Connect with Us

All posts tagged "Amazon"

Life Style 14:05 - 17 Nentor, 2019

Për herë të parë në dy vite/ Jo më presidenti i “Amazon”, ja kush është personi më i pasur në botë

Këtë herë është zyrtare. Bashkëthemeluesi i kompanise gjigande teknologjike Microsoft, Bill Gates parakaloi presidentin e “Amazon”, Jeff Bezos, si personi më i pasur në botë ,...

Kryesore Show Biz 14:03 - 26 Gusht, 2019

Amazona po “përpihet” nga flakët/ Aktori siguron 5 milionë dollarë në mbrojtje të pyjeve të shiut

“Aleanca për tokën”, një iniciativë për mbrojtjen e mjedisit e udhëhequr nga aktori i famshëm Leonardo Di Caprio ka mbledhur fonde prej 5 milionë dollarësh në...

Life Style 18:39 - 24 Gusht, 2019

Amazon, Facebook, Twitter po përballen me problemet e sigurisë/ Ja si po vetëmbrohen “gjigantët” e teknologjisë

Amazon ka shitur me miliona artikuj me anë të internetit. Duke patur kaq shumë produkte me kualitet të lartë, pyetja që lind natyrshëm është: Si i...

Teknologji 22:15 - 31 Dhjetor, 2016

Amazon aplikon për krijimin e depos fluturuese

Gjiganti i shitjeve online, Amazon ka aplikuar për patentën me të cilën do të fillojë krijimin e një depo fluturuese, e cila do të përbëhet nga...

Teknologji 15:09 - 8 Dhjetor, 2016

VIdeo/Amazon paraqet risine e rradhes, kete here ne blerjet me pakice ne supermarkete

Kjo do te jete nje zhvillim dhe ndryshim madhor ne menyren si bejme pazar neper supermarket. Duke perdorur teknilogji te avancuara, me futjen ne spermarket, llogaria...

Teknologji 18:07 - 8 Qershor, 2015

Amazon merr patentë për avionë pa pilot

Amazon.com, kompania më e madhe e shitjes së produkteve në internet me bazë në SHBA, ka marrë një patentë për sistemin e saj të planifikuar të...

Kultura 18:59 - 6 Qershor, 2015

Revista Dabiq e ISIS del në shitje në Amazon

Kopje të revistës që përmban propagandë islamike në anglisht, Dabiq janë të disponueshme për t’u blerë në një uebsajt online të firmës së shitjeve, Amazon. Lajmi...

Teknologji 11:09 - 24 Prill, 2015

Rritja e shpejtë e Amazon

Gjigandi i teknologjisë Amazon ka deklaruar se  ka gjeneruar 1.57 miliard dollarë nga shitjet përmes internetit, në tremujorin e parë të këtij viti. Themeluesi i Amazon...

Teknologji 23:21 - 8 Mars, 2015

Amazon, gjigandi amerikan i shitjeve online, hap një tjetër dyqan si rival të qendrës tregëtare Alibaba në Kinë

  Amazon ofron ushqime, këpucë grash, lodra dhe enë kuzhine me qëllimin e vetëm për të kaluar tregjet e mëdha kineze. Ajo hapi një dyqan për...

Teknologji 20:40 - 17 Shkurt, 2015

Dronet e përdorura nga Amazon

Ekspertët e industrisë së dronëve thonë se ndërsa ligjet e reja federale mund të kufizojnë shumë aplikime komerciale, plani i Amazon për dërgimin e porosive dhe...