Connect with Us

Stories By "redaksia"

Kultura 23:18 - 15 Korrik, 2019

“Gojëmjaltë dhe zemërbehar”/ Muharrem Meko “ringjit” në skenë aktorin 92-vjeçar

Muharrem Meko, drejtor i RTSH Korça, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar ringjitjen në skenë të aktorit 92-vjeçar, Koço Qendro. Ndoshta rast unikal në...

Kultura 15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu shtjellon në shkrimin e tij mungesën...

Kryesore Show Biz 11:14 - 7 Shkurt, 2018

Autobusi i ‘Dancing With The Stars’ përfshihet në aksidentin fatal

Një autobus që transportonte pjesëmarrësit e spektaklit “Dancing With The Stars” është përfshirë në një aksident fatal ku janë përfshirë një numër i madh makinash. Ngjarja...

Kryesore Show Biz 09:54 - 7 Shkurt, 2018

Këngëtari shqiptar rrezikon skualifikimin nga Sanremo

Në fund të natës së parë të edicionit të 68-të të Sanremos bëhet çështje kënga e prezantuar nga Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, “Non mi avete...

Kryesore Show Biz 09:51 - 7 Shkurt, 2018

Njihuni me reperin shqiptar që mban orë me vlerë 32 mijë euro

Është padyshim një nga reperët më të njohur e më të suksesshëm në tregun shqiptar.Getoar Selimi, tashmë i martuar prej disa muajsh me moderatoren shqiptare Marina...

Kryesore Show Biz 09:49 - 7 Shkurt, 2018

Kledi Kadiu bën rrëfimin e dhimbshëm për BBC: Vidhnim në supermarkete për të mbijetuar…

Kledi Kadiu, balerini shqiptar i cili ka arritur të ndërtojë karrierë në Itali, ka bërë një rrëfim rrëqethës për BBC.Kadiu ka treguar rrugën e tij drejt...

Kryesore Show Biz 09:41 - 7 Shkurt, 2018

Brenda shtëpisë luksoze të Gjyste Vulajt: Këngëtarja surprizon djalin për ditëlindje

Gjyste Vulaj mbetet një nga këngëtaret më të dashura për publikun edhe pas kaq shumë vitesh pjesë e tregut muzikor dhe e showbizit. Sot në shtëpinë...

Kryesore Show Biz 09:41 - 7 Shkurt, 2018

Video/Erik Fullani “mbulon” me lejla prezantuesen shqiptare

Djali i ish-guvernatorit të Shqipërisë Ardian Fullani është gjithmonë pjesë e mediave rozë për shkak të jetës luksoze që ai promovon në rrjetet sociale. Erik Fullani...

Kryesore Show Biz 09:26 - 7 Shkurt, 2018

Sëmundja e la të paralizuar, gazetari shqiptar rrënqeth me historinë e jetës

I ftuar pasditen e djeshme në emisionin “Rudina” ishte gazetari i njohur sportiv i “Radio Tiranës”, Ervin Baku i cili për herë të parë ka rrëfyer historinë...

Kryesore Show Biz 09:14 - 7 Shkurt, 2018

U bë nënë, 20-vjeçarja më e famshme në botë tregon emrin e fëmijës

Është bërë nënë në moshë të re, por e gjithë bota po flet për shtatzëninë e saj të fshehtë dhe për fëmijën që nuk ka shumë...

Kryesore Show Biz 08:44 - 7 Shkurt, 2018

Një fëmijë në horizont! Këngëtarja shqiptare është shtatzënë?

U fol shumë në portale lidhur me martesën e Adelina Tahirit me biznesmenin e njohur Serjoza Markov. Nuk ngurruan komentet e shumta të njerzve që aludonin...

Kryesore Show Biz 08:35 - 7 Shkurt, 2018

‘Çdo gjë që ka një fillim ka dhe një mbarim’/Françeska Jaçe ndahet nga biznesmeni

Prej kohësh, në media është përfolur se Françeska Jaçe është në një lidhje me And Geçin, djali i një biznesmeni mjaft të njohur në Shqipëri. Çifti...

Kryesore Show Biz 07:49 - 7 Shkurt, 2018

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2018

DASHI 21 mars – 20 prill Venusi dhe Marsi përforcojnë emocionet dhe bëjnë të mundur ndryshime të mundshme që mund të transformojnë sferën sentimentale për ata që...