Connect with Us

Life Style

Kuriozitete 14:40 - 21 Gusht, 2019

Kafshë surrealiste dhe peisazhe mahnitëse/ 9 fotot mbresëlënëse të natyrës që duken si piktura

“BrightSide” ka sjellë në vëmendje disa imazhe nga e gjithë bota, ku tregon se natyra është aq mbresëlënëse sa që shumë peizazhe, kafshë dhe struktura natyrore...

Fashion 14:25 - 21 Gusht, 2019

Do t’i adhuroni/ Zbuloni dizajnin më “in” të thonjve të këtij sezoni

Ditët e verës po përfundojnë dhe thonjtë me ngjyra të hapura nuk mund të “përdoren” më. Këtë vjeshtë modelet e reja të thonjve do t’ju mahnisin...

pasojat e fshehta te pagjumesise
Blog 11:00 - 21 Gusht, 2019

Studimi/Një gjumë i keq natën, dëmton rëndë kujtesën dhe gjendjen emocionale

Filozofi i Mesjetës, Toma Akuini shkroi dikur se “pikëllimi mund të lehtësohet nga një gjumë i mire”. Sot shkencëtarët po konstatojnë, se ai nuk ishte shumë...

Life Style 10:10 - 21 Gusht, 2019

Horoskopi ditor 21 gusht 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni si do të jetë kjo ditë për ju

Dashi Kjo ditë është mjaft e favorshme sa i takon sferës sentimentale dhe asaj profesionale. Ndërkohë nuk do të jetë në të njëjtën linjë sa i...

Life Style 09:38 - 21 Gusht, 2019

Vrasje të vogla/ Zbulohet vrasja që ka kryer Pelin vite më parë, ja ç’do ndodhë sot

Burxhu kërcen me muzikë të lartë që të çmendë Arzun e cila e ka shtëpinë ngjitur. Arzu punon në verandën e shtëpisë por nuk arrin dot...

Life Style 21:58 - 20 Gusht, 2019

Mësoni më shumë rreth karakterit tuaj sipas shenjës së horoskopit/ Ja cilët janë personat më të rrezikshëm

1- Binjakët kanë marrë në dorë presidencat. Shumë prej presidentëve të shteteve nga e gjithë bota janë shenja e Binjakëve. 2- Gaforret janë më të rrezikshmit....

Life Style 15:48 - 20 Gusht, 2019

Ekskluzive-“Është më mirë të parandalosh sesa të kurosh”/ Anila Kalleshi zbulon “sekretet” për një jetë të shëndetshme dhe të gjatë

Anila Kalleshi është një nga dietologet më të mira dhe të famshme në Shqipëri. Historia e saj e suksesit është shumë frymëzuese për çdokënd që dëshiron...

Kuriozitete 14:53 - 20 Gusht, 2019

A e shikoni dot? 16 fotot që do t’ju lënë pa mend, zbuloni kafshët më “kamufluese” në planet

Instikti i parë i kafshëve është të mbrohen nga grabitqarët duke zbuluar shumë mënyra si të fshihen. Disa kamuflime të tyret janë aq mira në mjediset...

Life Style 14:40 - 20 Gusht, 2019

Po bini pre e mashtrimit/ Përhapet alarmi, asistentët dixhitalë po ju shpërndajnë të dhënat

Po përdorni asistentët dixhitalë si Alexa ose Siri? Kini kujdes! Edhe pse Google ka ndryshuar rregullat dhe i ka bërë tepër të ashpra, një numër i...

Kuriozitete 13:40 - 20 Gusht, 2019

Javë stresuese dhe pa energji? Ja cili planet e ka “fajin”

E filluat këtë javë me stres , pa energji dhe të mërzitur? Sipas astrologëve “fajin” për këtë e ka Marsi që tashmë ka kaluar në shenjën...

Life Style 10:41 - 20 Gusht, 2019

Horoskopi ditor 20 gusht 2019/ Dashuria dhe financat, zbuloni si do të jetë kjo ditë për ju

Dashi Dashuria do të jetë në qendër të mendimeve tuaja në këtë periudhë, duke bërë që të jeni një person që i bëni vend vetes duke...

Life Style 10:10 - 20 Gusht, 2019

Vrasje të vogla/ Shandani përfundon në duart e Merves, ja ç’do ndodhë sot

Mamaja e Serhanit shkon në shtëpinë e Ojas për të takuar nipin e saj. Ajo kërkon që Deniz të marrë mbiemrin Aksak. Oja nuk pranon ndërsa...

Blog 09:47 - 20 Gusht, 2019

Martesë me të vdekur, bileta për kafshët në tren, ja disa nga ligjet më të çuditshme që ka sot Franca

Franca është një vend i njohur për shumëkënd. E megjithatë, ka shumë fakte të çuditshme, që mund të mos i keni ditur për këtë vend të...

Life Style 18:57 - 19 Gusht, 2019

Dita Ndërkombëtare e Dembelizmit/ Sa dembelë janë shqiptarët?

19 gushti është Dita Ndërkombëtare e Dembelizmit. Në shtete të ndryshme të botës, njerëzit i kushtohen çlodhjes dhe shkëputjes nga stresi i përditshëm. Kohë më parë,...

Kuriozitete 16:31 - 19 Gusht, 2019

Prekëse/ Mesazh në shishe pas 50 vjetësh

Një pjezës e historisë u gjend në brigjet e Alaskës perëndimore. Një banor vendas gjeti një shishe të vulosur e cila kishte brenda një letër të...