Connect with Us

All posts tagged "aplikacion"

Teknologji 18:26 - 3 Nentor, 2019

Facebook vjen me ndryshimin e radhës/ Sjell aplikacionin që do iu shërbejë të gjithëve

Rrjeti social  Facebook, do të sjellë për të gjithë përdoruesit e tij një aplikacion që ka lidhje me shëndetin. “Preventive Healthcare” është quajtur aplikacioni i ri...

Life Style 12:32 - 26 Tetor, 2019

Po ju “bombardojnë” me viruse/ Zbuloni aplikacionet e rrezikshme që duhet t’i fshini menjëherë nga telefoni

Pothuajse cdo ditë ne shkarkojmë programe të reja dhe aplikacione që na duhen ose kalojmë kohën në telefonat tanë. Por shumë prej këtyre aplikacionesh që shkarkohen...

Kuriozitete 13:40 - 20 Korrik, 2019

Sa i saktë është aplikacioni “FaceApp”/ Ja çfarë thonë ekspertët

Disa ditë më parë aplikacioni “FaceApp” i cili tregonte si dukeshin njerëzit të plakur dhe me rrudha , pushtoi rrjetet dhe shumë persona të famshëm u...

Kryesore Show Biz 20:28 - 16 Korrik, 2019

“Ka 5 jahte dhe koleksion makinash”/ Moderatorja prezanton “partnerin” e saj të ri

Fatma Haxhialiu është një nga moderatoret më aktive në rrjetet sociale, ku ndan me ndjekësit  e saj momente dhe foto nga përditshmëria. Sot ajo ka prezantuar...

Kryesore Show Biz 19:19 - 16 Korrik, 2019

Aplikacioni që po “çmend” të famshmit shqiptarë/ Ja si do të duken kur të plaken

Një aplikacion i quajtur “FaceApp” ka fiksuar të gjithë vipat shqiptarë.  Ata kanë publikuar foto të bëra me këtë aplikacion, që tregon se si do të...

whatsapp foto
Life Style 10:44 - 29 Maj, 2019

Whatsapp vjen përsëri me ndryshime të mëdha/ Ja çfarë do të ndodhë këtë herë

Në vitin 2014 gjigandi i teknologjisë Facebook, mori “përsipër” edhe aplikacionin Whatsapp. Disa muaj më parë në media u tha se në këtë aplikacion do të...

Kuriozitete 14:25 - 6 Prill, 2019

Alarm/Zbuloni cili është aplikacioni që po përdoret për të futur në “kurth” fëmijët tuaj

TikTok, aplikacioni për ndarjen e videove kritikuar së fundmi për disa dështime në sigurinë e përdoruesve. Aplikacioni me bazë videon, është bërë së fundmi shumë popullor...

Life Style 14:53 - 27 Mars, 2019

Aplikacioni që po pushton botën dhe po nxjerr jashtë loje Instagram

Ky aplikacion deri më tani është shkarkuar 80 milionë herë në SHBA dhe rreth 800 milionë herë në të gjithë botën dhe po e kërcënon ndjeshëm...

Teknologji 15:40 - 30 Janar, 2019

Përdoruesit e iPhone në “telashe”, ky është aplikacioni që po i lejon miqtë që t’iu përgjojnë

Një anomali e zbuluar kohët e fundit në softuerin e FaceTime të Apple po krijon një situatë aspak të këndshme tek përdoruesit e iPhone-ve. Kështu, thuhet...

Life Style 13:10 - 22 Dhjetor, 2018

Nëse keni shkarkuar njërin nga këto aplikacione, fshijeni menjëherë

Hakerat mund të përgjojnë telefonatat ose mesazhet që përdoren për autorizime me dy nivele, mund të shkarkojnë dhe instalojnë aplikacione të tjera. Çfarë ndodh kur ju...

Life Style 17:00 - 17 Dhjetor, 2018

Ndërron jetë themeluesi i aplikacionit të famshëm

Bashkëthemeluesi i popullor HQ Trivia, Colin Kroll, është gjetur i vdekur në banesën e tij në New York, në moshën 34 vjeçare. Shefi ekzekutiv, që themeloi...

Life Style 22:00 - 17 Nentor, 2018

Na vjen keq t’jua themi, por “Snapchat” është i rrezikshëm për ne

E kishit menduar ndonjëherë që aplikacioni “Snapchat” mund të jetë i rrezikshëm?! “Studimi zbulon se vajzat adoleshente janë ato më të rrezikuarat nga ky aplikacion. Ato...

Life Style 10:20 - 2 Nentor, 2018

Risia e fundit e WhatsApp do t’ju bëjë të fshini aplikacionin

Mesa duket, Mark Zuckerberg është gati të fillojë të rimarrë disa nga ato 22 miliardë dollarët që i ka investuar kur bleu platformën e mesazheve, WhatsApp...

Life Style 22:50 - 30 Mars, 2018

Foto/ Aplikacioni që parashikon vdekjen!            

Të parashikosh vdekjen është një tundim prej kohësh i njerëzimit, por tashmë një aplikacion premton ta bëjë këtë. Ekspertë në Rusi kanë krijuar një aplikacion falas,...

Kuriozitete 23:20 - 23 Shkurt, 2018

Aplikacioni humb 1.3 billion nga postimet e Kylie-t

Ditën e djeshme postoi në rrjetin social Twitter se nuk e përdor më Snapchat, pasi është bërë shumë i pakuptueshëm me update-in e ri që ka...