Connect with Us

All posts tagged "ajer"

Shëndeti 12:26 - 25 Shkurt, 2020

Vendet me ajrin më të ndotur në botë/ Zbuloni kush e kryeson listën

India është listuar edhe një herë vendet që kanë ndotjen më të madhe në botë. Nga 30 vende 21 prej tyre më ajrin më të ndotur...

Shëndeti 14:42 - 10 Dhjetor, 2019

5 shenjat që tregojnë se keni probleme me mushkëritë

Sot, ajri i pastër po bëhet gjithnjë e më i rrallë, ndaj dhe ne duhet t’i kushtojmë sa më shuë vëmendje mushkërive tona dhe të gjitah...

Kuriozitete 15:05 - 16 Korrik, 2019

Pamje magjike/ Fotot mahnitëse nga “ajri” që do t’ju lënë gojëhapur

Fotot e shkrepura në momentin e duhur janë tepër mahnitëse për syrin e njeriut. “BrightSide” ka listuar 11 fotot më të bukura të kapura nga ajri...

Kryesore Show Biz 22:30 - 27 Prill, 2019

“Shtatzënia është në ajër”/Modelja seksi poston foton epike

Kendall Jenner ka publikuar sot foton epike të familjes Kardashian-Jenner dhe nuk i heqim dot sytë prej tyre. Të vegjlit janë ata që tërheqin më tepër...

taksa per ajrin
Kuriozitete 21:00 - 28 Mars, 2019

Taksat më të çuditshme/ Në botë të tarifojnë edhe ajrin

Taksa mbi rrjetet sociale. Në 1 qershor të këtij viti Uganda u bë shteti i parë në botë që vendosi taksa mbi përdorimin e rrjeteve sociale....

Life Style 12:10 - 3 Mars, 2019

Lëshohen në ajër taksitë e qiellit, ja sa do të kushtojë një udhëtim në hapësirë

Kapsula e Space X, “Crew Dragon”, e dizajnuar për të transportuar njerëz, është lëshuar në hapësirë. “Taksia e hapësirës” u lëshua me sukses nga qendra hapësinore...

Kuriozitete 13:25 - 26 Janar, 2019

Ndotja e ajrit po “mbyt” planetin, më pak oksigjen në atmosferë për vitin 2019

Pasojat e ndryshimeve klimaterike të shkaktuara nga ndotja dhe ngrohja globale kanë nisur të shfaqen njëra pas tjetrës. Ndërkohë që akulli në Grenlandë po shkrin katër...

Kuriozitete 14:53 - 26 Dhjetor, 2018

Nga bllokimi i ajrit në mushkëri tek aneurizmat në tru, ja pasojat që vijnë nga mbajtja e një tështime

Teksa jeni i ulur në një ambient të qetë me njerëz vërdallë dhe ju vjen për të tështirë, mund të mendoni se ta mbani duke vendosur...