Connect with Us

Teknologji

Life Style 14:40 - 20 Gusht, 2019

Po bini pre e mashtrimit/ Përhapet alarmi, asistentët dixhitalë po ju shpërndajnë të dhënat

Po përdorni asistentët dixhitalë si Alexa ose Siri? Kini kujdes! Edhe pse Google ka ndryshuar rregullat dhe i ka bërë tepër të ashpra, një numër i...

Kuriozitete 16:10 - 18 Gusht, 2019

Restoranti, ku kamarierët janë zëvendësuar me robotë femra

Si në çdo fushë tjetër të jetës shkenca dhe teknologjia kanë përparuar shumë. Në një nga restorantet më të shtrenjta në Bangalore në Indi, ka prezantuar...

Blog 10:12 - 15 Gusht, 2019

Ja si kompanitë e teknologjisë, e përdorin psikologjinë për të na mbajtur të “mbërthyer” pas telefonave

Nga Jon Schweppe “New York Post”   Sipas iphone-it tim, unë e përdor telefonin plot 177 herë në ditë, dhe shpenzoj 26 orë në javë në...

Teknologji 17:30 - 13 Gusht, 2019

Aplikacioni që do të “çmendte” të rinjtë/ Facebook “dështon” në blerjen e tij

Facebook iu ka dhënë fund bisedimeve për të blerë një aplikacion të njohur video chat për të rinjtë, por kjo marrëveshje nuk pati vëmendjen e duhur...

Kryesore Show Biz 14:10 - 10 Gusht, 2019

Plas skandali/ Profilet e VIP-ave të mbushur me ndjekës fallco, hetimi i nxjerr zbuluar

Prej disa kohësh në mediat rozë është përfolur se të famshmit i kanë krijuar profilet e tyre që numërojnë miliona ndjekës, nga ndjekës fallco por askush...

Life Style 13:40 - 10 Gusht, 2019

Dëshironi të bëheni të pasur? Apple bën ofertën marramendëse për ata që “dashurojnë” teknologjinë

Nëse jeni të fiksuar pas teknologjisë, Apple ju ofron një “punë” me fitime marramendëse për ju.  Hakeri i cili mund të hakojë bazën e sistemit operativ...

Kuriozitete 11:53 - 8 Gusht, 2019

“Po shkelnin politikat tona”/ Instagram vjedh përsëri të dhënat e miliona përdoruesve

Partneri më i besueshëm i marketingut të rrjeteve sociale si Instagram dhe Facebook, i quajtur Hyp3r, prej disa kohësh ka vjedhur të dhënat e përdoruesve. Këtë...

Kryesore Show Biz 16:44 - 7 Gusht, 2019

Skandali seksual mes Bill Clinton dhe Monica Lewinsky/ Ngjarja më e bujshme do të bëhet film

Mes viteve 1995 dhe 1997 një skandal seksual mes Bill Clinton dhe Monica Lewinsky-n, do të bënte bujë të madhe në të gjitha mediat dhe u...

Life Style 16:40 - 6 Gusht, 2019

Kini kujdes/ Nëse ju vjen ky mesazh në Whatsapp, duhet të shqetësoheni

Trendi i quajtur “#numberneighbor” u nis në vitin 2016 nga bateristi amerikan, Ryan Lavalle, i cili publikoi bisedën që kishte bërë me “fqinjin e tij të...

Këto shenja horoskopi janë të destinuara për të notuar në para
Kuriozitete 13:53 - 6 Gusht, 2019

“Shifra marramendëse pasurish”/ Njihuni me 30 njerëzit më të pasur të planetit

Një pasuri marramendëse prej 1.7 triliardë dollarësh. Këtë ka publikuar së fundmi faqja prestigjioze “Bloomberg Billionaires Index” e cila ka bërë publike listën e 30 njerëzve...

Life Style 15:38 - 4 Gusht, 2019

Çfarë lexojnë gjigantët e teknologjisë?/ 3 idetë gjeniale për këtë verë

The last days of night e Graham Moore Një novelë që e identifikoi shumë shkrimtarin pasi fitoi Oskarin me filmin” Loja imituese”. kjo novelë përmban histori...

Teknologji 11:07 - 3 Gusht, 2019

Mark Zuckerberg bën ndryshime të mëdha/ Ndryshon emrat e Facebook, Instagram dhe Whatsapp

Instagram dhe WhatsApp po kthehen në “Instagram nga Facebook” dhe “WhatsApp nga Facebook”. Emrat e rinj do të shfaqen në dyqanet e aplikacioneve dhe brenda aplikacioneve....

Life Style 16:44 - 2 Gusht, 2019

Facebook merr vendimin drastik/ Mbyll qindra adresa fallco

Facebook ka marrë një vendim shumë të rëndësishëm që favorizon përdoruesit e këtij aplikacioni. Ata kanë mbyllur me qindra adresa fallco në Arabinë Saudite pasi lajmet...

Life Style 14:43 - 30 Korrik, 2019

Keni nevojë për një smartphone të ri?/ Zbuloni se kur është momenti i duhur për ta patur

Nëse keni ndërmend të blini një telefon të ri iu këshillojmë të mos e bëni tani. Vetëm në dy muaj, kompanitë më të mëdha në botë,...

Life Style 15:46 - 29 Korrik, 2019

Apple me surpriza/ Së shpejti do të sjellë rrjetin 5G

Sipas një shënimi të përditësuar nga analisti Ming-Chi Kuo i cituar nga MacRumors, Apple do të sjellë tre modele iPhone me shpejtësi të internetit 5G në...