Connect with Us

All posts tagged "akull"

Showbizz 17:12 - 2 Mars, 2020

Videoja drithëruese e këngëtares së famshme/ Zhytet e zhveshur në vaksën plot akull

Pasi u mungoi fansave të saj, Gaga është kthyer me një projekt shumë interesant, ku shfaqet me një “look pink” në të cilin nga ngelën sytë....

Kuriozitete 15:51 - 9 Dhjetor, 2019

WOW-20 fotot që tregojnë se i ftohti polar është i pamëshirshëm

Të gjithë emocionohemi kur parashikimi i motit tregon se në zonë do të bjerë dëborë. Në fakt e presim këtë kohë me padurim. Sidoqoftë, në disa...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Kuriozitete 23:40 - 9 Shkurt, 2019

Mjafton vetëm një copë akulli, për të pasur lëkurë bebeje

Pakëson aknet Akulli ndihmon në minimizimin e inflamacionit dhe të skuqjes së fytyrës, gjithashtu shëron aknet e infektuara shumë shpejt. Por nuk duhet ta vendosësh në...

Femra 20:20 - 1 Janar, 2019

Ju mjafton vetëm një copë akulli, për të pasur lëkurë të bukur

Këto janë të mirat që përfiton lëkura juaj, nëse e masazhoni me një kub akulli Pakëson aknet Akulli ndihmon në minimizimin e inflamacionit dhe të skuqjes...

Kryesore Show Biz 12:10 - 26 Dhjetor, 2018

Thyhet akulli! Bes Kallaku publikon foton e parë të Ajkës

Aktori i njohur Bes Kallaku ka publikuar për herë të parë një foto ku shfaqet me vogëlushen Ajka. Ai shfaqet në një Kishë duke u lutur,...

Life Style 11:22 - 2 Dhjetor, 2018

Ç’ndodh kur vendos një kub akulli në qafë?

Historikisht, qenia njerëzore është përpjekur të gjejë eliksirin e përjetësisë. Kushdo kërkon të qëndrojë përgjithmonë i ri! Por teksa orientohemi drejt mjeteve moderne harrojmë në fakt...

Kuriozitete 22:15 - 6 Janar, 2018

Foto/ Kina hap dyert për festivalin e akullit

Harbin, qyteti i bukur i Kinës hap dyert për vizitorët nga e gjithë bota. Ditën e premte nisi festivali ndërkombëtar i borës dhe akullit. Nën tematikën...

Kuriozitete 21:48 - 10 Qershor, 2015

9 mënyrat që nuk i dinit mbi përdorimin e akullit

Ringrohni orizin – të ngrohësh orizin në mikrovalë shpeshnuk është e thjeshtë. Ndryshoni këtë mendim dike vendosur një kub akulli në mes të tij përpara se...

Kuriozitete 09:45 - 30 Maj, 2015

Pas sfidës më akull vjen sfida me gjoks

Pas sfidës së famshme me akull (Ice bucket challenge) tani shumë vajza në rrjetet sociale po postojnë video duke e mbajtur coca-colën me gjokset e tyre....

Femra 18:01 - 17 Maj, 2015

Grimohu me akull gjate veres

Formula të freskëta dhe të tejdukshme i japin lëkurës më shumë refkese sesa tonalitet dhe ngjyra të përcaktuara. Sepse është verë. Dhe duhet freski. Pluhur magjik...