Connect with Us

All posts tagged "alkooli"

Kuriozitete 13:06 - 18 Mars, 2020

Varësia ndaj alkoolit/ Konsumimi i tij mund të dobësojë sistemin tuaj imunitar dhe bëheni më të prekshëm ndaj viruseve

Në kohë të pasigurta si këto, mund të duket joshëse që të bini pre e alkoolit. Ne të gjithë jemi në ankth, të gjithë jemi të...

alkool njerez
Kuriozitete 23:00 - 19 Janar, 2019

Studimi/ Alkooli ju ndihmon  të mësoni gjuhët e huaja më shpejt

Nëse konsumon alkool, do ta kesh shumë më të lehtë që të mësosh gjuhët e huaja. Të paktën, ky është përfundimi i një studimi të publikuar...

Kryesore Show Biz 02:30 - 10 Dhjetor, 2017

Drogë dhe tymosje në skenat e filmave/ Zbulohet çfarë përdorin në të vërtetë aktorët

Ndonëse një aktor i mirë bën që substancat që merren para ekranit të duken të vërteta, ato pothuajse gjithmonë janë të rreme, dhe këtu përfshihen jo...

Kuriozitete 01:00 - 15 Nentor, 2017

Alkooli vret më shumë adoleshentë se sa të gjithë drogërat e tjera të kombinuara së bashku

Sipas, Addaction, alkooli është faktori më i madh i rrezikut për vdekjen,  për moshat midis 15-49 vjeç në Mbretërinë e Bashkuar si dhe faktori i pestë...

Kryesore Show Biz 22:40 - 1 Tetor, 2017

Nuk do ta besoni se çfarë ka bërë Demi Lovato për motrën e saj

Ish-ylli i Diseny, së fundi është hapur mbi problemet e saj dhe varësinë ndaj drogërave. Sipas Daily Mail, Demi Lovato foli për vendimin e saj për...

Kryesore Show Biz 14:59 - 31 Gusht, 2017

Foto/ Të famshmit që luftuan betejën me varësinë dhe fituan

Ndoshta një nga problemet më të këqija që një person mund t’i shkaktojë vetes është varësia ndaj drogës dhe alkoolit. Dhe yjet e Hollivudit nuk bëjnë...

Kuriozitete 23:50 - 8 Korrik, 2017

Ja përse ju nuk mund të ndërprisni duhanin teksa pini alkool!

Ka një shpjegim shkencor se pse ju nuk mund të ndaloni pirjen e duhanit teksa konsumoni alkool. Sipas një studimi që u zhvillua në Universitetin e...

Showbizz 08:40 - 7 Shkurt, 2016

Vajza e Michael Jackson e varur nga alkooli

Vajza adoleshte e të ndjerit Michael Jackson ka pranuar hapur se është e varur nga alkooli. Me anë të një postimi në rrjete sociale, 17 –...

Showbizz 20:40 - 17 Nentor, 2015

Ja pse Rita hoqi dorë nga alkooli (Foto)

Rita Ora: Ndihem si një heroinë kur nuk pi alkool (Foto) Rita Ora ka treguar anën e saj sportive në një set fotografik për revistën “Self”,...

Shëndeti 17:17 - 24 Tetor, 2015

Alkooli dhe rreziku i kancerit të gjirit

Estrogjeni është një hormon që “furnizon” 80% të të gjitha rasteve të kancerit të gjirit. Çdo lloj alkooli që konsumoni mund të ndryshojë nivelet e hormoneve...

Kuriozitete 18:00 - 16 Prill, 2015

Disa përdorime të tjera të alkoolit

Shumë prej jush mbase nuk e dinë që alkoli përdoret edhe për disa qëllime të tjera të mira përveç se të shkatërojë mushkëritë dhe tju bëjë...

Life Style 23:16 - 22 Mars, 2015

Vetmia dëmton njësoj si duhani dhe alkooli

Vetmia të dëmton njësoj si alkooli, duhani dhe obeziteti. Kështu thotë një studim i psikologëve të Birgham Young University, në Utah, sipas të cilit izolimi social...