Connect with Us

Shëndeti

Shëndeti 14:42 - 10 Dhjetor, 2019

5 shenjat që tregojnë se keni probleme me mushkëritë

Sot, ajri i pastër po bëhet gjithnjë e më i rrallë, ndaj dhe ne duhet t’i kushtojmë sa më shuë vëmendje mushkërive tona dhe të gjitah...

Life Style 17:51 - 9 Dhjetor, 2019

Luftojnë sëmundje të ndryshme dhe mbrojnë sistemin imunitar/ Këto fruta nuk duhet t’i ndani nga tryeza juaj

Me të vërtetë që frutat janë ushqimi më i përsosur. Janë më të lehtë për tu tretur dhe përmbajnë më shumë vlera ushqyese se çdo gjë...

" "
Shëndeti 17:24 - 9 Dhjetor, 2019

Vuani nga ankthi?/ Këto janë 5 ushqimet që ndikojnë tek njerëzit që kanë këtë sëmundje

Afërsisht 40 milionë amerikanë vuajnë nga çrregullimet e ankthit. Dhe pothuajse të gjithë ne e kemi ndjerë ankthin si një reagim i natyrshëm ndaj situatave të...

Kuriozitete 16:06 - 8 Dhjetor, 2019

E thonë psikologët: Bëni mirë të mos i puthni fëmijët në buzë/ Këto janë 3 arsyet e forta pse nuk duhet ta bëni këtë veprim

Kohë më parë Victoria Beckham postoi një foto të së bijës Brooklyn teksa puthte në buzë të atin, David Beckham. Ajo i uroi ditëlindjen në këtë...

Kuriozitete 18:35 - 7 Dhjetor, 2019

Duart tuaja ndryshojnë ngjyrë nga i ftohti/ Ja çfarë paralajmëron kjo shenjë për shëndetin tuaj

Ju ka ndodhur që të dilni jashtë në një ditë të ftohtë dimri pa dorashka dhe me siguri gishtat tuaj kanë marrë një ngjyrë të zbehtë...

Kuriozitete 17:30 - 7 Dhjetor, 2019

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë...

" "
Shëndeti 16:35 - 7 Dhjetor, 2019

Nuk ju pëlqenjnë perimet/ Studiuesit zbulojnë faktin e çudtishëm

Studiuesit në Universitetin e Kentucky besojnë se një gen i caktuar i bën përbërësit në disa perime shije veçanërisht të hidhura për disa njerëz, kështu që...

Shëndeti 15:58 - 6 Dhjetor, 2019

Mbron organizmin nga sëmundjet/ Gjithçka që ju duhet është një dietë mesdhetare

Triliona baktere dhe mikrobe të tjera jetojnë në sistemin tretës të njeriut. Së bashku, ata formojnë një bashkësi që njihet si mikrobiota e zorrëve. Shumë baktere...

Kuriozitete 18:20 - 5 Dhjetor, 2019

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë...

" "
Shëndeti 17:48 - 5 Dhjetor, 2019

Ushqimet më të mira për një “detox” natyral/ Gjithçka që duhet të konsumoni për të pastruar gjakun

Gjaku juaj është përgjegjës për transportimin e të gjitha llojeve të materialeve në të gjithë trupin tuaj, nga oksigjeni, tek hormonet, faktorët e mpiksjes, sheqeri, yndyrat...