Connect with Us

All posts tagged "Album"

Showbizz 12:41 - 21 Prill, 2020

FOTOT-Dua Lipa nuk njeh limit/ Këngëtarja arrin të njëjtin sukses si Adele

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, ka arritur të prekë majat e suksesit në karrierën e saj si këngëtare. Albumi i saj “Future Nostalgia” ka patur...

Showbizz 11:52 - 1 Dhjetor, 2019

Dua Lipa pozon me bikini/ Zbulon titullin e albumit më të ri

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa po përgatitet për albumin e saj më të ri që pritet të dalë së shpejti në treg. Kënëgtarja ka publikuar...

Showbizz 17:22 - 8 Tetor, 2019

FOTO-Dua Lipa shpallet këngëtarja më e suksesshme/ Ja si reagoi babai saj

Këngëtarja Dua Lipa është në momentin më të mirë të jetës së saj. Çdo gjë po shkon ashtu siç duhet si në aspektin personal dhe professional....

Showbizz 16:41 - 2 Tetor, 2019

“Po përdor emrin e Adele për të shitur albumin”/ Fansat tallen me Lady Gaga

Prej tre vjetësh fansat e Lady Gagës po presin që këngëtarja të hedhë në treg albumin e saj të gjashtë. 33 vjeçarja i ka konfuzuar të...

Kryesore Show Biz 16:15 - 28 Qershor, 2019

Probleme me drogën dhe depresionin/ Këngëtarja e famshme merr vendimin që i ndryshoi jetën

Pas një periudhe shumë kritike në jetën e saj, Demi Lovato po punon për albumin më të fundit muzikor. Përveç kësaj, këngëtarja ka vendosur të vendosë...

Kryesore Show Biz 13:25 - 5 Qershor, 2019

Foto+16/ Këngëtarja e famshme nuk ndalet, promovon albumin e ri me pozën topless

Pas një “ngacmimi” pak ditë më parë nga fansat, Miley Cyrus ka vendosur të kundërpërgjigjet. Për të promovuar albumin e saj të ri “ She is...

Kryesore Show Biz 10:53 - 1 Qershor, 2019

“Ajo po vjen”/ Këngëtarja e famshme shokon fansat, albumi i ri vjen me prezervativë

Ky është albumi i parë muzikor i Miley-t pas “Younger Now” në 2017-ën, që ishte një variant më romantik i saji, në kohën kur sapo ishte...

Kryesore Show Biz 16:27 - 24 Maj, 2019

Mediat spanjolle promovojnë këngëtaren shqiptare/ Ja çfarë shkruajnë për të

Rona Nishliu fitoi zemrat e publikut pas përfaqësimit dinjitoz që bëri në Eurovizion në vitin 2012 me këngën “Suus”. Kënga  “Suus” arriti të pozicionohej në vendin...

Kryesore Show Biz 12:40 - 19 Mars, 2019

Më në fund/Tuna publikon këngët e albumit më të ri, mes tyre edhe bashkëpunimin me Ylli Limanin

Këngëtarja Tuna e ka sjellë albumin e saj më të ri të titulluar “Fortuna” me mjaft sakrifica. Ajo para vetëm 3 ditësh përmes një postimi në...

Kryesore Show Biz 12:10 - 10 Dhjetor, 2018

Bill Klinton shfaqet në promovimin e albumit të reperit shqiptar dhe ai nuk harron ta falenderojë për Kosovën

Gashi është reperi i famshëm shqiptar që karrierën e tij po e ndërton në Amerikë. Ai ka arritur të korrë mjaft suksese me këngët e tij...

Kryesore Show Biz 13:34 - 4 Tetor, 2018

Mezi presim!/ Tayna po përgatit një surprizë për fansat e saj

Shumë shpejt Tayna është kthyer në një prej repereve më të dashura e të përfolura të showbizz-it shqiptar. Këngët e saj kanë rezultuar të gjitha mjaft...

Kryesore Show Biz 23:30 - 21 Qershor, 2018

Foto/ Christina Aguilera, topless për albumin e ri

Christina Aguilera pozon topless për të promovuar albumin e saj të ri të quajtur “Liberation” – “Çlirimi”. Princesha e muzikës pop gjithashtu zgjodhi të mos përdore...

Kryesore Show Biz 23:30 - 20 Prill, 2018

2 albume muzikore dhe një libër filozofik/ Bëhuni gati pasi Kanye West po rikthehet fuqishëm!

Kanye West ka konfirmuar se do të nxjerrë dy albume të reja. Në një seri postimesh në Twitter, reperti thotë se fillimisht do të jetë një...

Kryesore Show Biz 00:15 - 17 Prill, 2018

Para se të hedhë albumin në treg, Rita poston fotot përvëluese

Albumi i saj i radhës po vonon, por Rita Ora kurrsesi nuk mund të mungojë në mediat rozë. Këngëtarja me orgjinë shqiptare ka postuar të dielën...

Kryesore Show Biz 23:40 - 23 Dhjetor, 2017

Kush ishte albumi më i mirë për 2017

Albumi i Kendrick Lamar ‘Damn’ është shpallur albumi më i preferuar i kritikëve të muzikës për vitin 2017. Albumi, i cili flet për konfliktet në jetën...