Connect with Us

Shëndeti

Life Style 15:48 - 20 Gusht, 2019

Ekskluzive-“Është më mirë të parandalosh sesa të kurosh”/ Anila Kalleshi zbulon “sekretet” për një jetë të shëndetshme dhe të gjatë

Anila Kalleshi është një nga dietologet më të mira dhe të famshme në Shqipëri. Historia e saj e suksesit është shumë frymëzuese për çdokënd që dëshiron...

Life Style 12:25 - 19 Gusht, 2019

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur qani?

Pavarësisht nëse shkaktohet nga parja e një filmi të trishtë, ribashkimet familjare, apo alergjitë,  e qara duket se u shërben shumë qëllimeve. Një lëng i kripur...

Life Style 12:40 - 18 Gusht, 2019

Probleme në frymëmarrje dhe temperaturë/ Cigaret elektronike po shkaktojnë këtë sëmundje të rëndë

Mjekët amerikanë po përhapin një “alarm” mes njerëzve që konsumojnë cigaret elektronike duke investiguar rreth 100 raste të një sëmundjeje misterioze të mushkërive e cila besohet...

Life Style 12:53 - 17 Gusht, 2019

Bie miti/Konsumi i çokollatës, nuk e kuron depresionin

Një studim i fundit, i bërë publik në revistën “Depression and Anxiety”, ka tërhequr shumë vëmendjen e mediave. Sipas tij konsumi i çokollatës, dhe në veçanti...

Life Style 21:40 - 16 Gusht, 2019

Fruti që bën “mrekullinë”/ Zbuloni çfarë duhet të konsumoni për të ngadalësuar plakjen

Shumë njerëz po mundohen që të ngadalësojnë procesin e plakjes dhe të ndihen sa më të freskët dhe të rinuar në pamjen e tyre. Femrat këshillohen...

Life Style 21:25 - 16 Gusht, 2019

Çfarë ju ndodh nëse nuk flini 8 orë? Zbuloni rezultatin tronditës

Studime të shumta thonë se gjumi është çelësi kryesor i një fytyre të pastër dhe të freskët. Ekspertja australiane Olivia Arezzolo ka zhvilluar eksperimentet që nxjerrin...

Life Style 13:40 - 14 Gusht, 2019

Nivel i lartë kalorik dhe pak yndyrë/ Zbuloni dietën që po bën namin në botë

Prej disa vitesh , njerëzit janë munduar që të jenë në formë dhe t’u nënshtrohen dietave drastike. Por së fundmi nje dietë e neveritshme po fillon...

limon. dhimbje shpine
Life Style 16:02 - 13 Gusht, 2019

Efektet “çudibërëse” të limonit/ Këtë herë do të zhdukë të gjitha aromat e këqija

Aroma e ushqimeve pas gatimit që pushton shtëpinë është një problem për çdo amvisë. Ndodh që aromat e gjellërave apo e peshkut janë shumë të vështira...

Life Style 10:40 - 9 Gusht, 2019

Pse jemi kaq të vetmuar dhe të dëshpëruar si kurrë më parë?/ Ja cilat janë 6 arsyet

Njerëzit duken sot më të vetmuar dhe më depresivë se dikur. A mund të na ndihmojë shkenca ta kuptojmë arsyen? Depresioni ka qenë gjithmonë një “mik”...

Life Style 14:07 - 8 Gusht, 2019

Shkenca e stresit/ Çfarë është, pse ekziston, dhe pse është nganjëherë shumë i madh

Çfarë stresi! Një nga shprehjet më të zakonshme në gjuhën e përditshme, tregon përgjigjen natyrore ndaj një stimuli, që kërcënon mirëqenien tonë fizike ose psikologjike. Në...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 21:53 - 5 Gusht, 2019

Eliminon bakteret dhe ju dobëson/ Njihuni me benefitet e çajit të zi

Shumë persona kanë probleme me obezitetin ose me kilet e tepërta dhe duan që në sezonin e verës të duken sa më mirë në plazh. Por...

Life Style 15:13 - 4 Gusht, 2019

Përmban ushqimet më të shëndetshme në planet/ Kjo është dieta që do të zgjidhë “problemet” tuaja

Dieta ktogjenike është një nga dietat më të pëlqyera nga vipat. Ajo njihet si një nga metodat për të humbur sa më shpejt kilogramët e tepërta...

Life Style 14:25 - 4 Gusht, 2019

Temperatura të nxehta dhe lodhje/ Ja çfarë duhet të konsumoni nëse jeni shtatzënë në këtë stinë

Nëse jeni shtatzënë, ideja e një vere të mbushur me ushqime zgare me siguri që ju bën të djersiteni. Epo, ka një lajm të mirë për...

Life Style 22:10 - 3 Gusht, 2019

Nga zbardhja e dhëmbeve tek një lëkurë e butë/ Njihuni me benefitet e sodës së bukës

E keni menduar ndonjëherë se sa lehtë mund të ndryshoni pamjen tuaj pa shpenzuar shumë para për produktet e bukurisë? Soda e bukës është ajo që...

Life Style 20:40 - 3 Gusht, 2019

“Tmerri” nga gërhitja/ Si të “shpëtoni” me anë të metodave natyrale

Askush nuk dëshiron t’i dëgjojë tingujt torturues të gërhitjes ndaj ne kemi përmbledhur për ju disa metoda krejt natyrale, pa shumë shpenzime që do t’ju ndihmojnë...