Connect with Us

Udhëtoni

Life Style 15:10 - 29 Mars, 2018

Ku rrinë njerëzit më të pasur në botë kur shkojnë me pushime?

Për multimilionerët një udhëtim në Bali është njësoj si të blejnë një akullore, por gjithsesi kjo s’do të thotë që ata nuk mendojnë fare kur shpenzojnë....

Kuriozitete 14:55 - 16 Mars, 2018

A e dini se ku gjendet hoteli më luksoz në botë?

“The Grand Resort Bad Ragaz” është hoteli më i shtrenjtë në botë dhe fakti se një natë aty kushton 10 mijë paund e vërteton më së...

Kryesore Show Biz 22:30 - 11 Mars, 2018

Ledri Vula për kolegun e tij: Ka probleme psiqike

Sherri që po pushton estradën është ai mes DJ Blunt dhe reperrave të tjerë, si Gjiko dhe Ledri Vula. Ky konflikt degjeneroi dhe në fjalë e...

Kuriozitete 22:10 - 10 Mars, 2018

Vendi i duhur me pamje magjike!/ Ndodhet shumë afër nesh

Vendi i cili do mahniteni vetëm duke e parë në foto është Norvegjia. Me pamje si në përralla, është një magji e vërtetë. Kjo sepse Norvegjia...

Kuriozitete 23:40 - 3 Mars, 2018

Si të udhëtoni me fëmijët

Udhëtimet janë një sfidë më vete dhe një eksperiencë për fëmijët e të rriturit. Shijoni ushqime të reja, shikoni vende të reja dhe kaloni një kohë...

Kuriozitete 23:20 - 27 Shkurt, 2018

Nga bileta ekonomike në ‘first class’/ Bëni udhëtimin tuaj të paharrueshëm

Të gjithë dëshirojmë që udhëtimi jonë të jetë sa më i rehatshëm dhe pse jo të udhëtojmë aty ku të gjithë duan. Në ‘first class’. Por...

Kuriozitete 22:50 - 27 Shkurt, 2018

Foto/ Destinacionet e 2018-ës

Të gjithë të apasionuarit pas udhëtimeve dhe njohjes së botës, çdo vit mundohen të zbulojnë destinacionet për t’u vizituar. Këshillimi me faqe të rëndësishme të turizmit,...

Kuriozitete 23:20 - 26 Shkurt, 2018

Foto/ Roma e mbuluar me dëborë

Kryeqyteti italian është mbuluar me dëborë ditën e sotme. Ky mot i pazakontë shkaktoi shumë probleme në transport, mbylli shkolla dhe detyroi autoritetet të thërrisnin ushtrinë...

Kuriozitete 18:30 - 24 Shkurt, 2018

Foto/ Versace Palace në Dubai është hoteli më luksoz që keni parë

Versace është një markë që përcjell luks dhe si e tillë normal që dhe hotelin do e ketë të tillë. Me 215 suita, 169 apartamente private...

Udhëtoni 00:30 - 13 Shkurt, 2018

Doni ta kaloni Shën Valentinin jashtë Shqipërisë?/ Ja vendi më i afërt ku mund të shkoni

Vetem per 50 minuta me avion, nga Tirana, mbërrini ne Puglia. Sipas World Travel Association, është pikërisht zona e Puglias dhe Toscanes, zgjedhja më e mirë...