Connect with Us

All posts tagged "apple"

Teknologji 12:52 - 24 Prill, 2020

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps...

Teknologji 12:53 - 12 Prill, 2020

Coronavirus/ Ekipi i Apple dhe Google janë gati të zbulojnë gjurmët e Covid-19

Apple dhe Google janë së bashku duke zhvilluar teknologji për të paralajmëruar njerëzit nëse kohët e fundit kanë rënë në kontakt me të tjerët që dyshohet...

Teknologji 18:39 - 14 Mars, 2020

Shpërthimi i Coronavirusit/ Ngjarja masive e zhvilluesit WWDC të Apple do të jetë online këtë vit

Apple është duke e zhvendosur Konferencën e saj vjetore të Zhvilluesve në të gjithë botën në një format online për shkak të shpërthimit të koronavirusit. WWDC...

Teknologji 12:48 - 13 Mars, 2020

Shpërthimi i Coronavirus/Apple hap sërish dyqanet në Kinë pas një muaji

Apple ka rihapur të gjitha dyqanet e saj kineze, një muaj pasi i mbylli ato gjatë shpërthimit të koronavirusit. Të gjitha 42 dyqanet zyrtare të shitjes...

Teknologji 14:08 - 28 Shkurt, 2020

Apple së fundmi edhe në Indi/ Së shpejti do të hapen dyqanet e para

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook tha se kompania do të hapë dyqanin e parë në Indi në vitin 2021 si dhe dyqanin online. Njoftimi u...

Teknologji 18:13 - 9 Dhjetor, 2019

FOTO-Për të gjithë adhuruesit e iPhonëve/ Aksesorët që i duhen patjetër këtij telefoni

iPhone e Apple janë telefonat që ndoshta kanë më shumë aksesorë mbështetës se smartphonet e tjerë.Kufjet pa tel, karikuesi, apo coverat e ndryshëm. Meqë jemi në...

Life Style 14:20 - 15 Nentor, 2019

Eksperiencë e kënaqshme dhe e qetë/ Apple sjell risinë e rradhës, ja benefitet e tastierës “magjike”

Pas shumë vitesh, kompania gjigande e teknologjisë, Apple, ka prezantuar laptopin MacBook Pro, i cili kushton rreth 2400 dollarë dhe pajisja do të ketë një monitor...

Life Style 17:08 - 11 Shtator, 2019

Kompania Apple promovon linjën e re të iPhone/ Modelet e reja do t’iu lënë pa mend

Ditën e djeshme kompania gjigante e Apple ka organizuar eventin e madh për prezantimin më të ri të iPhone-ve. Aparatët celularë që do të dalin në...

Teknologji 15:33 - 22 Gusht, 2019

Spiunon përdoruesit/ Google, Mozilla dhe Apple bllokojnë qeverinë e Kazakistanit

Google, Mozilla dhe Apple kanë bllokuar një certifikatë të enkriptuar të lëshuar nga qeveria e Kazakistanit, e cila u kërkonte qytetarëve ta instalonin në shfletuesit e...

Life Style 13:40 - 10 Gusht, 2019

Dëshironi të bëheni të pasur? Apple bën ofertën marramendëse për ata që “dashurojnë” teknologjinë

Nëse jeni të fiksuar pas teknologjisë, Apple ju ofron një “punë” me fitime marramendëse për ju.  Hakeri i cili mund të hakojë bazën e sistemit operativ...

Teknologji 16:15 - 5 Qershor, 2019

“Çmendet” kompania gjigante/ Shifër marramendëse për një mbajtëse kompjuteri

Apple është quajtur si një “kriminel dhe mashtrues” pasi prezantoi ekranin e një kompjuteri vetqëndrues që mund të kushtojë plot 999 funte. Firma teknologjike përdori si...

Life Style 16:41 - 3 Qershor, 2019

Apple mposht iTunes/ Kompania e njohur fshin llogaritë e Facebook dhe Instagram

Kompania e madhe e Apple ka nisur planet për krijimin e versionit më të ri të iPhone. Zhvillimi i tij analog mund të zhdukë iTunes pas...

Life Style 16:19 - 6 Maj, 2019

Facebook vs Apple/ Zuckerberg orienton përdoruesit drejt Android

Ceo Apple i ka habitur të gjithë me deklaratën e tij në Samit Time 100. Apple është një nga kompanitë më të mëdha përsa i përket...

Life Style 14:40 - 8 Prill, 2019

Bie” poshtë” Apple, ja cila është kompania më fitimprurëse në botë

Apple ka rënë nga “froni” si kompania më fitimprurëse në botë. Tashmë, në krye të listës si më fitimprurësja renditet kompania shtetërore e naftës në Arabinë...

Life Style 10:53 - 27 Mars, 2019

Netflix ka një “konkurrent”/Apple i hap ‘luftë’ gjigantit të filmave

Apple nuk ka vonuar shumë dhe tashmë i ka hapur një “luftë” Netflix duke prezantuar shërbimin e ri të filmave Tv+. Platforma transmetuese quhet Apple TV...