Connect with Us

Kuriozitete

Kuriozitete 13:08 - 23 Tetor, 2019

Videoja që po bën xhiron e rrjetit/ Zbuloni “sekretin” si të qëroni një shegë në mënyrën perfekte

A e dini se i keni qëruar shegët gjithnjë gabim? Kjo video që do e shikoni më poshtë do t’jua vërtetojë. Videoja e cila ka marrë...

Kuriozitete 12:35 - 23 Tetor, 2019

VIDEO-Shpikja më e “pështirë” në botë/ Krijohet mbrojtëse telefoni me lëkurë njeriu

Jeni në vështirësi dhe nuk po gjeni një mbajtëse telefoni të duhur për ju? Mbase kjo është zgjidhja e duhur. Mund të duket paksa e çuditshme,...

Kuriozitete 21:28 - 22 Tetor, 2019

Tre karakteristika për çdo shenjë të horoskopit/ Zbuloni cilat janë defektet dhe cilësitë tuaja

Dashi 1-Në jetë gjithmonë bëni atë që dëshironi pa u kujdesur shumë për mendimin e atyre që janë përreth jush 2-Thoni atë që mendoni dhe veproni...

Kuriozitete 20:02 - 22 Tetor, 2019

5 gjestet për të bërë vete partnerin/ Mos i neglizhoni

Ndonjëherë duhet shumë pak për të ushqyer zjarrin e dashurisë. Jeta e përditshme është e përbërë nga gjeste të vogla, aq të thjeshta saqë është e...

Kuriozitete 16:52 - 22 Tetor, 2019

10 gjëra që mjekët, udhëtarët dhe stjuardesat nuk këshillojnë të vishni gjatë një udhëtimi me avion

Në vitin 2019, rekordi botëror mund të jetë caktuar nga numri i udhëtarëve që kanë zgjedhur avionin si një mjet transporti. Që prej Janarit më shumë...

Kuriozitete 14:14 - 22 Tetor, 2019

Ju flihet vetëm gjumë dhe jeni të lodhur?/Zbuloni çfarë po e shkakton këtë gjendje sipas shkencëtarëve

Keni disa ditë që ndiheni të lodhur, ju flihet gjumë dhe ndiheni të rraskapitur? Nuk ka asnjë problem dhe nuk duhet të shqetësoheni. Sipas disa ekspertëve...

Kuriozitete 10:45 - 22 Tetor, 2019

“I ndjeja muskujt e mi se si po hapeshin”/ 27 vjeçarja përjeton momente tmerri gjatë lindjes, ja çfarë i ndodhi

Një përvojë e tmerrshme ka ndodhur në jetën e 27-vjeçares Jodie Mardsen në atë ditë që ajo duhet ta quante si më të bukurën e jetës...

Kuriozitete 22:38 - 21 Tetor, 2019

Më thuaj shenjën e horoskopit, të të them sëmundjen sipas pjesës së trupit

Disa astrologë besojnë ende se çdo shenjë e zodiakut ka një pjesë të trupit që shkon me shenjën e tyre .Në thelb, mjekët besonin se çdo shenjë...

Kuriozitete 14:35 - 21 Tetor, 2019

Frikacakë dhe nervozë/ Zbuloni 5 shenjat e horoskopit më të stresuara në zodiak

Binjakët Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk...

Kuriozitete 12:35 - 21 Tetor, 2019

FOTO-Shkalla më e famshme në botë/ Pas filmit “Joker”, turistët po bëjnë namin në këtë zonë

Trendet në rrjetin më të përdorur social “Instagram”, po ndryshojnë cdo ditë e më shumë. Këtë herë “fiksimi” më i ri i përdoruesve është një dhe...