Connect with Us

All posts tagged "Alketa Vejsiu"

Showbizz 18:05 - 19 Janar, 2020

Alketa Vejsiu feston 36 vjetorin/ Mësimet e rëndësishme në ditën e lindjes

Moderatorja Alketa Vejsiu ditën e sotme feston ditëlindjen. Moderatorja feston 36 vjetorin dhe nëpërmjet një postimi në Instagram ka vendosur të bëjë një reflektim të shkurtër...

Showbizz 13:33 - 18 Janar, 2020

Alketa Vejsiu në Sanremo krahas partneres seksi të Cristiano Ronaldos/ Moderatorja zbulon detajet

Pak ditë më parë, moderatorja Alketa Vejsiu dha lajmin se do të ishte prezantuese në një festival të madh të rëndësishëm siç është Sanremo. Gjatë një...

Showbizz 12:38 - 15 Janar, 2020

Një tjetër shqiptare në Sanremo/ Zbuloni të ftuarën speciale të festivalit

Ditën e djeshme, moderatorja Alketa Vejsiu dha lajmin se do të prezantojë festivalin e madh “Sanremo” krah figurave më të njohura të artit italian si Monica...

Showbizz 15:19 - 14 Janar, 2020

Alketa Vejsiu prezantuese e Sanremo: “Po qaj me lot gëzimi”

Moderatorja Alketa Vejsiu ka ndarë më të gjithë ndjekësit e saj lajmin e bukur për të se do të bashkëprezantuese e festivalit të famshëm Sanremo. Ajo...

Showbizz 12:17 - 11 Janar, 2020

“Sheikët të mbajnë në pëllëmbë të dorës”/ Luana Vjollca iu përgjigjet thumbimeve të Alketa Vejsiut

Prej ditësh në media është përfolur shumë sherri virtual mes Alketa Vejsiut, motrave Vjollca po ashtu edhe moderatores Xhemi Shehu. Disa thumbime nga Revista Class bënë...

Showbizz 15:17 - 10 Janar, 2020

“Të doli boja, të gjithë të urrejnë llafazane”/ Alketa Vejsiu reagon për sherrin virtual me Xhemi Shehun dhe motrat Vjollca

Prej ditësh është komentuar pafund sherri virtual mes Revistës Class dhe moderatoreve Xehmi Shehu, Marina Vjollca dhe Luana Vjollca. Të shumtë kanë qenë ndjekësit dhe fansat...

Showbizz 12:45 - 7 Janar, 2020

Pseudonimi “Xhemile” i shkon shumë Xhemës tonë/ Plas keq mes Alketa Vejsiut dhe Xhemi Shehut

Pak javë më parë moderatorja Alketa Vejsiu tërhoqi vëmendjen e të gjitha mediave teksa e privatizoi Festivalin e Këngës duke e kthyer në reciatlin e saj....

Showbizz 14:12 - 24 Dhjetor, 2019

Fotot/ Si ndryshoi Alketa Vejsiu dje dhe sot

Festivali i 58-të i këngës në RTSH ka shkaktuar mjaft debate dhe përplasje në rrjetet sociale. Por, përtej reagimeve dhe komenteve, një detaj që nuk mund...

Showbizz 12:39 - 24 Dhjetor, 2019

Alketa Vejsiu privatizon festivalin: Është i imi/ S’jam kukull, ju jeni parazitë

Moderatorja Alketa Vejsiu ka reguar dhe një herë ndaj të gjitha kritkave që iu bënë në lidhje me prezantimin në festival si dhe për faktin se...

Showbizz 16:30 - 23 Dhjetor, 2019

I doli në mbrojtje Elvana Gjatës/ Arilena Ara “hakmerret” ndaj Alketa Vejsiut

Moderatorja Alketa Vejsiu pak orë më parë reagoi në lidhje me fitoren e Arilena Arës dhe bëri një status shumë të gjatë ku falenderonte Elvana Gjatën...

Showbizz 15:10 - 23 Dhjetor, 2019

Mështetësit e Elvanës të zhgënjyer nga Festivali/ Alketa Vejsiu bën deklaratën e papritur: Turp për jurinë shqiptare…!

Fitorja e Arilena Arës në Festivalin e Këngës ka hapur shumë debate që prej mbrëmjes së djeshme. Të shumta kanë qenë reagimet nga mbështetësit e Elvana...

Showbizz 13:38 - 23 Dhjetor, 2019

Alketa Vejsiu reagon pas Festivalit / Një fjali për fitoren e Arilenës dhe një “roman” për Elvana Gjatën

Pas fitores së Arilenës Arës, ka patur shumë reagime në media dhe rrjetet sociale, pasi ka patur një konkurrencë shumë të fortë mes saj dhe këngëtares...

Showbizz 11:59 - 20 Dhjetor, 2019

Olti Curri thumbon Alketa Vejsiun/ Me kritika dhe ironi, blogeri nxjerr në pah të metat e drejtueses së Festivalit

Blogeri Olti Curri  ka shprehur pakënaqësitë dhe kritikat e tij ndaj Festivalit dhe drejtueses së tij. Nëpërmejt një statusi në Instastory ai nuk i ka kursyer...

Showbizz 16:50 - 16 Dhjetor, 2019

Alketa e fton në netët gjysmëfinale të Festivalit të Këngës/ Arbana Osmani “refuzon” hapur ftesën

Moderatorja Alketa Vejsiu do të drejtojë Festiavlin e Këngës në RTSH. Në një status të gjatë në Instagram, Alketa Vejsiu ka shprehur emocionet e drejtimit të...

Showbizz 12:25 - 7 Dhjetor, 2019

Alketa Vejsiu tregon artistët e famshëm botëror që do të jenë pjesë e festivalit të RTSH/ Ja emrat

Moderatorja Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocla do të drejtojnë dhe organizojnë festivalin e RTSH këtë vit. E ftuar në emisionin “Aperitiv Fest”të Eni Shehut, Alketa ka...