Connect with Us

All posts tagged "apple watch"

Teknologji 13:24 - 19 Shkurt, 2020

Sfidë e ashpër/ Apple Watch konkuron hapur industrinë e orëve zvicerane

Apple Watch tejkalon të gjithë industrinë zvicerane të shikimit në vitin 2019. Apple shiti 31 milionë njësi në të gjithë botën, ndërsa marakt zvicerane shitën 21...

Teknologji 16:03 - 9 Shtator, 2019

Eventi më i madh i këtij viti për Apple/ Ja çfarë pritet të sjellë kompania gjigante

Të martën Apple do të mbajë një event të rëndësishëm dhe më të madhin për këtë vit. Kompania gjigante do të prezantojë modelin më të ri...

Teknologji 14:04 - 23 Gusht, 2018

Modelet e reja të Apple Watch 4/ Lançohen së shpejti

Duket sikur linja e orëve të Apple Watch 4 mund të arrijë në javët e ardhshme dhe një listë e fundit nga EEC (Komisioni Ekonomik Euroaziatik)...

Kuriozitete 17:00 - 20 Korrik, 2017

Apple sjell risinë/ Thirrjet e emergjencës përmes shenjës së gishtërinjve

Apple ka patentuar një metodë për përdoruesit e iPhone që të telefonojnë fshehurazi policinë kur nuk është e sigurtë që të bëjnë thirrjen. Në të ardhmen,...

Teknologji 21:30 - 28 Korrik, 2015

Apple Watch tani edhe në Best Buy

Apple Watch që nga muaji gusht do të fillojë të shitet edhe në Best Buy. Lajmi është konfirmuar nga këta të fundit, të cilët kanë thënë...

Teknologji 16:15 - 30 Qershor, 2015

Apple Watch 30 orë më shumë bateri

Një rrip i ri për “Apple Watch” do të rrisë jetëgjatësinë e baterisë deri në 30 orë. Por, lajmi i keq është se ky aksesor kushton...

Teknologji 17:15 - 11 Maj, 2015

Femrat e duan më shumë Apple Watch

Ka kaluar më shumë se një muaj që kur është lancuar ora e Apple, Apple Watch, ndërsa shifrat e shitjeve kanë treguar një raport të shëndetshëm....

Teknologji 07:57 - 6 Prill, 2015

Apple Watch nuk mund të lançohet në Zvicër

Apple nuk mundet të lançojë smartwatch-in e saj të ri në Zvicër së paku deri në fund të këtij viti për shkak të një çështje të...

Teknologji 15:21 - 22 Mars, 2015

Aplikacioni që tregon jetëgjatësinë tonë

Life Clock quhet aplikacioni i orës Apple Watch i cili përdor dhe përditëson të dhënat tuaja të shëndetit dhe numrëon se sa ju ka mbetur nga...

Teknologji 17:43 - 10 Mars, 2015

Koleksioni Apple Watch 12.000 paund, do të vjetërohet brenda një viti

12.000 paund duket një shumë e majme për një orë. Për një orë që do të vjetërohet brenda një viti. Shumë shpresuan se kur Tim Cook...

Teknologji 21:05 - 6 Mars, 2015

Të dizenjosh Apple Watch në internet

Faqja e internetit MixYourWatch.com ju lejon të zgjidhni të gjithë dezenjon e orës Apple. Në këtë faqe mund të zgjidhni opsionet e dizanjit, duke përfshirë një...

Teknologji 23:55 - 18 Shkurt, 2015

Prodhohen 6 milion Apple Watch për shitjet e para

Apple i ka kërkuar furnizuesit të saj Aziatik të prodhojë 5-6 milion produkte të modelit të saj Apple Watch për tremujorin e parë, thuhet në një...