Connect with Us

Udhëtoni

Kuriozitete 16:33 - 28 Dhjetor, 2018

48 orë në Tiranë/ Britanikët sugjerojnë vendet ideale

Prestigjiozja britanike “The Independent” së fundmi ka bërë një artikull promovues për Tiranën. Aty përshkruhen vendet më të mira ku duhet shkuar, në rast se vizitoni...

Life Style 23:00 - 11 Maj, 2018

Ndiheni të varfër?/ Provoni të vizitoni këto vende

Paraja është një luks i madh. Jo të gjithë e kanë fatin të kenë kaq shumë para nëpër duar dhe të bëjnë çfarë të duan. Por...

Kuriozitete 13:25 - 4 Prill, 2018

Si ndikon stresi tek oreksi, gabimet që nuk duhet të bëni

Çdo ditë, njeriu ka angazhime nga më të ndryshmet familjare, shoqërore dhe jo vetëm, të cilat herë pas here shkaktojnë ose shoqërohen me stres. Me stresin...

Life Style 13:40 - 30 Mars, 2018

Doni të ikni me pushime? Ja destinacionet më të lira për 2018-ën

Sipas studimeve të reja, Evropa Lindore ofron destinacionet më të lira për t’i kaluar pushimet, e gjithashtu janë edhe magjepsëse.Më poshtë ju sjellim pesë destinacionet më...

Life Style 15:10 - 29 Mars, 2018

Ku rrinë njerëzit më të pasur në botë kur shkojnë me pushime?

Për multimilionerët një udhëtim në Bali është njësoj si të blejnë një akullore, por gjithsesi kjo s’do të thotë që ata nuk mendojnë fare kur shpenzojnë....

Kuriozitete 14:55 - 16 Mars, 2018

A e dini se ku gjendet hoteli më luksoz në botë?

“The Grand Resort Bad Ragaz” është hoteli më i shtrenjtë në botë dhe fakti se një natë aty kushton 10 mijë paund e vërteton më së...

Kryesore Show Biz 22:30 - 11 Mars, 2018

Ledri Vula për kolegun e tij: Ka probleme psiqike

Sherri që po pushton estradën është ai mes DJ Blunt dhe reperrave të tjerë, si Gjiko dhe Ledri Vula. Ky konflikt degjeneroi dhe në fjalë e...

Kuriozitete 22:10 - 10 Mars, 2018

Vendi i duhur me pamje magjike!/ Ndodhet shumë afër nesh

Vendi i cili do mahniteni vetëm duke e parë në foto është Norvegjia. Me pamje si në përralla, është një magji e vërtetë. Kjo sepse Norvegjia...

Kuriozitete 23:40 - 3 Mars, 2018

Si të udhëtoni me fëmijët

Udhëtimet janë një sfidë më vete dhe një eksperiencë për fëmijët e të rriturit. Shijoni ushqime të reja, shikoni vende të reja dhe kaloni një kohë...

Kuriozitete 23:20 - 27 Shkurt, 2018

Nga bileta ekonomike në ‘first class’/ Bëni udhëtimin tuaj të paharrueshëm

Të gjithë dëshirojmë që udhëtimi jonë të jetë sa më i rehatshëm dhe pse jo të udhëtojmë aty ku të gjithë duan. Në ‘first class’. Por...

Kuriozitete 22:50 - 27 Shkurt, 2018

Foto/ Destinacionet e 2018-ës

Të gjithë të apasionuarit pas udhëtimeve dhe njohjes së botës, çdo vit mundohen të zbulojnë destinacionet për t’u vizituar. Këshillimi me faqe të rëndësishme të turizmit,...

Kuriozitete 23:20 - 26 Shkurt, 2018

Foto/ Roma e mbuluar me dëborë

Kryeqyteti italian është mbuluar me dëborë ditën e sotme. Ky mot i pazakontë shkaktoi shumë probleme në transport, mbylli shkolla dhe detyroi autoritetet të thërrisnin ushtrinë...

Kuriozitete 18:30 - 24 Shkurt, 2018

Foto/ Versace Palace në Dubai është hoteli më luksoz që keni parë

Versace është një markë që përcjell luks dhe si e tillë normal që dhe hotelin do e ketë të tillë. Me 215 suita, 169 apartamente private...

Udhëtoni 00:30 - 13 Shkurt, 2018

Doni ta kaloni Shën Valentinin jashtë Shqipërisë?/ Ja vendi më i afërt ku mund të shkoni

Vetem per 50 minuta me avion, nga Tirana, mbërrini ne Puglia. Sipas World Travel Association, është pikërisht zona e Puglias dhe Toscanes, zgjedhja më e mirë...

Life Style 15:15 - 5 Shkurt, 2018

Një udhëtim në çift? 10 vendet perfekte për t’u arratisur

Ju kujtohet hera e fundit që keni udhëtuar në çift në mënyrë spontane? Ndoshta mund të ketë kaluar shumë kohë, pasi asnjëherë nuk keni gjetur kohën...