Connect with Us

All posts tagged "anemi"

Life Style 14:05 - 20 Nentor, 2019

Vuani nga anemia?/ Kjo kurë me karrota do të bëjë mrekulli në shëndetin tuaj

Ndoshta nuk e keni ditur por karrotat janë nga zgjidhjet më të mira natyrale kundër anemisë. Kjo perime është e pazëvendësueshme për shëndetin e mirë të...

Life Style 14:53 - 2 Nentor, 2019

Nga anemia tek humbja e peshës/ Zbuloni 6 simptomat e papritura të kancerit që nuk duhet të injorohen

Rreth 1.7 milion raste të reja të kancerit diagnostikohen vetëm në Shtetet e Bashkuara çdo vit. Por edhe pse shumë njerëz ndjekin protokollet themelore të jetesës...

Life Style 15:59 - 18 Tetor, 2019

Nga humbja e peshës tek anemia / Njihuni me disa nga benefitet e limonit

Limonët përmbajnë një sasi të lartë të vitaminës C, fibra të tretshme dhe komponime bimore që u japin atyre një numër përfitimesh shëndetësore. Limonët mund të...

Life Style 15:10 - 16 Prill, 2019

Anemia, sëmundja që po përhapet gjerësisht/Simptomat që nuk duhen injoruar

Ka shumë lloje të anemisë, ku ai më i përhapuri është ai i mungesës së hekurit. Qelizat e kuqe të gjakut prodhojnë një proteinë të qujatur...

Life Style 12:53 - 6 Prill, 2019

Sëmundja e anemisë/Si shkaktohet dhe çfarë duhet të bëni

Anemia shkaktohet zakonisht nga humbja e gjakut, shkatërrimi i qelizave apo paaftësia e trupit tuaj për të prodhuar mjaftueshëm të tilla.Dhe kjo ndodh kur trupi juaj...

Fëmija 21:40 - 2 Janar, 2019

Ja si trajtohet anemia tek nënat shtatzëna

Trupi përdor hekurin për të prodhuar hemoglobinën, një lloj proteine në qelizat e kuqe të gjakut që transporton oksigjenin në inde. Gjatë shtatzënisë, gruaja ka nevojë...

Life Style 18:40 - 29 Nentor, 2018

Këto shenja të anemisë mund të jeni duke i injoruar padashur

Shkaktarët e anemisë mund të jenë të shumtë, të gjithë lodhemi ndonjëherë,por nëse këto simptoma janë shumë të shpeshta do të bëni mirë të kontrolloheni. Zbehje ...

Life Style 12:40 - 5 Nentor, 2018

Sëmundja që nënvlerësohet, por shkakton 800 mijë viktima në vit

Është një nga sëmundjet që po injorohet së fundmi, duke mos i kushtuar shumë vëmendje, por është duke shkaktuar vdekje të mëdha. Sipas ekspertëve, anemia është...