Connect with Us

All posts tagged "android"

Teknologji 14:18 - 22 Janar, 2020

Pse është e rrezikshme të vazhdoni të përdorni versionin e vjetër të iPhone, Samsung ose Android

Përdorimi i një aparati të vjetër iPhone ose Android mund të ju rrezikojë nga sulmet shkatërruese të hakerave. Kjo është sipas ekspertëve më të mirë kibernetikë,...

Teknologji 14:44 - 11 Janar, 2020

Whats App jep lajmin e keq për iPhone dhe Android

Whats App do të ndalojë së punuari në disa iPhone dhe smartphone në muajin pasardhës. Që nga data 1 shkurt, përdoruesit e disa  smartphone që kanë...

Teknologji 21:30 - 21 Tetor, 2018

Të gjthë ata që kanë Android tani do paguajnë 40$/Ja arsyeja

Pasi Komisioni Evropian shpalli për lidhjen e Google Chrome dhe Google Search me Android si “të pa liçensuar”, Google tha se ata do të duhet të...

Teknologji 23:30 - 12 Korrik, 2018

Nuk hapnin dot Facebook-un/ Pse u bllokua aplikacioni

Përdoruesit e Android kanë hasur probleme të mëdha ditën e sotme. Ata janë ankuar  se nuk mund të hapnin dot aplikacionin e Facebook-ut. Sipas faqes së...

Teknologji 20:15 - 28 Korrik, 2017

Google sjell një super aplikacion për Android/ Të rejat befasuese

Google ka lëshuar vitin e kaluar një aplikacion interesant që i lejon përdoruesit e iOS të stabilizojnë fotografitë e e iPhone, duke krijuar një klip të...

Teknologji 18:31 - 17 Mars, 2017

Viber vjen me një risi

“Secrets Chat” quhet risia më e fundit në një prej aplikacionet më popullore për komunikim, Viber. Kjo risi do të jetë e disponueshme në të dyja...

Teknologji 14:06 - 17 Janar, 2017

Krijuesi i Android do sfidojë Apple

Djali i cili ka krijuar sistemin e operimit Android dhe “Google’s blockbuster” do rikthehet në një kompani tjetër dhe do krijojë një smartphone të ri. Andy...

Teknologji 13:15 - 1 Janar, 2017

Vjen Androidi luksoz

Smartphone luksoz nuk kanë lidhje me prakticitetin, efiçencën apo gjëra të tjera që mund ti lidhim me botën utilitare të elekotronikës moderne të konsumit. Por kjo...

Teknologji 18:51 - 23 Nentor, 2016

TOR sjell një nivel tjetër sigurie për sistemin Android

Android është sistemi operativ më i përhapur në botë për i përket telefonave të zgjuar dhe shumë shpesh e kemi parë këtë pajisje të jetë pjesë...

Teknologji 12:15 - 29 Korrik, 2015

One Plus, telefon i madh Android që kushton pak para

Prodhuesit e telefonëve Android po nxitojnë të qëndrojnë përpara iPhone që pritet të debutojë në muajin Shtator. Të hënën në mbrëmje, prodhuesi kinez prezantoi OnePlus 2,...

Teknologji 22:45 - 17 Qershor, 2015

Photoshop për Android nga Adobe

Adobe ka lancuar një aplikacion të ri të Photoshop-it për Android, të quajtur Photoshop Mix, me një mori aplikacionesh të Creative Cloud, përfshirë dhe Brush CC,...

Teknologji 22:45 - 16 Qershor, 2015

Ja cilin telefon në Android duhet ta blini

Tani në treg ka shumë telefona të mençur që bazohen në sistemin operativ Android, duke mundësuar përdoruesve të sistemit operativ të Google të zgjedhin disa prej...

Teknologji 10:15 - 26 Maj, 2015

Versioni i ri i Android, “lamtumirë fjalëkalimeve”

Më nuk do të keni nevojë që t’i mbani në mend fjalëkalimet e ndryshme. Versioni i ardhshëm i Android – që pritet të quhet Android M...

Teknologji 11:15 - 25 Maj, 2015

Android ruan të dhënat tuaj, edhe pasi t’i keni fshirë

Nëse keni shitur celularin tuaj Android, mundësitë janë të mëdha që mesazhet, email-et dhe fotot të jenë akoma aty, pavarësisht se ju betoheni që i keni...

Teknologji 09:33 - 25 Maj, 2015

Kompania shqiptare sjell lojë për iOS e Android

Katër Ninja duan të nisen në mision – por, për të arritur shkathtësitë e nevojshme luftarake, fillimisht duhet të stërviten. Stërvitja e tyre ndërkaq, është aventura që...