Connect with Us

All posts tagged "alkool"

Showbizz 13:35 - 3 Prill, 2020

“Kam lënë duhanin dhe alkoolin”/ Dua Lipa tregon sakrificat që ka bërë për të mbrojtur zërin

Këngëtarja me origjinë shqiptare dhe famë botërore, Dua Lipa ka zbuluar “sakrificat” që ka bërë për të mbrojtur zërin e saj. Dua ka zbuluar se ka...

Showbizz 12:52 - 3 Prill, 2020

Hoqi dorë nga alkooli dhe droga 16 vite më parë/ E mbuluar vetëm me peshqir, aktorja tregon si e kujton këtë ditë

Aktorja e famshme , Cara Santana ka pozuar pothuajse e zhveshur për të festuar 16 vjetorin e saj të durimit ndaj drogës dhe alkoolit. 16 vjet...

Showbizz 12:59 - 21 Mars, 2020

Injorojnë urdhrat e Johnson/ Britanikët pushtojnë rrugët, argëtohen mes alkoolit, seksit dhe lokaleve

Të rinjtë britanikë shijuan një tjetër mbrëmjë jashtë pa u shqetësuar për përhapjen e koronavirusit. Mes alkoolit dhe nën shoqërinë e njëri-tjetrit ata sfiduan masat e...

Showbizz 12:50 - 14 Mars, 2020

FOTOT-Amerikanët nuk duan t’ia dinë për Coronavirusin/ Dëfrejnë mes alkoolit, s*ksit dhe plazhit

Coronavirus është përhapur gjithandej dhe shumë prej vendeve të prekura janë vetizoluar në mënyrë që të ndalohet sa më shumë përhapja. Por duket se kjo nuk...

Shëndeti 14:00 - 19 Shkurt, 2020

E ardhmja e pasigurt e fëmijëve/ Zbuloni çfarë paralajmërojnë studiuesit

Asnjë vend nuk i ofron një fëmije edhe mundësinë e një edukimi të shëndetshëm dhe një mjedis të përshtatshëm për të ardhmen e tyre, thotë Organizata...

Showbizz 13:17 - 25 Janar, 2020

I varur ndaj drogës dhe alkoolit/ Bojken Lako flet hapur për periudhën më të vështirë të jetës

Bojken Lako është një nga këngëtarët e muzikës rrok që i ka dhënë shumë muzikës shqiptare.Së fundi Bojken ka qenë i ftuar në emisionin “Historia ime”,...

Kuriozitete 14:45 - 5 Dhjetor, 2019

Bie poshtë miti se kafeja të lë pa gjumë/ Zbuloni dy faktorët negativë që iu lënë zgjuar gjithë natën

Hulumtimet e reja të botuara nga në revistën Sleep, sugjerojnë se për të bërë një gjumë sa më të mira gjatë natës duhet të shmangni pirjen...

Kryesore Show Biz 17:34 - 21 Maj, 2019

Promovon alkoolin/ Rita Ora “masakrohet” nga fansat

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka zemëruar fansat duke reklamuar brandin e ri të një tekile në Instagramin e saj. “Për femrat e forta dhe...

perdorime alternative alkool
Kuriozitete 22:40 - 22 Mars, 2019

 Alkooli nuk është vetëm për t’u dehur/  Katër përdorime alternative të tij që do t’ju lehtësojnë jetën

Vret  insektet tek frutat Spruco pak alkool mbi insektet që fluturojnë rreth frutave. Teksa e bën kujdesu që kuzhina të jetë e ajrosur mirë. Heq aromën...

alkool rdorime alternative \
Kuriozitete 23:40 - 26 Janar, 2019

Përdorime alternative  të alkoolit, që nuk i paskemi ditur më parë

Si zëvendësues i deodorantit Nëse keni harruar që të hidhni deodorant në shtëpi dhe jeni jashtë në fundjavë mund të rrini të qetë, do të  mjaftojë...

birre
Kuriozitete 21:00 - 24 Janar, 2019

Studimi/ Konsumi i alkoolit në sasi të vogla ju shpëton nga këto sëmundje

Studimi, “90 plus ”  filloi në vitin 2003 me qëllim analizimin e moshës së tretë, grupmoshë kjo sot  dominuese në botë. Pjesmarrësit në studim ishin fillimisht...

Femra 22:49 - 6 Janar, 2019

Studimi/ Gratë që nuk pijnë alkool mund të preken nga demenca

Për të dalë në këtë përfundim janë studiuar rreth 400 gra në  University College në Londër si dhe në Institutin francez të mjekësisë dhe kërkimit mjekësor....

Femra 23:30 - 2 Dhjetor, 2018

Ja pse duhet të dalësh me një djalë që nuk pi alkool

Ka burra që nuk pinë alkool dhe shpesh refuzohen nga njerëzit e tjerë. Nëse nuk ke kurajo që të dalësh me një burrë që nuk pi...

Life Style 14:55 - 26 Qershor, 2018

Ju tregojmë mënyrat se si të shpëtoni nga dhimbja e kokës, pas një nate të shfrenuar me alkool

Besojmë se edhe juve ju ka ndodhur që të dilni një mbrëmje për qejf dhe të mos doni që të nesërmen të keni dhembje koke. Në...

Kryesore Show Biz 23:00 - 6 Prill, 2018

Aktori i njohur shkon në një qendër luksoze rehabilitimi për tu larguar nga droga dhe alkooli

Aktori i njohur i shumë filmave të Hollywood e jo vetëm,  që në vitin 2005 ka ndërmarrw  një rehabilitim nga droga dhe alkoli. Po flasim për...