Connect with Us

All posts tagged "Alketa"

Showbizz 21:05 - 4 Nentor, 2019

“Ka thyer shumë shpirtra, fshihet pas Alketa Vejsiut”/ Kompozitorja shqiptare shpërthen sërish kundër Vera Grabockës

Pak ditë më parë, kompozitorja shqiptare Diana Ziu i kushtoi një status tepër revoltues Vera Grabockës ku e akuzonte se ishte e varur ndaj lekëve, pasi kënga...

Kryesore Show Biz 10:40 - 8 Shtator, 2019

“Do paguhet nga taksat e shqiptarëve”/ Alketa Vejsiu flet për prezantimin e “Festivalit të RTSH”

Pak javë më parë në media u konfirmua se moderatorja Alketa Vejsiu, do të prezantojë për herë të parë Festivalin e RTSH-së. Së fundmi,  e ftuar...

Kryesore Show Biz 13:10 - 16 Gusht, 2019

Nga Mykonos në Siçili/ Alketa Vejsiu i “mahnit” të gjithë me fotot speciale nga pushimet luksoze

Moderatorja shqiptare Alketa Vejsiu prej 2 muajsh po shijon pushimet e saj duke vizituar tre shtete, Itali, Greqi e Turqi. Në qershor moderatorja nisi pushimet në...

Kryesore Show Biz 15:10 - 23 Korrik, 2019

“Ta doje aq shumë Shqipërinë, nuk jetoje jashtë”/ Alketa Vejsiu i kthen përgjigjen epike komentueses

Së fundmi moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka qënë në qëndër të vëmendjes me postimet e saj në Instagram. Ajo ka publikuar një video ku shihet...

Kryesore Show Biz 09:40 - 28 Qershor, 2019

Foto- Alketa Vejsiu tregon linjat me bikini/ Publikon pamjet përrallore nga pushimet

Pas një sezoni të suksesshëm me emisionin e saj “Piter Pan”, moderatorja shqiptare Alketa Vejsiu u nis menjëherë me pushime. Në fillim ajo zgjodhi Italinë ku...

Kryesore Show Biz 14:25 - 9 Qershor, 2019

Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka nuk “ndahen”/ Zbulohet projekti me RTSH-në

Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu janë një dyshe mjaft e suksesshme dhe për vite i kemi parë nën drejtimin e moderimin e spektakleve të ndryshme në...

Kryesore Show Biz 14:10 - 25 Maj, 2019

“Edhe në Itali e njohin”/Alketa Vejsiu bën dedikimin emocionues për “Taramelen”

Pak javë më parë , Xheison Bafti ose “Taramelja” , u bë kryefjala e mediave pas deklaratës së Alketa Vejsiut se kishte vendosur t’i ndryshonte jetën....

Kryesore Show Biz 11:25 - 11 Maj, 2019

“Vishem si të më dojë qejfi, nuk jetoj në komunizëm”/Alketa Vejsiu i kthehet ashpër komentueses

Alketa Vejsiu deklaroi në emisionin e saj pak ditë më parë se një pjesë të rrogës së saj do ja dhurojë Xheisonit i cili njihet tashmë...

Kryesore Show Biz 12:10 - 3 Maj, 2019

“E mira fiton gjithmonë”/Alketa Vejsiu i “mbyll” gojën të gjithëve pas debatit

Moderatorja Alketa Vejsiu përmes një videoje tregoi kushtet e vështira në të cilat rritej vogëlushi dhe i kërkoi të gjithëve që të kontribuonin sa do pak...

Kryesore Show Biz 13:30 - 1 Maj, 2019

“Shfrytëzohet për humor”/Olti Curri nuk ndalet,flet publikisht për debatin me Alketa Vejsiun

Pas debatit virtual që patën një ditë më parë në lidhje me deklaratën e tij për “taramelen” e emisionit “Në Kurthin e Piter Panit”,Olti Curri ka...

Kryesore Show Biz 10:40 - 26 Prill, 2019

“I shkon kjo veshje një prezantueseje si ti?”/Alketa Vejsiu i kthen përgjigjen epike komentueses

Alketa Vejsiu ka publikuar disa foto nga pushimet në llogarinë e saj në Instagram, duke pozuar vetëm me një këmishë të bardhë në bregun e detit...

Kryesore Show Biz 12:10 - 18 Mars, 2019

“S’të dëgjojmë të bësh bamirësi!” Alketa Vejsiu ‘sherr’ me komentuesen

Moderatores Alketa Vejsiu i pëlqen t’i bëjë në heshtje bamirësitë. Të paktën kështu i shkruan ajo një komentueseje në Instagram, e cila e ka kritikuar për...

Kryesore Show Biz 10:10 - 12 Mars, 2019

Incidenti i Alketa Vejsiut/I hapet këmisha në emision dhe del “zbuluar”

Mbremjen e djeshme moderatores shqiptare Alketa Vejsiut, i ka ndodhur një incident aspak i këndshëm teksa gjendej në drejtimin e emisionit. Gjatë transmetimit të emisionit ‘Në...

Kryesore Show Biz 12:10 - 8 Mars, 2019

Si dukej Alketa Vejsiu para 7 vitesh kur prezantonte Miss Albania

Edhe pse sot e shohim në formate të ndryshme si “Dance with me” apo “Në kurthin e Piter Pan”, Alketa Vejsiu  ka prezantuar edhe Miss Albania-n...

Kryesore Show Biz 13:10 - 6 Mars, 2019

“Çfarë ke bërë që nuk plakesh?” Alketa Vejsiu e tha më në fund çfarë bën për rrudhat

Alketa Vejsiu ka zbuluar mbrëmjen e djeshme disa të pathëna për jetën e saj, punën dhe sekrete suksesi dhe bukurie. Përmes një bashkëbisedimi me ndjekësit në...