Connect with Us

All posts tagged "abort"

Showbizz 12:26 - 10 Dhjetor, 2019

Beyonce flet për herë të parë për abortet: “Qëllimi i jetës sime ndryshoi”

Beyonce është një nga divat e muzikës botërore. E ftuar në emisionin Elle ajo ka rrëfyer detajet rreth periudhës së saj më të vështirë. Diva e...

Showbizz 15:13 - 12 Nentor, 2019

Pas abortit, humb dhe fëmijën e dytë/ Bashkëshortja e aktorit të njohur ndan dhimbjen me ndjekësit

Gruaja e aktorit të njohur Alec Baldwin, Hilaria ka pësuar një abort në muajin e katërt të shtatzënisë. Ka qenë vetë, 35-vjeçarja e dha vetë lajmin...

Kryesore Show Biz 22:20 - 18 Korrik, 2019

“Ndihem e thyer si grua”/ Aktorja rrëfen për humbjen e fëmijës në javën e 14 të shtatzënisë

Aktorja famshme Shay Mitchell është në pritje të ëmbël. Ajo ka treguar se do të bëhet nënë për herë të parë, por vendosi ta mbante të...

Kryesore Show Biz 10:10 - 18 Maj, 2019

Foto+18/Modelja proteston kundër abortit me poza nudo

Gratë në Alabama së fundmi po protestojnë kundër ligjit të ri që ndalon abortin, pasi ai konsiderohet një shkelje e të drejtës për planifikim familjar dhe...

Kryesore Show Biz 18:36 - 14 Maj, 2019

“Nuk e doja foshnjën, mora vendimin e duhur”/ Aktorja e famshme trondit fansat

Aktorja e njohur, Jameela Jamil ka zbuluar një sekret nga jeta e saj që i ka shokuar të gjithë. Ajo ka treguar se në moshë të...

Kryesore Show Biz 10:40 - 1 Maj, 2019

“E urreja trupin tim”/Këngëtarja e famshme tregon abortin në moshën 17 vjeçare

Këngëtarja e njohur Pink,tregoi se u ndje sikur trupi i ishte “thyer” teksa fliste të premten për albumin e saj të ri: “Hurts 2b Human”. Pas...

Kryesore Show Biz 21:45 - 5 Prill, 2019

“Po përjetoj një abort”/Gruaja e aktorit të njohur jep lajmin e dhimbshëm

Hilaria Baldwin tronditi ndjekësit e saj në Twitter dhe Instagram të enjten pasi dha një lajm vërtet shqetësues. Gruaja 35-vjeçare e Alec Baldwin pozoi për një...

abort- rrefehet kengetarja
Showbizz 12:45 - 28 Mars, 2019

Kam abortuar tre herë/ Rrëfehet këngëtarja e famshme

Halsey, këngëtarja e famshme amerikane, ka treguar publikisht se lufton çdo ditë me një sëmundje mjaft të rrezikshme të quajtur endometriozë. Kjo e fundit është një patologji...

Kryesore Show Biz 20:15 - 3 Mars, 2019

23-vjeçarja çudit botën: Jam krenare për abortin tim dhe po përpiqem që të ngre zërin

Abigail Sheldon është emri i vajzës që ka çuditur gjithë botën me historinë e saj. Ajo ishte vetëm 19 vjeç, kur zbuloi se ishte tre muajshe...

Life Style 22:30 - 23 Nentor, 2018

Shenjat e rralla të abortit spontan që pak gra i dinë

Nënat shtatzëna zgjedhin të presin të paktën 3 muaj, për ta ndarë lajmin e gëzueshëm me familjarët! Dhe arsyeja është gjithmonë e njëjta, kanë frikë se...

Kryesore Show Biz 23:10 - 10 Nentor, 2018

Michelle Obama rrëfen për herë të parë abortin e dhimbshëm dhe si i solli në jetë 2 vajzat

Michel Obama është një nga femrat më të adhuruara në botë dhe së fundmi ka vendosur të rrëfejë të gjithë historinë e saj përmes një libri...

Kryesore Show Biz 11:40 - 16 Tetor, 2018

Sara Hoxha ka abortuar fëmijën e parë/Tregon personalisht historinë e trishtë

Sara Hoxha ka folur për herë të parë për një histori të trishtë në jetën e saj, një shtatzëni që nuk shkoi deri në fund, por...

Kuriozitete 23:00 - 9 Mars, 2018

Siguronin pilula për abort në Facebook/ Merren masa për 27 raste

Aborti në Afrikë konsiderohet vepër penale dhe të gjitha qendrat që kryejnë këtë shërbim janë mbyllur prej vitesh. Megjithatë gratë kanë gjetur një mënyrë për të...

Femra 21:30 - 1 Janar, 2017

Cfarë i ndodh trupit të femrës pas abortit ?

Sipas statistikave të nxjerra, rreth 15 milionë gra në mbarë botën tentojnë të abortojnë fëmijët çdo ditë, për arsye nga më të ndryshmet. Ndryshimet që i...

Femra 20:00 - 1 Qershor, 2015

Femra, kujdes me abortin!

  Gratë të cilat kanë bërë abort, mund të kenë probleme edhe me shtatzënitë e ardhshme. Studimi kanadez ka zbuluar se gratë të cilat kanë bërë...