Connect with Us

Stories By "E.S."

Life Style 18:05 - 21 Janar, 2019

Sa kushton xhaketa e Kryemadhit dhe veshja sot në Kuvend

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është paraqitur sot, ndërsa vetë mbante veshur një xhaketë që kushton as më pak e as më shumë, rreth 400 euro...

Kryesore Show Biz 12:15 - 10 Janar, 2019

Agon Amiga nuk lë vend për dyshime, hedh foton dhe sqaron të gjithë për largimin nga Babastars

Këngëtari Agon Amiga njihet si pjese e grupit “Babastars”, por thashethemet për largimin e tij nga grupi pas Cozman dhe Skivit përfshinë media e portale. Portalet...

Showbizz 11:55 - 10 Janar, 2019

I lë pa fjalë të gjithë, Era Istrefi bën ndryshimin që askush se priste (Foto)

Ylli shqiptar me një famë ndërkombëtare Era Istrefi i ka lënë të gjithë pa fjalë. Era ndryshon ngjyrën e flokëve, nga të zeza, këngëtarja e hitit...

Kryesore Show Biz 11:37 - 10 Janar, 2019

Hueyda el Saied hedh pas krahëve ndarjen me burrin, ja kush është bankieri me të cilin është lidhur (Foto)

Hueyda el Saied hedh pas krahëve ndarjen me bashkëshortin dhe nis një lidhje të re. Pak ditë më parë, Hyeda postoi një foto me të dashurin...

Showbizz 20:38 - 9 Janar, 2019

E plagosën në një diskotekë 11 herë me thikë, djali i moderatores italiane kërkon 1 mln euro nga 2 shqiptarë

Niccolo Bettarini, djali i Simona Ventura dhe Stefano Betarini kërkon 1 milionë euro nga 4 të rinjtë që e plagosën në muajin korrik 2018, jashtë një...

Showbizz 20:20 - 9 Janar, 2019

Rasheli i prezanton të gjithë me “beben” e saj, kaq shumë dashuri në një foto

Rashel Kolaneci është një nga femrat më të komentuara të showbiz-it shqiptar. Vajza që u bë e njohur në Xing me Ermalin është kthyer në një...

Kryesore Show Biz 20:08 - 9 Janar, 2019

Flori Mumajesit nuk i ndahet shpirti nga Fifi, riposton videon ku përkëdhelen me njëri-tjetrin

Këngëtari Flori Mumajesi është në qendër të ciklonit rozë në Shqipëri. Pas triumfit tek “Kënga Magjike”, Flori është rikthyer aktiv në media dhe rrjete sociale. E...

Kuriozitete 23:50 - 31 Gusht, 2017

Nuk do ta besoni/ Vip-at të cilët janë të shkurtër

Celebritetet tona të preferuara janë më të shkurtër nga sa mund ta imagjinonit. Në ekranin e madh ata duken mjaft elegantë dhe na japin përshtypjen sikur...

Kuriozitete 23:40 - 31 Gusht, 2017

Eminem nuk duket gjëkundi/ Ja cilat janë arsyet

E mbani mend kur Eminem ishte kudo i dëgjuar? Nga lajmet që qarkullonin për të dhe Christina Aguliera deri tek lidhja e tij me ish gruan...

Kuriozitete 23:30 - 31 Gusht, 2017

Foto/ Princat dhe princeshat më të bukur në botë

  Sigurisht, ne të gjithë e njohim Will, Kate dhe Harry, por përtej këtyre, ka disa princë dhe princesha absolutisht të mrekullueshëm, magjepsës dhe inteligjentë. Nga...

Kuriozitete 23:20 - 31 Gusht, 2017

Foto/  Si lind një fëmijë ? 

Fotografi Lennart Nilsson kaloi 10 vjet të jetës së tij duke shënuar rritjen e embrionit njerëzor, që nga ngjizja e deri në lindje. Bota dëgjoi për...

Kuriozitete 23:10 - 31 Gusht, 2017

Të sapomartuarit që zgjodhën “mbreslënëse” mbi “tradicionale” në fotot e tyre

Albumet e fotove të martesave zakonisht janë shumë të ngjashëm.Me fotot tipike të nuses dhe dhëndërit diku në mes të gjelbërimit të natyrës, apo fotot romantike...

Kryesore Show Biz 22:15 - 31 Gusht, 2017

Çfarë do të thoshte Kylie? / Ish i dashuri Tyga shoqërohet me binjaken misterioze të Kim

Ai u nda në mënyrë miqësore nga e dashura e tij Kylie Jenner më parë këtë vit. Por Kylie pa dyshim do të jetë befasuar pasi...

Kryesore Show Biz 14:59 - 31 Gusht, 2017

Foto/ Të famshmit që luftuan betejën me varësinë dhe fituan

Ndoshta një nga problemet më të këqija që një person mund t’i shkaktojë vetes është varësia ndaj drogës dhe alkoolit. Dhe yjet e Hollivudit nuk bëjnë...

Kryesore Show Biz 13:44 - 31 Gusht, 2017

“Do të vij nudo mbi një motorr uji”/ Deklarata shokuese e gjyqtares së X-Factor 

Ajo njihet për trupin dhe format e jashtëzakonshme që nxisin zili, të cilat ajo shpesh i ekspozon në rrjetet rrjetet sociale, qoftë me bikini provokuese apo...

Kuriozitete 12:44 - 31 Gusht, 2017

Asteroidi gjigand që mund të shfarosë jetën, kalon të premten pranë Tokës

Një asteroid gjigand që vlerësohet të jetë 4,3 milje i gjerë do të bëjë një “takim relativisht të ngushtë” me Tokën më 1 shtator. I quajtur...

Kryesore Show Biz 11:48 - 31 Gusht, 2017

Foto/ Si dukeshin këta aktorë para se të bëheshin tullacë

Ka disa të famshëm të cilët i kemi parë vetëm me kokat e tyre tër shkëlqim dhe pa flokë, dhe jemi mësuar t’i shohim aq shumë...

Kuriozitete 11:28 - 31 Gusht, 2017

Sa të këqinj jeni?/  Testi zbulon nëse jeni i lig, keni tipare makiaveliane apo tregoni shenja të psikopatisë

Nga hakmarrja deri tek manipulimi i një miku, të gjithë ne kemi një anë të errët. Tani ka një test që tregon se sa të këqinj...

Kuriozitete 22:47 - 30 Gusht, 2017

Përse të rinjtë e sotëm nuk shpenzojnë më para për makina dhe apartamente

Në ditët e sotme, masa tradicionale e suksesit, zotërimi i një apartamenti dhe /ose një makine, ka dalë nga moda. Një numër në rritje i të...

Kuriozitete 22:45 - 30 Gusht, 2017

Zakonet në timon të cilat po shkatërrojnë makinën tuaj

Sa më gjatë të keni një veturë, aq më shumë zakone fitoni. Për fat të keq, jo të gjitha këto janë zakonetë mira. Për më tepër,...

Kuriozitete 14:26 - 30 Gusht, 2017

Foto/ Prapaskenat e rrjeteve sociale

Tani e gjithë jeta jonë jetohet në rrjetet sociale. Gjithçka që flitet është ajo çfarë ndodh aty. Disa njerëz duket e marrin më tepër seriozisht jetën...

Kuriozitete 14:14 - 30 Gusht, 2017

Foto që do t’iu bëjnë të vini në pyetje ekzistencën tuaj  

Çfarë do të thotë të jesh një individ? Çfarë është shoqëria? Dhe ku po shkojmë? Paweł Kuczyński, një karikaturist i njohur nga Polonia, paraqet këto dhe...

Kryesore Show Biz 14:03 - 30 Gusht, 2017

Deklarata shokuese e gjykatësit të X-Factor/ Ja për çfarë ka gënjyer Nicole Scherzinger

Gjykatësi karizmatik i X-Factor, Louis Walsh nuk i është trembur aspak polemikave që ka shkaktuar – dhe tani ai ka pohuar se Nicole Scherzinger është duke...

Kryesore Show Biz 13:27 - 30 Gusht, 2017

Foto/ Këngëtarja tërbon fansat me fotot e nxehta

Iggy Azalea ka turbulluar rrjetin dhe ka tërbuar fansat e saj me fotot e nxehta në Instagram. Reperja 27 vjeçare, ka ekspozuar gjoksin saj dhe të...

Kryesore Show Biz 12:56 - 30 Gusht, 2017

Foto/ Modelja e famshme zbulon format me bikinit provokuese

Chrissy Teigen ka veshur rroba banje tepër provokuese teksa merte rreze dielli në pushimet e saj në Korsikë. Modelja, 31 vjeçare, ka zbuluar format e saj...