Connect with Us

Stories By "G.T"

Kultura 16:28 - 10 Korrik, 2019

Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

Pas 5 vitesh në detyrë, Këshilli i Ministrave me propozim të Ministres së Kulturës, shkarkoi nga detyra Persita Asllanin. Ajo u emërua në gusht të vitit...

Kultura 15:24 - 4 Qershor, 2019

Plavë-Gucia, Eden i Parajsës Shqiptare

Aty ku flet shqip toka dhe qielli, guri dhe druri Nga AZGAN HAKLAJ Refleksion në 30- vjetorin e SHKA Maja e Karafilit Plavë-Guci. Plava dhe Gucia,...

Life Style 08:52 - 30 Maj, 2019

Vir bën plan të vrasë Shivain/ Ja ç’do të ndodhë sot në “Bixhoz me dashurinë”

Anika dhe Shivai bëjnë plan për të bashkuar Rudrën me Bavjan. Somja i tregon Rudrës se Bavja do largohet jashtë vendit. Rudra ndalon Bavjan dhe i...

Life Style 08:41 - 30 Maj, 2019

Arzu dhe Mehmet humbin në pyll, Pelin kërcënon Ojan/ Ja ç’do ndodhë sot në “Vrasje të vogla” 

Mehmet dhe Arzu vendosin të bëjnë pushime në mal së bashku me fëmijët. Burxhu nuk e lë Mehmetin të shkojë vetëm. Arzu nxehet me Mehmetin dhe...

Kultura 08:18 - 17 Maj, 2019

Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen

Nga AZGAN HAKLAJ – president i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar Festivali që përflaki shpirtin e Kombit Tonë. Ky festival u kushtohet patriarkëve të rapsodisë shqiptare...

Kultura 21:15 - 20 Prill, 2019

Promovohet në Tiranë dhe Korçë krijimtaria e Besim Xhelilit

Me mbështetjen e Ambasadës Austriake Tiranë, të Muzeut Historik Kombëtar Tiranë dhe në praninë e një numri të madh të krijuesve, artdashësve dhe dashamirëve të librit,...

Life Style 15:33 - 18 Prill, 2019

Foto-Biblioteka e librave të ndaluar

Kur nazistët dogjën libra, sepse qenë “jo-gjermanë”, një njeri zgjodhi t’i ruante ata për brezat e ardhshëm. “Kjo literaturë përfshin më së shumti libra të publikuar...

Life Style 15:31 - 18 Prill, 2019

Fotot e rralla/ Notre Dame në vitet 1800

Guri i parë i Katedrales së Notre-Dame, në Paris, u vendos nga Papa Aleksandri III, në vitin 1163, i cili inauguroi punën ndërtimore të një vendi...

Kryesore Show Biz 15:14 - 18 Prill, 2019

Jonida Shehu me të bijën në sallon bukurie/ Fotoja që do t’ju zbulurojë ditën

Gazetarja dhe moderatorja e njohur Jonida Shehu, shpesh herë ndan me ndjekësit e saj në rrjetet sociale momentet e bukura krah vajzës. E vogla Kristal rritet...

Kryesore Show Biz 15:04 - 18 Prill, 2019

Ana e panjohur e Arbana Osmanit/ Si duket moderatorja jashtë ekranit

Arbana Osmani është një nga moderatoret më të dashura për publikun shqiptar, e cila karrieren e ka nisur në ‘Top Channel’, aty ku vazhdon të qëndrojë...

Saimir Tahiri tek krimet e renda
Showbizz 14:41 - 6 Prill, 2019

Video- Këtë nuk e paskemi ditur/ Saimir Tahiri kapet “mat”  

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri duket se paska edhe një talent të veçantë në muzikë, që nuk e paskemi ditur . Ish-ministri është kapur ‘mat’ në...

Kultura 14:22 - 2 Prill, 2019

Margarita Xhepa feston 85-vjetorin në spital/ Meta i dhuron lule

Aktorja e madhe e skenës shqiptare Margarita Xhepa feston sot 85-vjetorin e lindjes, por fatkeqësisht për shkak të problemeve shëndetësore, këtë ditëlindje ajo po e kalon...

Kryesore Show Biz 10:02 - 1 Prill, 2019

“Ju shushunjat gjakpirëse”/ Reagon ashpër këngëtari korçar

Disa ditë më parë, këngëtari i njohur korçar Endri Prifti tregoi përmes një video Live një ngjarje të pakëndshme. Prifti tregon se, teksa kthehej në shtëpi...

horoskop
Life Style 08:35 - 1 Prill, 2019

Horoskopi javor, nga 1 prill deri në 7 prill 2019

DASHI 21. mars – 20. prill Jave edhe me pozitive sesa mendohej kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merreni vesh me partnerin dhe se bashku do...

Kultura 14:31 - 28 Mars, 2019

Reshat Arbana në gjendje rëndë/ Shtrohet me urgjencë në spital

Një ndër aktorët më të dashur dhe respektuar për publikun, Reshat Arbana, nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Mësohet se Arbana është shtruar ditën e...

Kultura 15:31 - 21 Mars, 2019

Astrit Çerma rrëfen kujtimet me kompozitorin e njohur  

Më kujtohet si tani: Mbasi pamë tërë “matrialin” e xhiruar për filmin “Në fillim të verës” në një montim “bruto”, bashkë me Kujtim Laron, kompozitorin dhe...

13:56 - 21 Mars, 2019

Opozitë e re në parlament/ Të tjerë “tradhtarë” nga PD dhe LSI

Ndërkohë që PD dhe LSI kanë djegur mandatet e deputetëve dhe po protesojnë para Kuvendit, duke e cilësuar këtë të fundit si jo legjitim, duket se...

Life Style 09:07 - 21 Mars, 2019

Sot në “Bixhoz me dashurinë”/ Shivai dhe Anika kalojnë çaste romantike 

Shakti i dhuron Pinkit një lule me gjemba dhe i thotë se i shkon karakterit të saj. Pinki mërzitet dhe e hedh lulen. Gori kthehet në...

Showbizz 09:03 - 21 Mars, 2019

Në një festë luksoze dikush bie nga tarraca/ Çfarë do të ndodhë sot në serialin e ri “Vrasje të vogla”

Neser,Në një festë luksoze dikush bie nga tarraca. Policia verifikon se vdekja ka ndodhur nga rrëzimi, por kupton se viktima është konfliktuar me dikë para vdekjes....

Kryesore Show Biz 09:10 - 14 Mars, 2019

Almeda Abazi në pritjen e ëmbël/ Zbulohet detaji që prisnin të gjithë

Bukuroshja e ekranit, Almeda Abazi duket se është në ditët e fundit të pritjes së ëmbël. Almeda nuk publikon shpesh rreth shtatzënisë, por më në fund...

Life Style 08:59 - 14 Mars, 2019

Plani i familjes kundër Zvetlanës dështon/ Ç’do ndodhë sot në Bixhoz me Dashurinë

Anika dëgjon gjyshen dhe Pinkin duke u zënë për diçka. Gjyshja ndërron temë kur sheh Anikën. Bavja i shpjegon Gorit planin kundër Zvetlanës. Om thotë se...

Life Style 08:53 - 14 Mars, 2019

Kaja mëson se Arzu do martohet me Xhihanin/ Ja ç’do ndodhë sot në “Xhenet”

Xhenet dhe Melisa shkojnë të ndalojnë Arzun. Selim i sheh bashkë dhe i bërtet Xhenetit që vazhdon ta besojë Melisën. Xhenet i tregon Selimit çfarë ka ndodhur dhe së...

Kultura 14:22 - 9 Mars, 2019

Gara në Tiranë/ Një grua fituese e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve

Deliana Lazarova dirigjentja fituese e NRTA Conducting Competition. Pas drejtimit të tre konkurrentëve  juria e përbërë nga personalitete ndërkombëtare të botës nderoi mbrëmë në Tiranë me...

Life Style 08:51 - 7 Mars, 2019

Bixhoz me dashurinë/ Shivai dhe Rudra gjejnë një vajzë të vdekur, ja ç’do ndodhë

 Rudra organizon një festë dhe fton miqtë e tij dhe Shivain. Dy vajza i afrohen dhe kërkojnë të kërcejnë. Shivai dhe Rudra kërcejnë me to. Anika...

Life Style 08:42 - 7 Mars, 2019

Selim i propozon Melisës, Arzu i shpëton jetën Xhenetit/ Ja çfarë do të ndodhë sot

Arzu shkon në shtëpinë e Xhihanit dhe shikon në kompjuterin e tij se si ai planifikon të vras Xhenetin dhe më pas ta vrasë atë. Kaja...