Connect with Us

All posts tagged "aplikacion"

Teknologji 13:44 - 10 Prill, 2020

Vetëm për çiftet/ Facebook krijon aplikacionin më të ri

Facebook ka krijuar aplikacionin e ri për çiftet të cilët mund të shkëmbjenë mesazhe me njëri-tjetrin. Aplikacioni i ri i quajtur Tuned lejon çiftet të dërgojnë...

Teknologji 12:22 - 7 Prill, 2020

Rivali më i ri i Netflix dhe Youtube/ Aplikacioni transmetues me forma të shkurtra

Shërbimi i parë lëvizës i Quibi filloi në SH.B.A të hënën, me gjithë shqetësimet që shpërthimi i koronavirusit mund të ndikojë në shikimin e tij. Kompania...

Teknologji 11:53 - 24 Mars, 2020

Aplikacioni koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar “duhet të respektojë të drejtat e privatësisë”

Ekspertët e shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar po nxiten të mbrojnë privatësinë e njerëzve përpara publikimit të pritshëm të një aplikacioni për të ndihmuar në trajtimin...

Teknologji 16:12 - 15 Mars, 2020

Aplikacioni që ndihmon njerëzit të përballojnë vetminë

Një aplikacion i ri synon të luftojë vetminë midis individëve që janë duke u vetëkarantinuar ose në izolim të vetvetes në mes të shpërthimit të koronavirusit...

Teknologji 13:49 - 24 Shkurt, 2020

Google paralajmëron përdoruesit: Instalimi i aplikacioneve me rrezik të lartë

Google ka paralajmëruar përdoruesit të mos e shmangin ndalimin e aplikacioneve të Google që prek telefonat më të rinj Huawei. Pajisjet e fundit të Huawei nuk...

Teknologji 13:14 - 23 Shkurt, 2020

Aplikacioni që ndihmon njerëzit me nevoja të veçanta të krijojnë shoqëri

Juliana Fetherman ishte në shkollë të mesme kur kuptoi se vëllai i saj i vogël Michael ishte me autizëm dhe kishte shumë probleme të zinte miq...

Teknologji 13:09 - 11 Shkurt, 2020

Lokalizon personat e infektuar nga Coronavirus/ Kina krijon aplikacionin më të ri

Kina ka krijuar një aplikacion që lejon që përdoruesit të kontrrollojnë nëse kanë qenë pranë një personi i cili është i infektuar me Coronavirus. Detektori i...

Kuriozitete 14:42 - 31 Janar, 2020

“Theu zemrat” e 25,000 vajzave/ Miliarderi pendohet, heq dorë nga kërkimi për të dashur

Miliarderi japonez Yusaku Maezawa u bë edhe më i njohur pasi deklaroi se donte të dashur për të realizuar udhëtimin e tij në hënë në vitin...

Teknologji 15:09 - 24 Janar, 2020

Tinder shton butonin që po përhap “panik”/ Kujdes kur dilni me dikë dhe përdorni aplikacionin

Tinder shton “butonin panikues” që lejon ndjekësit të njoftojnë policinë nëse ndiehn në rrezik gjatë një takimi. Ky buton do të jetë i disponueshëm në US...

Kuriozitete 14:30 - 17 Janar, 2020

Kërkonte të dashur për udhëtimin në Hënë/ Miliarderi merr 20 mijë kërkesa nga vajzat

Disa ditë më parë, miliarderi japonez Yusaku Maezaëa deklaroi se kërkonte një të dashur për ushëtimin e tij në Hënë në vitin 2023. Ai hapi një...

Teknologji 18:01 - 19 Dhjetor, 2019

Facebook zotëron katër aplikacionet më të shkarkuara të dekadës

Katër aplikacionet më të shkarkuara të dekadës janë të gjitha në pronësi të Facebook, sipas përfaqësuesit të aplikacioneve App Annie. Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp dhe Instagram...

Teknologji 18:26 - 3 Nentor, 2019

Facebook vjen me ndryshimin e radhës/ Sjell aplikacionin që do iu shërbejë të gjithëve

Rrjeti social  Facebook, do të sjellë për të gjithë përdoruesit e tij një aplikacion që ka lidhje me shëndetin. “Preventive Healthcare” është quajtur aplikacioni i ri...

Life Style 12:32 - 26 Tetor, 2019

Po ju “bombardojnë” me viruse/ Zbuloni aplikacionet e rrezikshme që duhet t’i fshini menjëherë nga telefoni

Pothuajse cdo ditë ne shkarkojmë programe të reja dhe aplikacione që na duhen ose kalojmë kohën në telefonat tanë. Por shumë prej këtyre aplikacionesh që shkarkohen...

Kuriozitete 13:40 - 20 Korrik, 2019

Sa i saktë është aplikacioni “FaceApp”/ Ja çfarë thonë ekspertët

Disa ditë më parë aplikacioni “FaceApp” i cili tregonte si dukeshin njerëzit të plakur dhe me rrudha , pushtoi rrjetet dhe shumë persona të famshëm u...

Kryesore Show Biz 20:28 - 16 Korrik, 2019

“Ka 5 jahte dhe koleksion makinash”/ Moderatorja prezanton “partnerin” e saj të ri

Fatma Haxhialiu është një nga moderatoret më aktive në rrjetet sociale, ku ndan me ndjekësit  e saj momente dhe foto nga përditshmëria. Sot ajo ka prezantuar...