Connect with Us

All posts tagged "ankth"

Kuriozitete 14:23 - 13 Mars, 2020

Si të trajtojmë ankthin që krijon koronavirusi/ Ndiqni disa këshilla shumë të thjeshta

Ka hapa praktikë që mund të ndërmerrni për të mbajtur nën kontroll ankthin tuaj në këto kohë shqetësuese. Psikologu mjedisor Lee Chambers ka përshkruar disa tregues...

Showbizz 17:51 - 19 Shkurt, 2020

“Ndihem e vetmuar”/ Bebe Rexha probleme me ankthin dhe depresionin

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha duket se nuk po përjeton momentet më të mira në jetën e saj. Së fundi këngëtarja është distancuar nga rrjetet...

Kuriozitete 13:50 - 10 Shkurt, 2020

Stres dhe ankth në punë/ Studimet: Mbajtja e një bime në zyrë mund të bëjë “magji”

Keni një ditë të vështirë në punë? Jeni të stresuar nga shefi apo takimet e shumta? Sipas studiuesve japoneze gjithçka që mund t’iu ndihmojë është një...

Showbizz 13:31 - 11 Dhjetor, 2019

Gashi flet për herë të parë për sëmundjen e tij/ Reperi zbulon frikën më të madhe që e tmerron

Reperi me origjinë shqiptare Gashi është një nga personazhet i cili po ngjit shkallët e suksesit në skenat ndërkombëtare. Reperi numëron disa këngë hit dhe së...

Shëndeti 17:24 - 9 Dhjetor, 2019

Vuani nga ankthi?/ Këto janë 5 ushqimet që ndikojnë tek njerëzit që kanë këtë sëmundje

Afërsisht 40 milionë amerikanë vuajnë nga çrregullimet e ankthit. Dhe pothuajse të gjithë ne e kemi ndjerë ankthin si një reagim i natyrshëm ndaj situatave të...

Showbizz 12:20 - 20 Nentor, 2019

“Jam në ankth, u zgjova me dhimbje”/ Ariana Grande shqetëson fansat, çfarë po ndodh me këngëtaren

Këngëtarja e njohur dhe e vlerësuar nga të gjithë për vokalin e saj prej vitesh, Ariana Grande ka shqetësuar fansat se fundmi pasi ka bërë me...

Kuriozitete 10:53 - 16 Nentor, 2019

Sindroma e ankthit të fundjavës/ Çfarë është dhe si ta kaloni atë me këto mënyra të thjeshta

Nëse ndonjëherë keni pasur ndjenjën se të premten, nuk do dini si ta kaloni fundjavën tuaj, nuk jeni vetëm. Në të vërtetë ka kaq shumë njerëz...

Kryesore Show Biz 16:59 - 17 Shtator, 2019

“Kisha frikë mos vdisja”/ Gazetari shqiptar rrëfen periudhën e errët të jetës së tij

Gazetari Klinton Zeqiraj ka befasuar publikun me rrëfimin e tij. I ftuar në emisionin “Tring Stars” ai ka treguar periudhëm më të keqe të jetës së...

Kryesore Show Biz 13:56 - 16 Shtator, 2019

“E kap ankthi dhe nevrikoset shpejt”/ U tha se janë zënë, Erik Lloshi rrëfehet për miqësinë me Anxhela Peristerin

Disa ditë më parë u tha se mes dy këngëtarëve shqiptarë Erik Lloshi dhe Anxhela Peristeri mund të kishte ndodhur një konflikt. Mos prania e Anxhelës,...

Kuriozitete 14:25 - 31 Gusht, 2019

Ankth dhe frikë/ Pse muaji shtator është i “tmerrshëm” për disa persona?

Depresion , ankth dhe shqetësim. Sipas studimeve, shumë persona e përjetojnë këtë gjëndje të tmerrshme në fund të verës dhe në fillim të muajit shtator. Ankthi...

Kryesore Show Biz 22:05 - 10 Korrik, 2019

“Jam e mbushur me ankth”/ Ylli i “Keeping up with the Kardashians” shpërthen në lot në mes të emisionit

Sezoni i 17-të i ‘Keeping Up With the Kardashians’ po bën shumë bujë në internet ku shfaqen shumë skena të rëndësishme dhe e fundit që po...

Kryesore Show Biz 13:25 - 7 Maj, 2019

Bota në “ankth”/Cilin emër do të zgjedhë Meghan Markle për fëmijën mbretëror?

Pasi dje u dha lajmi se Dukesha e Sussex-it, Meghan Markle u bë nënë për herë të parë  tashmë aludimet se si do të jetë emri...

Kryesore Show Biz 11:40 - 27 Shkurt, 2019

Ankth dhe tronditje! Olta dhe Fabi rrëfejnë çfarë u ndodhi binjakëve të tyre në sallën e operacionit kur lindën

Balerina Olta Ahmetaj dhe këngëtari i njohur Fabian Basha, ishin të ftuar në emisionin “Rudina”, ku ndanë për herë të parë me publikun një histori të...

ankth clirim
Kuriozitete 23:00 - 10 Shkurt, 2019

Po, është e mundur/ Ankthi mund të largohet në më pak se pesë minuta

Çohu në këmbë Për një çlirim të menjëhershëm nga ankthi çohu në këmbë dhe mbaje trupin drejt. Mbaji këmbët të hapura sa gjerësia e shpatullave dhe...

ankth clirim
Kuriozitete 22:20 - 5 Shkurt, 2019

Ankthi/ Përbindëshi i përshkruar nga viktimat e tij

Çfarë do të thotë të ndjesh ankth? Ankthi shkon përtej një shqetësimi të thjeshtë. Ankthi përmblidhet në netët pa gjumë teksa të merret fryma kur rrotullohesh...