Connect with Us

All posts tagged "2020"

Life Style 15:47 - 2 Mars, 2020

Pranverë-verë 2020/ Çfarë duhet të veshim gjatë këtij sezoni

Tendencat e sezonit pranverë-verë 2020  janë veçanërisht më komerciale se zakonisht, me fokus tek veshjet klasike dhe krijimet çudibërëse dhe artistike, të cilat potencialisht mund të...

Fashion 15:59 - 1 Mars, 2020

FOTOT-Super të çuditshme/ Rei Kawakubo prezanton koleksionin e ri për 2020 dhe të gjithë u habitën

Rei Kawakubo ka prezantuar koleksionin më të ri të veshjeve. Çdo prezantim ishte i çuditshëm. Stilime me forma të pazakonte që kishin si detaj kryesor tylin...

Showbizz 16:54 - 19 Janar, 2020

2020 viti i unazës?/ Era Rusi zbulon të vërtetën

Era Rusi është një nga këngëtaret më të dashura dhe të komentuara nga publiku shqiptar. Ajo është komentuar shumë herë nga mediat edhe për jetën privarte...

Life Style 16:17 - 4 Janar, 2020

Telefonat më të mirë të vitit 2020/ Këto janë markat më të rekomanduara për buxhetin tuaj

Nëse jeni duke kërkuar një smartphone atëherë ne po iu tregojmë modelet më të mira dhe të rekomanduara për buxhetin tuaj. Marka si Apple, Samsung, Google,...

Showbizz 16:11 - 31 Dhjetor, 2019

Mbërrin Viti i Ri 2020 në Korenë e Veriut/ Pamje spektakolare me fishekzjarre

Pak minuta më parë janë ndezur fishekzjarret dhe në Korenë e Veriut. Pamjet kanë spektakolare nga festa e ndërrimit të viteve. Me miliona njerëz pritën natën...

Kuriozitete 13:27 - 26 Dhjetor, 2019

12 filmat që priten të dalin në vitin 2020 dhe do të pushtojnë kinematë

Industria e filmit po kalon drejtpërdrejt në dekadën e re, duke e kaluar shkopin në një gjeneratë të re. Ata do të zgjerojnë trashëgiminë e filmit...

Life Style 18:52 - 20 Dhjetor, 2019

Do të hapin dyert e zemrës në vitin 2020/ 5 shenjat e horoskopit që do të gjejnë gjysmën tjetër

Dashi Si një dash, ju keni energjinë natyrale të të qënit tërheqës dhe për të bërë sa më shpejt një lëvizje. gjithashtu ju keni aftësinë për...

Kuriozitete 13:51 - 13 Dhjetor, 2019

2020 po troket/ Këto janë destinacionet që nuk duhet t’i lini pa vizituar vitin e ardhshëm

Ekzistojnë 2 lloj njerëzish në këtë botë: ata që ndërmarrin udhëtime në minutën e funsit dhe ata që planifikojnë një udhëtim disa kohë më parë. Disa...

Kuriozitete 11:09 - 13 Shtator, 2019

Renditja e universiteteve më të mira në botë për vitin 2020

Revista e njohur Times Higher, ka publikuar listën e universiteteve më të mira të vitit 2020. Renditja e Universiteteve më të mira në botë të vitit...

Life Style 22:10 - 25 Mars, 2018

Bëhuni gati në 2020-n/ iPhone që paloset

Në vitin 2020, “Apple” mund të nxjerrë në treg “iPhone” që paloset. Kështu ka zbuluar analisti i Bankës së Amerikës, Merrill Lynch, që citon disa furnizues...

Kuriozitete 23:30 - 10 Dhjetor, 2017

Sam, politikani robot që do kandidojë në 2020

Një politikan që nuk i harron premtimet, me të cilin mund të flasësh kur të duash dhe që është në gjendje të analizojë problemet e çdo...

Teknologji 18:15 - 19 Maj, 2015

Nissan premton makina që ecin vetë para vitit 2020

Nissan ka premtuar se do të nisë shpërndarjen e makinave pa shofer para vitit 2020, por ka njoftuar se koncepti i kompanisë do të jetë më...

Kuriozitete 16:45 - 14 Mars, 2015

Industritë që ndoshta nuk do të ekzistojnë më pas vitit 2020

1. Sitemi i taksive Vetëm në pak vite Uber ka mundur të hedhë një hap përpara për këtë. Nga ana tjetër taksitë automatike duket se janë...