtyre dy fotove të dhimbshme

Një fotografe e njohur ka shpërndarë në internet fotot e të birit, i cili ishte i varur nga droga dhe ndërroi jetë në rrugë për shkak...

Life Style 23:10 - 10 Korrik, 2018

Një grua madhështore, si arriti të bëhej milionere me 14 fëmijë

Tammie Umbel në Dallas të Virxhinias është një grua në biznes, e cila i siguron familjes he vetes të ardhura të majme, por që njëkohësisht në...

Life Style 23:00 - 10 Korrik, 2018

Fustani nusërisë, ju nxorri zbuluar! Ja çfarë tregon për karakterin e nuseve

Fustani i fryrë Të gjithë mendojnë se nuset që përzgjedhin këtë stil, janë ato vajza që e dinë ekzaktësisht se çfarë duan. Janë pikërisht ëndrrat e...

Life Style 22:45 - 10 Korrik, 2018

Zbuloni mikun e ngushtë që duhet të keni sipas shenjës së horoskopit

Shenja e horoskopit është jo vetëm diçka që ju bën të dalloni prej të tjerëve, por ju mund të zgjidhni situata të caktuara vetëm duke u...

Life Style 22:30 - 10 Korrik, 2018

Sa herë duhet ta ndërrojmë briskun e rrojës pas përdorimit?

Fjalët se brisku duhet ndërruar pas 4 apo 5 përdorimeve, janë jo thjesht një mit, por edhe një kosto për xhepin tuaj dhe mjedisin. Sipas ekspertëve...

Life Style 17:00 - 10 Korrik, 2018

Përse e kanë mbajtur të fshehtë!? Ja si ndikojnë rrezet e diellit në jetën seksuale

Kush nuk e pëlqen të shpenzojë kohë të arta në diell? Jo vetëm që ndikon në gjendjen emocionale, por ndikon edhe në lëkurë, duke i dhënë...

Life Style 16:40 - 10 Korrik, 2018

Bajamet e gjelbra, përfitimet e shëndetit dhe bukurisë së lëkurës dhe flokëve

Bajamet e gjelbra janë variantet e korrura dhe të freskëta të bajameve klasike të thata. Ato përmbajnë lëndë ushqyese të shumta të dobishme për shëndetin tonë,...

Life Style 16:25 - 10 Korrik, 2018

Studimi/ Të hash mish në mëngjes ju mban trupin në formë

Nëse mendoni se një mëngjes me vezë të ziera dhe fruta është mënyra më e mirë për t’ju mbajtur në formë, atëherë mendojeni mirë. Mishi është...

Life Style 16:10 - 10 Korrik, 2018

Si të shpëtosh nga acarimi i lëkurës në kushte shtëpie

Acarimi i lëkurës ndodh përgjithësisht në disa zona specifike: poshtë gjoksit, në pjesën e brendshme të këmbëve ose krahëve. Lajmi i mirë është se këto zona...

Life Style 15:53 - 10 Korrik, 2018

Në Shqipëri kanë udhëhequr Peshoret/Ja cilave shenja horoskopi i përkisnin 10 kryeministrat më të njohur në vend

Besoni ose jo në astrologji, faktet kanë treguar se karakteristikat e shenjave të horoskopit shpesh herë rezultojnë të sakta. Njerëzit e pasur u përkasin shenjave të...